gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Havucun Faydaları

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

havucun faydaları nelerdir havucun yararları havucun faydası

Sofralarımızdan eksik etmediğimiz havucun faydaları ile ilgili bilgiler aşağıda ki makalemizde mevcut melekler :)

HAVUÇ: Bol miktarda A vitamini barındıran Havuç B, C, D ve E vitaminleri açısından da oldukça zengindir Ayrıca karoten, şeker ve fosfor ihtiva eder

Havucun Faydaları:
    Bağırsakları çalıştırarak sindirime yardımcı olur
    İdrar ve gaz söktürücüdür
    Kabızlığı giderir, ishali keser
    Bağırsak iltihaplarını ve böbrek ağrılarını giderir
    Bağırsak kurtlarını düşürmeye yardımcı olur
    Vücuda, kalbe ve gözlere kuvvet verir
    Cinsel gücü arttırır
    Bitkinliğe ve Kansızlığa iyi gelir
    Astım, bronşit gibi solunum yolu hastalıklarına ve öksürüğe karşı faydalıdır
    Kansere karşı koruyucudur
    Kandaki kolesterol oranını düşüren
    Havuç, kalp hastalıkları ve damar sertliğine faydalıdır Kalp krizi ve felç riskini azaltır
    Vücuttaki zararlı maddeleri uzaklaştırmaya yardımcı olarak kanı temizler
    Cilde tazelik ve canlılık verir
    Cilt hastalıklarına karşı yararlıdır
    Romatizma ve gut hastalığına iyi gelir
    Diş etlerini güçlendirir

Havucun Faydaları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Havuç suyu faydaları

Havuç suyu faydaları

hamilelikte havuç hamilelikte havucun faydaları havuç suyunun faydaları suyunun tüketimi Havucun faydalarını az çok hepimiz biliyoruz özellikle en fazla bildiğimiz özelliği gözlere iyi gelmesi.Peki havuç suyunun faydalarını biliyormusunuz? Bakalım uzmanlar havuç suyu hakkındaki açıklamaları nelermiş haberimizin detayına geçiyorum Uzmanlar, havucun, süratle kan yapıcı, kuvvetlendirici,...
  2. Siyah Havucun Faydaları

Siyah Havucun Faydaları

havucun faydaları Bizim buraların yani Çukurova bölgesinin meşhur içeceğidir şalgam.Siyah havuçtan yapılan şalgamı eminim ki sizlerde duymuşsunuz oldukça faydalı ve yemeklerin özellikle kebabın yanına çok yakışan bir içecektir:D Sizlere şalgamın ana maddesi olan siyah havuç hakkında bazı bilgileri vermek istiyorum.Siyah havuç ve faydalarını merak edenler için aşağıdaki sizler için paylaştığım...
  3. Havuç suyunun faydaları nelerdir

Havuç suyunun faydaları nelerdir

havuç suyunun faydaları nelerdir havuç suyu faydaları, zararları, nasıl sıkılır, sperm, gaz yaparmı Katı meyva sıkacağında sıktıktan sonra fazla zaman geçirmeden içilmesi gereken havuç suyu, kaldığı taktirde kararıyor Melek'lerim. Ben pek sevmesemde, faydası çok diye içiyorum arada :D Zira fazla sevenlerinde gaz sorunu olduğunuda söylemem de fayda var diye düşünüyorum :D:D Ayrıca duyumlarıma...
  4. Havucun faydaları

Havucun faydaları

Uzmanlar, havucun, süratle kan yapıcı, kuvvetlendirici, ishal kesici, peklik giderici, mide ve bağırsağın yakın dostu, safra akıtıcı, karaciğeri kuvvetlendirici ve yeri doldurulamayan bir sebze olduğunu söylüyor. Kansızlık halinde, sabah-öğle-akşam taze çıkarılmış 1 çay bardağı havuç suyu içilmesi, suyu çıkarılamazsa ince rendelenmesi ve iyice çiğnenerek yenilmesi öneriliyor. Mide ve bağırsak...
  5. meleklere havucun faydaları

meleklere havucun faydaları

Uzmanlar, havucun, süratle kan yapıcı, kuvvetlendirici, ishal kesici, peklik giderici, mide ve bağırsağın yakın dostu, safra akıtıcı, karaciğeri kuvvetlendirici ve yeri doldurulamayan bir sebze olduğunu söylüyor. Kansızlık halinde, sabah-öğle-akşam taze çıkarılmış 1 çay bardağı havuç suyu içilmesi, suyu çıkarılamazsa ince rendelenmesi ve iyice çiğnenerek yenilmesi öneriliyor. Mide ve bağırsak...

Sayfayı Paylaş