gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Harbiyelim Teğmen Oldu - 160. Dönem KHO Mezuniyet

Konu, 'Türkiye Mehmetçik Bölümü' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

kho kho mezuniyet mezuniyet töreni kara harp okulu töreni kara harp okulu 2010 Sevgili Melekler,
    30 Ağustos 2009 bizim için Başkomutanlık Meydan Muharebesi zaferiyle birlikte coşkuyla kutladığımız büyük Zafer Bayramımızın mutluluğu olduğu kadar kardeşimin Kara Harp Okulu'ndan mezun olduğu ve Teğmen rütbesini taktığı gün olarak ayrı bir mutluluk da verdi,

Ailece mezuniyet töreninin yapılacağı KHO'daki stadyuma gittik, bütün aileler sevinçli, gururlu ve çok mutluydu. 4 yıl askeri lise, 4 yılda Harp Okulu'nun ardından artık Teğmen olan çocuklarını görmek gerçekten bambaşka bir duyguydu herkes için.

Bu güzel güne dair bir paylaşımda bulunmak istedim ben de :)

Sayın Genel Kurmay Başkanımız Orgeneral İlker Başbuğ'un konuşmasında vurguladığı sözü bir slogan olarak bütün Zafer Bayramı etkinliklerine damgasını vurmuştu, AKM'deki büyük kutlamalarda da aynı slogan ana temaydı. Mezuniyet töreninde de çakı gibi genç Teğmenlerin önünden geçişi müthiş bir görüntüydü.

Tören başlamadan 2 saat önce yerimizi almış olarak etrafı seyrederken bayrağımız ve Atatürk flamasının kırmızı- beyaz tribünlerle ne kadar hoş bir görüntü oluşturduğunu düşündük :)

Bu da Sancak teslimi, mezun olanlar Alay Sancağını son sınıflara teslim ederken...

Aslında daha çok güzel resimler var lakin özel olmaları nedeniyle bu kadarını paylaşabiliyorum.

Kardeşimle ve bütün silah arkadaşlarıyla gurur duyuyorum,

yürüyüşe geçtikleri anda herkesin gözleri dolu dolu, coşkulu alkışlarla ayakta selamladığımız Teğmenlerimize hayırlı görevler diliyorum.

Herkese sevgilerimle :)

Not: Törende dereceye giren Teğmenlere diplomaları verilirken, 4.'ye ödülünü Genelkurmay Başkanımız verdi, kopan alkış kıyameti hala kulaklarımda, harikaydı ;)

Harbiyelim Teğmen Oldu - 160. Dönem KHO Mezuniyet konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. TeĞmenİm

TeĞmenİm

Akşam Olunca Senin Gözlerinde Hayaller Uçuşurdu Teğmenim Sigarandan Ak Özlemler Çekerdin İçine Dalardın Bir Zaman Senin Gözlerin Konuşurdu Teğmenim. Çok Uzaklardan Bir Yel Eserdi Gönlünce Bir Şarkı Mırıldanırdın Kadere İnat Sonra Yorgun Mısralar Dökülürdü Dudaklarından Buram Buram Hasret Kokan, Gül Kokan Sen Sırtındaki Giysilere Tutsaktın Teğmenim Sen Göklerin Özgürlüğüne Sen...
  2. uğur ışılak-dönen alçak olsun

uğur ışılak-dönen alçak olsun

Sabahın gecesi, Aşkın son hecesi, Hayatın bilmecesi; Yolculuk var bugün Zaman çok dar bugün Hesapla her nefesi Ecel korkusunun kıralım kanadını Sonsuzluk aşkının çıkaralım tadını Ve şimdi koyalım ve şimdi duyalım Bu sevdanın adını, Sevdamızın adı berrak sonu toprak dönen alçak olsun...
  3. Harbiyelim, İyi ki Varsın

Harbiyelim, İyi ki Varsın

iyiki varsın kardeşim iyiki varsın kardeşim şiir doğdun şiir canim kardesim siir dogdun kardesim siir Harbiyelim... Benim yakışıklı, tatlı ve yüreği tertemiz kardeşim. Sen bu dünyaya geleli 22 yıl olmuş bugün. Zamanın ne kadar çabuk geçtiğini hep sizlere bakarak anladım, hala da öyleyim galiba. Benim minik kardeşim büyümüş, seneye teğmen oluyormuş. Kendi hayatında kendi ayakları üzerinde...
  4. Yetişkinlik Dönemi 30 Oldu!

Yetişkinlik Dönemi 30 Oldu!

Eskiden 20’li yaşların ortasında, iş ve aile kurma konularının halledilmesi beklenirdi. 30’lu yaşlara doğru ‘yetişkinliği’ çoktan yarılamış kabul edilirlerdi. Ancak sanayileşme ile birlikte, bir meslek edinmek ve aileden ekonomik olarak bağımsızlaşmak için daha uzun süre harcanması, ‘gençlik’ sürecinin uzamasına yol açtı. Hala ‘genç’ olsalar da ergen olmayan, klasik ‘yetişkin’ sınıfına da...
  5. 2015 İkinci Dönem Teog Birincisi Kim Oldu?

2015 İkinci Dönem Teog Birincisi Kim Oldu?

Gecikmeli de olsa sonun da açıklanan teog sonuçlarının ardından dikkatler sınav birincisine çevrildi. Birçok kişinin merak ettiği teog birincisi Muş ilinden çıktı. Haber ile ilgili detaylar ise şöyle? Muş 1071 Melikşah Ortaokulu öğrencisi Elif Arslantaş, TEOG 2. dönem sınavında tüm soruları doğru yanıtlayarak Türkiye birincisi oldu. Öğrenci Arslantaş'ı başarısından dolayı kutlayan İl...

Sayfayı Paylaş