harika 1 hikaye (1 bardak süt)

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında »| HeRCai |« tarafından paylaşıldı.

1. »| HeRCai |«

»| HeRCai |« Aktif Üye

harika hikayeler nezaket ile ilgili hikaye nezaket ile ilgili hikayeler nezaketle masal
    Meleklerim ben bu hikayeyi okudugumda, kendimi ACABA HALA BÖYLE INSANLAR VARMI sorusundan alI koyamadim...
    Bakalim siz ne düsüneceksiniz :)

BİR BARDAK SÜT
    Howard yoksul bir ailenin çocuğuydu ve okul giderlerini karşılamak için kapı kapı dolaşarak
    eşyalar satıyordu.
    O gün hiçbir şey satamamıştı ve karnı da çok açtı.
    Bundan sonra çalacağı ilk kapıdan yiyecek birşeyler
    istemeye karar verdi. Kapıyı açan sevimli genç bayanı
    görünce utandı.
    Yiyecek bir şeyler yerine "Affedersiniz bir bardak su
    rica edebilir miyim?" diyebildi yalnızca.
    Genç bayan çocuğun aç olabileceğini düşünerek kocaman
    bir bardak süt getirdi ona. Çocuk sütü yavaş yavaş
    içine sindirerek içtikten sonra:
    "Çok teşekkür ederim borcum ne kadar?"diye sordu genç
    bayana.
    Genç bayan "Borcunuz yok" diyerek yüzünde sıcak bir
    gülümsemeyle devam etti;
    "Annem gösterdiğimiz şefkat ve nezaket karşılığı
    olarak asla bir bedel ödenmesini
    beklemememizi öğretti bize" dedi. Çocuk "O halde çok
    teşekkürler yürekten teşekkür ederim size" dedi.
    Howard Kelly evin önünden
    ayrıldığı zaman kendisini yalnızca bedensel olarak
    değil ruhsal olarak da güçlü hissediyordu.
    Yıllar sonra genç bayan çok ender rastlanan bir
    hastalığa yakalanmıştı. Yöredeki doktorlar çaresiz
    kalınca hastalığı ile ilgili araştırmalar yapılması
    için onu büyük kente gönderdiler.

Dr. Howard Kelly konsültasyon yapması için çağrıldığı
    hastanın hangi kasabadan geldiğini duyunca
    heyecanlandı. Artık genç olmasa da yıllar önce
    kendisine sevgiyle yaklaşan bayanı ilk gördüğü anda
    tanımıştı ve onun yaşamını kurtarmak için elinden
    geleni yaptı.

Uzun süren tedaviden sonra bayan sağlığına kavuştu.
    Dr. Kelly denetlemesi için önüne getirilen faturaya
    şöyle bir baktı ve üstüne birşeyler yazarak zarfın
    içine koydu ve hasta bayanın odasına gönderdi. Kadın
    elleri titreyerek aldı zarfı eline.

Açmaya korkuyordu... Hastane faturasını asla
    ödeyemeyeceğini ve geri kalan yaşamı boyunca bu
    faturayı ödemek için çalışacağını biliyordu.
    Sonunda zarfı açtı ve faturaya iliştirilmiş bir not
    dikkatini çekti. Kâğıtta şunlar yazılıydı:

"Hastane giderlerinin tamamı bir bardak süt karşılığı
    ödenmiştir.".

Steve Goodier

harika 1 hikaye (1 bardak süt) konusuna benzer içeriklerimiz
  1. bardak yıkarken

İnce cam bardakları yıkamak için, aniden sıcak suyun altına koymanız, çatlamalarına neden olabilir. Ocağın üzerinde soğuk su dolu kabın içine koyup, suyun ısınmasını bekleyin. Daha sonra temizleyin. Böylelikle olası ihtimale karşı, çatlamalarını engellemiş olursunuz.
  2. Bir Bardak Süt

