gebe
  1. Beyazca

Beyazca Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Her Namazdan Sonra Mutlaka Okuyun

Konu, 'Dua Ayetler Hadis' kısmında Beyazca tarafından paylaşıldı.

Hz. Muaz (ra) rivayet ediyor: “Resûlullah (sas) elimden tuttu ve: ‘Muaz! Vallahi seni Allah rızası için gerçekten seviyorum.” buyurdu. Sonra sözüne şöyle devam etti:
    “Muaz! Her namazdan sonra şu duayı mutlaka okumanı tavsiye ediyorum:

A
    llahümme einnî alâ zikrike ve şükrike ve hüsni ibadetik:
    Allahım! Seni anıp zikretmek, nimetine şükretmek, sana layık ibadet etmek için bana yardım eyle!..

(Ebu Davud, Vitir 26. Nesaî, Sehv 60)

2. BöğüRTLen

BöğüRTLen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Her Namazdan Sonra Mutlaka Okuyun
    evet biliyordum bunu sağol.

3. @şK_MeLeĞ!.

@şK_MeLeĞ!. Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0

canım paylaşım için teşekkurler

4. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

bende bunun bir benzerini her namzın sonunda okuyorum emeğine sağlık

Her Namazdan Sonra Mutlaka Okuyun konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Her namazdan sonra mutlaka okunmalı

Her namazdan sonra mutlaka okunmalı

Hz. Muaz (ra) rivayet ediyor: "Resûlullah (sas) elimden tuttu ve: "Muaz! Vi seni Allah rizasi için gerçekten seviyorum." buyurdu. Sonra sözüne söyle devam etti: "Muaz! Her namazdan sonra su duayi mutlaka okumani tavsiye ediyorum: Allahümme einnî alâ zikrike ve sükrike ve hüsni ibadetik: Allahim! Seni anip zikretmek, nimetine sükretmek, sana layik ibadet etmek için bana...
  2. Namaz Kılmayanın Vay Haline...!!! (mutlaka okuyun)

Namaz Kılmayanın Vay Haline...!!! (mutlaka okuyun)

namaz kılmayanın 15 cezası namaz kılmayana 15 ceza kılmamanın ahiretteki cezası İNŞAALLAH, ALLAH C.C. ve Rasûlu’nün (S.A.V.) emir ve yasaklarına körlerden ve hafife alanlardan olmayız. Ayrıca şeytanın, buradaki emir ve yasakları okumanızı, amel etmenizi engellemesine veya bu emirleri hafife almanız için uğraşmasına izin vermeyin. Bu şeytanın muhtemel hilelerindendir) (Bu yazıdaki Hadislerin...
  3. Her şey göründüğü gibi değildir!!!!!! Mutlaka okuyun!!!!!!!

Her şey göründüğü gibi değildir!!!!!! Mutlaka okuyun!!!!!!!

Uzaklarda bir köyde, kocası, çocuğu dogmadan ölmüş, tek başına yaşayan hamile bir... kadın kendisine arkadaş ...olması açısından dağda yaralı olarak bulduğu bir gelinciği evinde beslemeye baslar. Gelincik kadının yanından bir an bile ayrılmaz. Her ne kadar evcil bir hayvan olmasa da, oldukça uysallaşır.Bir kaç ay sonra kadının çocuğu doğar. Tek başına tüm zorluklara göğüs germek ve...
  4. Namaz(mutlaka okuyun)

Namaz(mutlaka okuyun)

dini hikayeler, namaz, namazın hikmeti, cehennem, kurtuluş aradığınız herşey burda meleklerim... Şüphesiz ben Allah'ım, benden başka hiçbir ilâh yoktur. Onun için bana kulluk et ve beni anmak için namaz kıl. (TAHA-14) (Ey Muhammed!) Ehline namaz kılmalarını emret, kendin de ona sabırla devam et. Biz senden bir rızık istemiyoruz. Seni biz rızıklandırırız. Güzel akibet takva...

Sayfayı Paylaş