gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.524
    Ödül Puanları:
    113

Hamileyim ve limon çok yiyiyorum bunun zararı varmıdır?

Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

hamilelikte limon yemek zararlımıdır,gebelikte limon yemek zararlımıdır,hamilelikte limon yemenin sakıncaları,gebelikte limon yeme hakkında bilgiler l.jpg

Gelelim bu konunun hamilelikte limon yeme ile ilgini. Hamileler aş erme dönemlerinde en çok limon ve turşu aş ererler. Turşunun aş erme nedeninin kültürel yapıdan kaynaklandığı ve normal zamanlarda da turşunun bir cazibesi olduğunu söyleyebiliriz. Ama limon da durum farklıdır.

Limon her derde deva olan bir ilaç olarak düşünülebilir. Limonun antioksidan özelliği vücudu birçok hastalıktan korumaktadır. Ayrıca kan basıncını düşürmesi ve bir çok kanser türüne karşı koruma kalkanı oluşturması onu çok özel yapmaktadır. Anne karnındaki bebeklerde birçok hastalığa karşı savunmasızdır. O yüzden bebek kendi savunmasını oluşturmak için, annelerini bazı besinlere yönlendirirler. Limonda bu besinlerden biridir ve bolca yemenin sağlıklı bir anneye hiçbir zararı yoktur. Ama eğer anne’de düşük tansiyon hastalığı varsa, limon yemesi önerilmez. Ayrıca gebeler doktorları yardımı ile besin tüketim cetveli oluşturmalıdır.

Limonun Zararları
    -Fazla yenirse; diş etlerinde kanama yapabilir. Tansiyonu düşürür.
    -Limonun çok sık yenmesi (asit içerdiğinden) midede ülser,gastrit gibi hastalıkların çıkmasına sebep olabilir.
    -Fazla ekşi yemek çabuk ihtiyarlatır. Gözün görme gücünü azaltır. Sinir sistemine zarar verir.

2. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.524
    Ödül Puanları:
    113
    Gebeliğin ilk haftaların da anne adayının aşerdiği besinlerden biridir limon.Limon tüketen anne adayları limonun gebelikte herhangi bir zararı olup olmadığını merak ediyor.Limonun saymakla bitmeyen faydaları var.Çok iyi bir antioksidan olan limon, kanser türlerine karşıda koruyor.Gebelikte limon tüketmek zararlı değil.Lakin kararın da tüketmek lazım.Anne adayının tansiyonu düşükse limon tüketimine de dikkat etmeli. Limonun tansiyon düşürme özelliği var...

Hamileyim ve limon çok yiyiyorum bunun zararı varmıdır? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. limonun zararları

limonun zararları

limonun zararları fazla limon yemenin zararları limonun zararları nelerdir, limonun zararları, limon zararları, limon zararı, limon zararlıları, limon zararlımı, limon yemenin zararları Zengin C Vitmani içeren limonun bir çok faydası olduğunu biliriz. Her faydalı olan şeyin bir takım zararları olduğunu bilir miyiz peki? Sevgili Melek'ler, o çok faydalı olan limonun zararlarını merak ediyor...
  2. menogon kullananlar ve menogonla hamile kalanlar varmı?

menogon kullananlar ve menogonla hamile kalanlar varmı?

mrb arkadaşlar menogon kullanan var mı?ben ilk defa bu ay başladım daha 1 tane vuruldum.bu iğneyle kaçıncı günde büyüdü yumurtalarınız?ve bu yolla hamile kalanlar var mı?forumlara baktım ama hep eski tarihli bende yeni bir konuda açmak istedim.lütfen kullananlar bu forumda buluşalım.
  3. Hamileyim Başım çok Dönüyor ve Tansiyonum Yükseliyor Bu Normalmi Diyenler

Hamileyim Başım çok Dönüyor ve Tansiyonum Yükseliyor Bu Normalmi Diyenler

gebelikte tansiyon,gebelikte tansiyon düşüklüğü hamilesiniz ve başınız çok dönüyor ayrıca tansiyonunuzda oynamalar yaşıyorsunuz bu durum sizi tedirgin edebilir.Ve normal mi acaba diyebilirsiniz.Ölese bu konu tam size göre bir göz atalım nelere dikkat etmeliyiz neden kaynaklanıyor öğrenelim. Tansiyon oynamaları ve Baş dönmesi Hamilelik sırasında dokuz ay boyunca farklı zamanlarda farklı...
  4. Turşunun Zararları ve Faydaları Bu Yazımızda...

Turşunun Zararları ve Faydaları Bu Yazımızda...

turşunun zararları, turşunun faydaları, turşu hakkında Sevgili melekler, özellikle hamilelikte aşermek dendiğinde aklınıza ilk ne geliyor? Turşu değil mi? :D:D "Ye turşuyu çıkar ayşeyi, ye tatlıyı çıkar hakkıyı" lafını kim bilmez? :D:D Şaka bir yana hamilelikle özdeşleşmiş olan turşunun acaba sağlığa ne gibi getirisi ya da götürüsü var? Turşu sağlıklı birşey mi, yoksa damak tadı...
  5. Fazla Su İçmenin de Zararları Var

Fazla Su İçmenin de Zararları Var

Bugüne kadar neredeyse tüm uzmanlar her gün 8 bardak su içilmesini öneriyordu. Ancak artık bazı uzmanlar fazla su içmenin de zararları olduğunu ve bunların göz ardı edilmemesi gerektiğini belirtiyor. Su içmenin baş ağrısını gidermek, konsantrasyonu arttırmak ve detoksu sağlamak gibi görevleri olsa da negatif yanları da var. Londra'daki The Whiteley Klinik'den kalp ve damar cerrahı Profesör...

Sayfayı Paylaş