gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Hanımlar Bebek Mamaları Kabızlık Yaparmı ?

Konu, 'Çöplük' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Bebek Mamaları Kabızlık Yaparmı ? Bebeğim kabız oldu acaba yediği mamadan mı kabız oldu lütfen anneler bana cevap verin sizden acil cevap bekliyorum:S

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Sayın misafirimiz,
    Mama ile beslenen çocuğunuzda kabızlık görürseniz bu durum uygun olmayan bir gıda veya sıvı alımından kaynaklanıyor olabilir. Mamadaki şeker veya sıvı miktarının artırılması, sorunu hafifletecektir. Geçmiş olsun :)

Hanımlar Bebek Mamaları Kabızlık Yaparmı ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bebeğim Kaşık Mamasına Geçiyor

Bebeğim Kaşık Mamasına Geçiyor

ek mamaya geçiş pirinç unu faydaları pirinç ununun faydaları mısır ununun mısır unu Bebeğinizin ilk dört aydan sonra yavaş yavaş yeni tadları öğrenmesi gerekiyor. Artık o, sütünü emmeye devam etse de tattırdığınız yeni mamalarla yetişkinlerin dünyasına ilk adımlarını atacak. Yoğurdu tanıyacak, sebze ve meyve pürelerini de. Yalnızca emdiği ya da hazır mamalarla beslendiği günler kalacak....
  2. Bebek Mamalarında Tehlike!

Bebek Mamalarında Tehlike!

Bebek Mamalarında Tehlike! ABD'de 494 çocuk üzerinde 10 yıllık araştırmanın sonucu, tıp dünyasında bugüne kadar bilinenleri alt üst etti.. Demir takviyeli mama alan sağlıklı bebeklerde mental gelişme ve IQ kötü etkileniyor. Dünya Pediatri Birliği gerek olmaksızın demir katkılı mamalar kullanılmaması için uyarıda bulundu. Tıp dünyasında bugüne kadar bilinenleri alt üst eden çalışma...
  3. Bebekler mamayı neden reddeder

Bebekler mamayı neden reddeder

bebeğim mamayı reddediyor Bebeğiniz mamayı istemiyorsa işte yapmanız gerekenler Bunun nedeni yeni bir tat ya da sütten farklı yapıda bir yemek yemeğin sıcak olması bebeğin susaması ya da yalnızca dikkati çekmek istemesi olabilir.Bebeğe farklı biçimde hazırlanmış çeşitli yiyecekler verilerek farklı tatlara alışması sağlanmalıdır.
  4. Bebekler için mamalar

Bebekler için mamalar

sebze çorbası İlk haftadan sonra hafta hafta ilaveler yapılarak hazırlanır.3 fincan su, bir tutam tuz, 2 orta boy havuç, 1 orta boy patates 45-50 dakika ağzı kapalı kapta pişirilir. Düdüklü tencere kullanılıyorsa 1 fincan su ile 10-15 dakika pişirilmesi yeterlidir. Süzgeçten aktarılarak hiç ezmeden sebzelerin suyu bir kaba alınır. 1 çay kaşığı irmik ilave edilerek 5 dakika...
  5. bebeğime hangi mamayı verebilirim?

bebeğime hangi mamayı verebilirim?

Merhabalar. Ben bı konuda kararsız kaldım bebeğime mama vericemde ona aptamil yoksa humana mı versem bu konuda tecrübeli annelere danışmak istedim.

Sayfayı Paylaş