Havuç suyunun faydaları nelerdir

• Konbuyu başlatan Misafir
  • Başlangıç tarihi
M

Misafir

Forum Okuru
Havuç suyunun faydaları nelerdir
havuç suyunun faydaları nelerdir
havuç suyu faydaları, zararları, nasıl sıkılır, sperm, gaz yaparmı

Katı meyva sıkacağında sıktıktan sonra fazla zaman geçirmeden içilmesi gereken havuç suyu, kaldığı taktirde kararıyor Melek'lerim. Ben pek sevmesemde, faydası çok diye içiyorum arada :D Zira fazla sevenlerinde gaz sorunu olduğunuda söylemem de fayda var diye düşünüyorum :D:D Ayrıca duyumlarıma göre havuç suyu sperm kalitesini arttırıyormuş Melek'ler:)

84d9c721d47b10.jpg

Süratle kan yapıcı ve güç vericidir. Karaciğeri kuvvetlendirici ve mide bağırsağın çalışmasında çok faydalıdır. Hem peklik giderici hem de ishal kesicidir. Hamilelere çok faydalıdır.

Kan kaybında veya kansızlıkta suratla kan yapar.
Mide ve bağırsak kanamalarında çok faydalıdır.
Havuç, A vitamini ve bol minerali ile karaciğerin kendi,kendini tamir etmesini sağlayarak, kuvvetlendirir. Billhassa enginar ile birlikte yenirse, karaciğerden ileri gelen sarılığı giderir. Safra miktarını ve akışını artırır.
Pekliği giderir.Bunun için öğle ve akşam yemeklerde salatası yenmelidir.
Bağırsakları tedavi eder. Yara ve iltihaplarının iyileşmesine yardım eder.
İshallerde, özellikle küçük çocuklarda sık,sık görülen ishallerde faydalıdır. Bunun için 0,5 kg. havuç ince rendelenir ve bir litre suda havuç yumşayıncaya kadar kaynatılır. Sonra süzülür ve çıkan su bir litreye tamamlanır birazda tuz koyup tekrar bir miktar daha kaynatılır. Soğuyunca buzdolabında saklanır. Her seferinde çocuğun yiyeceği kadar ısıtılıp, üzerine 2-3 damla liman damlatılarak yedirilmeli ve her gün yenisi hazırlanmalıdır.
Kemik gelişmesi yavaş, dişleri çok çürüyen cılız çocuklara ve ruhi yorgunluk içinde olanlara havuç veya havuç suyu, çok fayda verir.
Havuç suyu, kanı temizler. Vucuttaki üre asidi, ürat tuzları ve benzeri yorgunluk maddelerini, idrarla dışarı atarak, romatizma,mafsallarda ürat birikmesi, kum ve taşda çok fayda verir.
Havuç bol A vitamini ile gözlerin görmesini artırır, her türlü hücrelerin çalışmasını ve yenilenmesini sağlar. Cilde temizlik ve pembelik verir. Havuç ihtiyarlamayı geciktirir.
Taze sıkılmış havuç suyu yarı, yarıya süt ile karıştırıp günde 3-5 bardak içilirse, astım, bronşıt, öksürük, ses kısıklığı ve veremde çok faydalıdır.
Havuç kalp damarlarını genişletir ve kalbi kuvvetlendirir. Kalp rahatsızlığı ve damar sertliği olanlara çok faydalıdır.
ÖNEMLİ NOT: Havuçlar çiğ ve pişmiş olarak yenilirken asla soyulmamalıdır. Temizce yıkamak yeterlidir. Havuçlar uzun süre su içersinde bırakılmamalıdır. Faydalı maddeleri su geçer ve zayi olur.

Geri