Bir Bardak Süt Howard, yoksul bir ailenin çocuğuydu ve okul giderlerini karşılamak için kapı kapı dolaşarak eşyalar satıyordu. O gün hiçbir şey satamamıştı ve karnı da çok açtı. Bundan sonra çalacağı ilk kapıdan yiyecek birşeyler istemeye karar verdi. Kapıyı açan sevimli genç bayanı görünce utandı. Yiyecek bir şeyler yerine "Affedersiniz, bir bardak su rica edebilir miyim?"...
  3. Bardak

rüyada bardak kırılması rüyada çay bardağı kırmak yıkamak plastik görmek kırmak Evin kadını yahut hizmetçisiyle, Cam bardak hediye idilmesi sevgileden görülecek fazla muhabbete, Topraktan mamul bardakla su içmek kadın tarafından mala, Porselen bardak asil ve hürmetli bir kadına, Bardaktan talı bir şey içmek eşinin muhabbetine, ekşii birşey içmek eşlar arasında meydana gelecek hoşnutsuzluğa,...
  4. Bir hikaye belki gerçek belki hayal. Sadece bir hikaye. Sevgi ve aşk üzerine bir hik

aşk bir hayal hikayesi ask bir hayal hikayesi hikayeleri hikayeler Bir hikaye belki gerçek belki hayal. Sadece bir hikaye. Sevgi ve aşk üzerine bir hikaye. Bir zamanlar bir genç varmış. Bu gencin sevdiği ve aşık olduğu dünyalar güzeli bir kız varmış. Onunla ilk bir radyoda duyduğu kan aranıyor ilanı için gittiği hastane de karşılaşmıştı. Kan verdiği kişi kızın amcasıydı. Kız ona teşekkür...
  5. bir bardak cay nedir?

Cayin alt demligi: kaynanadir, surekli kaynar durur hatta dikkat edilmezse tasabilir Ust demlik: gelindir, alt demlik kaynadikca onun harareti artar, ama ayni zamanda olgunlasir ve cay demlenir Bardak: gelinin kocasidir her iki caydanliktanda yeterince nasibini alir biraz kaynana doldurur birazda gelin. Bu nedenle denge unsuru cok onemlidir acik yada demli cayin hosa gitmemesi bundandir. Cayin...
  6. 2 genc (harika bir hikaye)

Bir otobüs durağında karşılaşmışlardı ilk kez.... Biri tıpta okuyordu, öbürü mimarlıkta. O ilk karşılaşmadan sonra, bir kere, bir kere, bir kere daha karşılaşabilmek için, hep aynı saatte, aynı duraktan, aynı otobüse bindiler. Gençtiler, çok genç... Birbirileriyle konuşacak cesareti bulmaları biraz zaman aldı ama sonunda başrdılar. İkisi de her sabah otobüse bindikleri semtte oturmuyorlardı...
  7. Çok özel bir bardak...

Onlar unutuldu sanmayın ........ :) Görme engelliler için bir bardağa ya da fincana içecek doldurmak çoğu zaman sıkıntı yaratabilir. Genellikle görme engeli kişiler suyun bardak içinde çıkarttığı sesten seviyesini anlamaya çalışırlar ama bu pek de iyi bir yöntem değildir ve yanıltıcı olabilir. Bazıları da bardağın içine parmaklarını sokarak taşmayı engellemeye ya da istedikleri...
  8. ahh o bardak...

lise 1 veya 2 tam hatırlamıyorum bi akrabada kalıcaz o gece.. işte bilirsiniz uzakta oturan akrabaya gidilğinde gece yarılarına kadar muhabbet edilir...evin bide yaşlı babaannesi var...neyse biz dırdır ederken vaktin nasıl geçtiğini anlamadık baktım saat 3.ben bi su içip yatayım dedim.gittim masanın üstünde sürahinin yanında durmakta olan o bardaktan su içtim.2 dk geçti-geçmedi yataktan...
  9. Bardak mısır :D

bardakta mısır yapma oyunları bardakta mısır oyunu bardak oyunu süt yapma oyunları bardak İtiraf ediyorum canım acayip bardak mısır istedi ve bende tam bi bardak mısır hastasıyım.Dedim evde kendim yapayım mısır bildiğim patlatmalık mısırı haşladım tabi 3 4 kere su koydum pişmiyo çünkü :DSonra t.yağ pul biber nar eşkisi flan yaptım bardağada koydum yiyorum şuan dışardakiler gibi olmamış tam...
  10. Bardak Gibi!

bardak bardak, sorunlar, stres, dusunme, spazm konusunu okumaktasiniz Sevgili Melekler, Profesör elinde içi dolu bir bardak tutarak dersine başladı Herkesin göreceği bir şekilde tutuyordu ve ardından sordu : “Bu bardağın ağırlığı sizce ne kadardır?” '50gm!' .... '100gm!' .....'125gm' ..diye öğrenciler yanıtladı. “Bardağı tartmadıkça gerçekten ben de bilemem,” dedi profesör, “ama, benim...

Sayfayı Paylaş