Hamileyim Anneyim Soru Sor

Cevap: Hamilelerin paylaşım alanı!!

esracım ben kendi doktorumla henüz bu konu hakkında görüşmedim fakat bende normal doğumdan yanayım... O duyguyu hissetmek istiiyorum....

Ayrıca rebelliousgirl aramıza hoşgeldin diyeyim ozaman ... :) ne güzel 2. yavruna hamişsin
allah hepimizin yavrularını analı babalı sağlıkla dünyaya getirsin.....

esracım ben 29.haftayı bıtırdım ve bende senın gıbı dogum yontemlerını zararlarını faydalarını arastırdım ve en basından berı ıstedıgım gıbı normal dogum yapmak ıstıorum hem annelıgı tam anlamıyla hıssetmek ıcın hemde anne normal dogumla daha cabuk toparlanabılıomus ve dogum esnasında bebegın dogum ıcın gectıgı kanaldan bebek hayatı boyunca bagısıklık sıstemını kuvvetlı tutacak bı takım yararlı bakterıler alıomus allahım harkese hayırlı dogumlar nasıp etsın...............AMİN:baby::baby::baby:

kızlar bıldıgınız gıbı benın bu ılk bebegım ve artık dogumum yaklastıgı ıcın dogum cantasını hazırlamam gerekıor ama cevremde benım gorustugum dogum yapmıs yada kıdemlı anneler yok yardım alabılcegım kaynanam ve annemın de dogum yaptıkları zamanla sımdıkı arasında cok deısıklık var.yanı onlarında bana bı faydası yokkkkkkkk:kiamam:
burda bılıorum kı kıdemlı anneler de var ve onlardan yardım ıstıorum bu cantayı nasıl hazırlamam gerekıo nelerı yanıma almam gerekıo yardımcı olursanız cooooooooooooooookkkkkkkkkk sevınırım :dp178:

deli kızcım benim aralıkta doğum yapan arkadaşımdan aldığım bir kağıtta bunlar yazıyordu.. Hatta hastanedeki ebe hemşiredende birlikte almıştık

Doğumdan önce, doğum yapacağınız hastanenin ne gibi imkanlar sunduğunu öğrenmeniz oldukça faydalı olacaktır. Kimi hastahanelerde anne ve bebek için gerekli bazı eşyalar sağlanmaktadır. Böyle bir imkan olup olmadığını bilirseniz, yanınızda gereksiz bazı eşyalar taşımış olmazsınız.
Kendiniz İçin:
Anne adayı, bebeği için hazırlayacağı bavula kendi kişisel bazı eşyalarını da ilave etmeli veya ayrı bir valiz yapmalıdır.
Mutlaka Gerekenler
Bunlar 2-3 takım gecelik veya pijama (bebeğinizi emzireceğinizden önden düğmeli olanları tercih edilmelidir), sabahlık, çorap, terlik, bol miktarda iç çamaşırı, kişisel temizlik ürünleri (diş fırçası, diş macunu, sabun, havlu, tarak, deodorant, kolonya, vs.), küçük el aynası, bol miktarda hijyenik ped, en az iki adet emzirme sütyeni, meme uçlarını korumak için hazır satılan kompresler, meme ucunuza sürmek için krem, meme ucunuzu temizlemek için kullanacağınız mendiller, kirli çamaşır torbası.
İnce detaylar
Ses kayıt eden cihazınız varsa, yanınızda götürerek bebeğinizin ilk ağlamalarını kaydedebilirsiniz. Varsa video kamera veya fotoğraf makinenizi de yanınızda götürmeniz, ilk günün o güzelliği ve mutluluğunu ileride tekrar yaşama imkanı sunacaktır… Eğer bebeğiniz için günlük tutmayı planlıyorsanız, yanınızda bir defter ve kalem götürmeyi de ihmal etmeyin. İlk günün heyecanı ve mutluluğunu anında aktarma imkanınız olmuş olur.
Güzel görünmek sizin de hakkınız
Doğumdan sonra solan cildinizi biraz olsun canlandırmak, eşinize ve gelen ziyaretçilere daha güzel ve bakımlı görünebilmek için, en önemlisi kendiniz için birkaç makyaj malzemenizi de yanınızda götürebilirsiniz.
Ayrıca bir paket peçete veya rulo havlu da çok işinize yarayabilir.
Hastaneden çıkarken giyeceğiniz kıyafeti doğumdan önce hazırlayıp, yerini eşinize göstermenizde çok büyük fayda var. Tabiki önceden hazırladığınız valizinize de koyabilirsiniz. Yanlız hazırlayacağınız kıyafetin bedeninin, doğum öncesi kıyafetlerinizden en az bir beden daha geniş olmasına dikkat edin veya bol elbiseleri tercih edin. Ya da hamileyken giydiğiniz hamile kıyafetlerinizden bir takım koyabilirsiniz.

kızlar bende doğum heyacanı içindeyim araştırıyorum normalmi sezaryanmı diye gönlüm tabiki normalden yana arkadaşım 3 ay önce epidural ağrısız doğum yaptı çok memnun kaldı bende bu kontrolümde doktorumla konuşmayı düşünüyorum ayrıca doğum çantasına neler konulacak merak ediyordum kızılcım sağol canım,aramıza yeni katılan arkadaşalar hoşgeldiniz allah hepimizin yardımcısı olsun...

