gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Herhangi bir Şekilde Orucu Bozulan Kişi Yiyip İçebilir mi?

Konu, 'Ramazan özel bölüm' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

orucu bozan şeyler orucu bozmayan şeyler orucu bozan ve bozmayan şeyler

Ramazan ayın da tutulan oruç esnasın da orucu her hangi bir şekil de bozulan kişi, orucu bozulduktan sonra yeme içmeye devam edebilir mi sorusuna yanıt olarak gereken bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.

CEVAP
    Ramazan günü, iğne olmak, kendi isteğiyle ağız dolusu kusmak gibi bir sebeple oruç bozulursa, yolcu şehrine gelirse, kadının hayzı kesilirse, akşama kadar oruçlu gibi, sakınmaları gerekir. Yiyip içmeleri mekruh olur.

Herhangi bir Şekilde Orucu Bozulan Kişi Yiyip İçebilir mi? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Herhangi biri..

Herhangi biri..

Ben herhangi biriyim. Herhangi bir zamanda, herhangi bir şehirde seni yazdım içime bir şair ustalığında. Sen herhangi birinin herhangi zamanda herhangi bir şehirde adına dizeler yazılan, uğruna can verilen bir türlü herhangi biri için herhangi biri olamayan sensin... Bu ıstırap dolu dünyaya gelirken, bizi bu topraklara bırakan otobüste, acaba neler diye geçirirken bir yandan da seyrediyorum...
  2. Neleri Yiyip İçebiliriz

Neleri Yiyip İçebiliriz

Yiyip içmesi haram olan şeyler Sual: Yiyip içilmesi haram olan şeyler nelerdir? Haram edilmesinin sebepleri nelerdir? CEVAP Dinimiz haram ettiği için bazı hayvanların etleri yenmez. Elbette bunda bazı hikmetler vardır. Müslüman, hikmetini bilmese de dinin yasakladığı şeyi yapmaz. Gıdaların insanlar üzerinde iyi ve kötü tesiri olduğu bir gerçektir. Annesi kötü ise veya...
  3. oruç tutmayan kişi teravih namazı kılabilir mi?

oruç tutmayan kişi teravih namazı kılabilir mi?

oruç tutmayan teravih namazı kılabilirmi Teravih namazı, kadın erkek her müslüman için sünnet-i müekkededir. Teravih, orucun sünneti değil, vaktin sünnetidir. Bir mazereti dolayısıyla oruç tutamayanlar da teravih namazı kılarlar
  4. Bu Kanunla eski haklarımda herhangi bir düşüş meydana gelecek mi?

Bu Kanunla eski haklarımda herhangi bir düşüş meydana gelecek mi?

Halen memur olarak çalışmaktayım. Bu Kanunla eski haklarımda herhangi bir düşüş meydana gelecek mi? Bu Kanundan önce bir süre memuriyeti bulunanların Emekli Sandığı Kanununda sayılan tüm hakları geçici maddelerle korunmaktadır. Bu sebeple eski haklarınızda herhangi bir geriye gidiş söz konusu olmayacaktır.
  5. Vefat Eden Kişinin Oruç Borçlarını Başkası Tutabilir mi?

Vefat Eden Kişinin Oruç Borçlarını Başkası Tutabilir mi?

oruç fidyesi nedir oruç hakkında sorular oruç hakkında soru ve cevaplar Buluğ çağına giren her müslüman kadın ve erkeğe farz kılınan oruç hakkında soru ve cevapları sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Vefat eden bir kişinin, yaşadığı zaman boyunca eğer oruç borçları varsa ve bunu tamamlamak için geride kalan kişilerin vefat edenin borçlarını kapatmak için onun adına oruç tutup tutamayacağı...

Sayfayı Paylaş