gebe
  1. suCre

suCre Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    135
    Ödül Puanları:
    63

hayatın anlamı nedir?

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında suCre tarafından paylaşıldı.

Hayatın Anlamı Eski zaman ların birinde bir adam hayatın ne olduğuna takmiş kafayı. Ama aldığı hiçbir cevap ona yeterli gelmemiş ve başkalarına sormaya karar vermiş.Fakat mutlaka bir cevabı olmalı diyormuş.tam umudunu yitirmişken bir köyde konuştuğu insan lar ona;
    -Su karşi ki dağları görüyormusun,orda yaşlı bilge yaşar!istersen ona git belki o sana aradığın cevabı verebilir.”demişler.

Çok zorlu bir yolculuk sonunda Bilgenin yaşadığı eve ulaşmış adam.Kapıdan içeri girmiş ve bilgeye Hayatın anlamının ne olduğunu sormuş..
    Bilge sana bunun cevabını söylerim ama önce bi sınavdan geçmen gerekiyor demiş..
    Adam kabul etmiş..

Bilge bir çay kaşığı vermiş adamın eline ve içinde silme zeytinyağ doldurmuş.Şimdi çık ve bahçede bir tur at tekrar buraya gel..Yalnız dikkat et kaşıktaki zeytinyağ eksilmesin eğer bir damla eksilirse kayberdersin..

Adam gözü çay kaşığında bahçeyi turlayıp gelmiş.Bilge bakmış evet demiş kaşıkta yağ eksilmemiş.peki bahçe nasıldı?Adam şaşkın..

Ama demiş ben kaşıktan başka yere bakmadım ki..
    Şimdi tekrar bahçeyi dolaşıyorsun kaşık yine elinde olacak ama bahçeyi inceleyip gel,demiş Bilge..

Adam tekrar bahçeye çıkmış gördüğü güzellikler büyülemiş muhteşem bir bahçeymiş çünkü…
    Adam gördüğü güzellikleri karşısında büyülendiini anlatmış.
    Bilge gülümsemiş.ama kaşıkta hiç yağ kalmamış demiş ve eklemiş:
    “Hayat senin bakışınla anlam kazanır ya sadece bir noktayı görürsün hayatın akıp gider sen farkına varmassın..
    Yada görebileceğin tüm güzelliklerin tam ortasında hayatı yaşarsın akıp giden zamanın anlam kazanır..”

“Hayatının Anlamı Senin Bakışlarında Gizlidir”

_EvAnEsCeNcE_ bunu beğendi.
hayatın anlamı nedir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hayatın anlamı...

Hayatın anlamı...

Eski zamanların birinde bir adam hayatın anlamının ne olduğunu kendi kendine sormaya başlamış… Bulduğu hiçbir cevap ona yeterli gelmemiş ve başkalarına sormaya karar vermiş… Ama aldığı cevaplar da ona yetmemiş. Fakat mutlaka bir cevabı olmalı diyormuş… Ve dolaşıp herkese bunu sormaya karar vermiş… Köy, kasaba, ülke dolaşmış bu arada zaman da durmuyor tabi ki… Tam umudunu yitirmişken bir köyde...
  2. Hayatın Anlamı...

Hayatın Anlamı...

Günlerden bir gün adamın biri hayatın anlamını merak etmiş. Bulduğu hiçbir yanıt ona yeterli gelmemiş ve çevresine danışmış. Aldığı cevaplar da ona yetmemiş. Köy, kasaba, ülke dolaşmış ama yetineceği hiç bir cevap bulamamış. Tam umudunu yitirmişken bir köyde ona... -"Şu karşıki dağları görüyor musun, orada yaşlı bir bilge yaşar istersen...
  3. **hayatın anlamı nedir?**

**hayatın anlamı nedir?**

"Eski zamanlarin birinde bir adam hayatin anlaminin ne olduguna takmis kafayi.. Buldugu hiçbir cevap ona yeterli gelmemis ve baskalarina sormaya karar vermis.. Ama aldigi cevaplarda ona yetmemis.Fakat mutlaka bir cevabi olmali diyormus.. Ve dolasip herkese bunu sormaya karar vermis.. Köy,kasaba,ülke dolasmis bu arada zamanda durmuyor tabiki ... Tam umudunu yitirmisken bir köyde konustugu...
  4. hayatımın anlamı

hayatımın anlamı

hayatımın anlamı hayatım nickleri hayatimin anlami hayatımın anlamı nickleri hayatıma mesajlar askımm seni iyiki buldum sen benim herseyimsin SENİ ÇOK SEVİYORUM bitanemm Allah bizi hiç ayırmasın seni çok özlüyorumm
  5. Hayatın Anlamı

Hayatın Anlamı

Eski zamanların birinde bir adam hayatın anlamının ne olduğunu kendi kendine sormaya başlamış. Bulduğu hiçbir cevap ona yeterli gelmemiş ve başkalarına sormaya karar vermiş... Ama aldığı cevaplar da ona yetmemiş. Fakat mutlaka bir cevabı olmalı diyormuş.. Ve dolaşıp herkese bunu sormaya karar vermiş... Köy, kasaba, ülke dolaşmış bu arada zaman da durmuyor tabi ki. Tam umudunu yitirmişken bir...

Sayfayı Paylaş