Son düzenleme:

Merhabalar canim baska yöntem hic aklina bile getirme.
eger bir sorunun yoksa kesinlikle normal dogumu öneriyorum. bende ilk hamileligimi normal dogumla gerceklestirdim ve herzamanda demisimdir. sezeryana mecbur kalmadiktan sonra asla sezeryan istemyiorum dedim ve allahima sükürler olsunki sezeryana gerek kalmadi ve normal dogum yaptim.
Normal dogum en dogali, Anneligi hissetmem lazimdi,bunu cok istedim ve oldu.

bu arada bende hamileyim 9 haftalik. 2.yavruma cinsiyeti belli degil daha ama allahimdan sadece saglikli hayirli bir evlat istiyorum. cinsiyet farketmez.

hımm eşimde normal normal deyip duruyor bakalım ya hayırlsıı işde korku var ya başımıza ne geleceğini bilmemekkk bu arada hayırlı olsun canım inşallah sorunsuz bir hamilelik geçirirsin Allah sağlıkla 2. yavrunuda kucağına almayı nasip etsin..

kızlar bende doğum heyacanı içindeyim araştırıyorum normalmi sezaryanmı diye gönlüm tabiki normalden yana arkadaşım 3 ay önce epidural ağrısız doğum yaptı çok memnun kaldı bende bu kontrolümde doktorumla konuşmayı düşünüyorum ayrıca doğum çantasına neler konulacak merak ediyordum kızılcım sağol canım,aramıza yeni katılan arkadaşalar hoşgeldiniz allah hepimizin yardımcısı olsun...

gülgüzeli benimde kafamdaki epidüral normal doğumdu fakat araştırdıkça korkuyorum ondanda riskleri varmış falan Allah yardımcımız olsun hepimizin...

kızlar bu arada netten buldum paylaşayım dedim doğum için gerekenler

ANNE İÇİN GEREKENLER
  • Hamilelik ve doğum takip kartınız ve doktor kontrollerinizin bulunduğu dosyanız, son yaptırdığınız kan ve idrar tahlilleriniz, sigorta kartınız, sağlık karneniz
  • Yakınlarınızın telefon numaraları
  • Nakit para
  • 3 adet önden açılan gecelik
  • 1 adet sabahlık
  • Deodorant, diş macunu ve fırçası, tarak, şampuan, sabun, ıslak temizleme mendilleri, kulak pamuğu vb kişisel eşyalarınız
  • Saçlarınızı rahatça toplayabileceğiniz toka ya da bant
  • 3-4 adet özellikle önden kopcalı emzirme sütyeni ve pedleri
  • Meme uçları için krem, göğüs kalkanı
  • Göğüs pompası (özellikle meme başı olmayan hanımlar için)
  • İhtiyacı kadar pamuklu ve tek kullanımlık iç çamaşırları
  • 1 paket hijyenik kadın pedi
  • 1-2 adet atlet
  • Kağıt peçete ve havlu
  • Eve dönerken giyebileceğiniz rahat kıyafetler
  • Ayağınızı sıcak tutacak kalın çoraplar
  • İçinde rahat ettiğiniz kolay giyilebilen alçak topuklu, kaymayan bir çift terlik
  • Sizi dinlendirip rahatlatacak sevdiğiniz kitap, dergi, teyp ve kasetler
  • Hastaneye giderken yolda rahat etmenizi sağlayacak yastık
BEBEK İÇİN GEREKENLER
  • 2 tane bady (Mevsime göre kısa veya uzun kollu)
  • 2 tane tulum
  • 2 tane çorap
  • 2 tane ağız mendili
  • 2 tane pijama altı
  • 2 tane şapka ve eldiven
  • 2 takım kıyafet (zıbın takımı, pijama takımı, patiği, başlığı vs)
  • Yelek ve hırka
  • Battaniye
  • 3–4 tane bebek bezi
  • Araba koltuğu/ana kucağı veya portbebe
  • Havlu, ıslak mendil
  • 2 tane önlük
  • 2 tane yelek
  • Bebe şampuanı
  • Saç Fırçası
  • Kirli çamaşır torbası
  • Bebek yatağı için çarşaf ( hastaneye sormak faydalı olur)

esracım epıdural'ı bende arastırdım fazla agrım olmasın dıe ama onunda kucukte olsa bı felc bırakma durumu varmıs hem agrılar kesılınce anne ıkınmada zorluk cekebılırmıs canım ha bı de yuzde yuz agrıyı kesmıomus.ben normal yapmak ıstıorum hem benım ıcın hemde kızım ıcın en faydalı dogum seklı bu varsın bıraz acı cekıyım sonucu ıyı olduktan sonra onemlı deıl.zaten bebegımı kucagıma alınca o cekılen acıyı unuturum mutluluktan sımdıye kadar hangı anneye sorduysam hep aynı seyı dedıler "onu kucagıma alınca herseyı unuttum"
:dil::dil::dil::):):)

Geri