gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.222
    Ödül Puanları:
    113

Hasbiyallahü Dilek Duası ve Anlamı

Konu, 'Dua Ayetler Hadis' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Bu konu dilekler için hasbiyallahü duası ve anlamını içermektedir. Herkesin içinde mutlaka özlemini kurduğu bir takım dilekleri vardır. Eğer temiz bir kalple ve içtenlikle hasbiyallahü duasını okuduğuz da Allah mutlaka dileklerinizin karşılığını verecektir. Herkesin hakkın da hayırlı olan dileklerinin kabul olmasını dileyerek sizlere hasbiyallahü duasını ve anlamını paylaşıyoruz.

Bismillahirrahmanirahim
    Hasbiyallahü li dini, ( Dinim için Allah'ım bana yeter )
    Hasbiyallahü li dünyaye, ( Dünyam için Allah'ım bana yeter )
    Hasbiyallahü lima ehemmeniy, ( Bana fenalıkla kasd edene karşı Allah'ım bana yeter )
    Hasbiyallahü liman bağa aleyye, ( Bana azgınlık eden kimseye karşı Allah'ım bana yeter )
    Hasbiyallahü limen hasedeniy, ( Bana hased edene karşı Allah'ım bana yeter )
    Hasbiyallahü limen kadeniy bi suin, ( Bana fenalıkla yaklaşana karşı Allah'ım bana yeter )
    Hasbiyallahü ındel mevti, ( Ölüm anında Allah'ım bana yeter )
    Hasbiyallahü ındel meseleti fil kabr, ( Kabirde sual sorulacağı anda Allah'ım bana yeter )
    Hasbiyallahü ındel miyzan, ( Amellerin tartılacağı anda Allah'ım bana yeter )
    Hasbiyallahü ındes sırati, ( Sıratı geçerken Allah'ım bana yeter )
    Hasbiyallahü la ilahe illa hu aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşıl azıym.
    (Bana Allah yeter. O’ndan başka hiçbir ilâh yoktur. Ben ancak O’na tevekkül ettim. O, yüce Arş’ın sahibidir )
    Amin

Herhangi bir dilegi için bu ayeti sabah-akşam , her hal ve durumda sayı gözetmeksizin okumayı vird edinirse maksadına ulaşması için bu ona kafidir.
    Bu maksadı ister dünya işleri ile ilgili olsun, isterse ahiret işleri ile, ister doğru ve hayırlı bir iş olsun her dilediğine kavuşur.

Hasbiyallahü Dilek Duası ve Anlamı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Rabbenağfirli duası ve anlamı

Rabbenağfirli duası ve anlamı

Rabbenağfirli Rabbenağfirli duası Rabbeneğfirli ayeti Melekler namazlardaki oturuşlarda Allahümme salli ve Allahümme Bârik'ten sonra okunan rabbenağfirli ve anlamı sizler için paylaştım ‎"Rabbenağfirlii ve livâa lideyye ve lil mü'miniyne yevme yekuumül hisâab" Anlamı: Ey bizim Rabbimiz! Beni, anamı ve babamı ve bütün mü'minleri hesap gününde (herkesin sorguya çekileceği...
  2. Ezan Duası Ve Anlamı

Ezan Duası Ve Anlamı

Bu konu;ezan duası ve anlamı hakkında bilgi vermektedir. Melekler beş vakit göklerde yankılanır ve bizi Rabbimizin huzuruna namaz kılmaya çağırır ezan.Ezanı Muhammedi olarakta adlandırılır.Ezan duası nedir nasıl yapılır.Dua Ayetler Hadis bölümümüzde. Ezan Duası Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu: "Kim ezanı işittiği zaman: Ey şu eksiksiz davetin ve kılınacak...
  3. Dilekleriniz için Hasbiyallahu Duası ve Anlamı

Dilekleriniz için Hasbiyallahu Duası ve Anlamı

bu konu dileklerin kabul olması için okunması gereken dualara yer vermektedir. Hakkınız da hayırlı olacak dileklerin kabul olması için okunması gereken dualardan biri de hasbiyallahü duasıdır. Hasbiyallahi duasını kim sabah akşam istediği kadar okursa dilekleri kabul olur. Bismillahirrahmanirahim Hasbiyallahü li dini, ( Dinim için Allah'ım bana yeter ) Hasbiyallahü li dünyaye, ( Dünyam...
  4. Ferec (Kurtuluş) Duası ve Anlamı

Ferec (Kurtuluş) Duası ve Anlamı

bu konu ferec duası Arapça ve Türkçe anlam bilgilerini içermektedir. Okunduğun da birçok musibetten koruyan, fitnelerden fesatlardan uzak tutan dünya ve ahirette yine birçok faydasını göreceğiniz ferec duasının okunuşunu ve anlamını sizler için paylaşıyoruz. FEREC DUASI: BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM İlâhi, azum’el-belâu ve berih’al-hefâu v’en-keşef’el-ğitâu ve’ngata’er-recâu ve zâgati’l-arzu...
  5. Ramazanda Okunacak İftar Duası ve Anlamı

Ramazanda Okunacak İftar Duası ve Anlamı

iftar duası, ramazanda iftar duası, ramazanda okunacak iftar duası Sevgili melekler, mübarek Ramazan ayı geldi, çattı. Bu ayda oruçlar tutulacak, eller dua için semaya kalkacak. İşte iftar sofrasında oruç açarken okunacak iftar duasını ve anlamını sizlerle paylaşıyoruz... Arapçası: “Allâhumme leke sumtu ve bike âmentu ve aleyke tevekkeltu ve alâ rızkıke eftartu veli savmi ğadin...

Sayfayı Paylaş