Herşeyi unutuyorum diyenler

HaYaL

Daimi Üye
Üye
Herşeyi unutuyorum diyenler
her şeyi unutuyorum
Valla bende de balık hafızası var sanki dün ne yediğimi bile unutuyorum bana faydalı bir şey gibi gözüktü ama siz ne dersiniz meleklerim :)
7033099.jpg

Cycle Life isimli kol saati konsepti, gün içinde size nerede ne yapmanız gerektiğini söylüyor!

Günümüzde birçok insan, rutinleşen hayatlarından yana oldukça dertli. Ancak dünyanın sayılı tasarımcılarından biri olan Andy Kurovets, gün geçtikçe rutinleşen hayatlara biraz daha heyecan katmak için kolları sıvamayı kendine bir borç bildi ve geçtiğimiz günlerde yeni konseptiyle tüketicilerin karşısına çıktı.

Temelde bir kol saati olan Cycle Life'ın en büyük özelliği ise kullanıcılara gün içinde nerede ne yapması gerektiğini hatırlatma fonksiyonuna sahip olması.

Şöyle ki, sabah vakti yatağınızdan kalkacağınız zaman saatiniz 'Wake UP' yani 'Uyan' modunu, kahvaltınızı yaptıktan sonra aracınıza bindiğinizde 'Car' yani 'Araba' modunu, iş yerinizde bilgisayarınızın başına geçtiğinizde 'PC' modunu, akşam eve döndükten sonra televizyon izlerken 'TV' modunu ve gün bitiminde yatağa girerken 'Go to Sleep' yani 'Uyku Vakti' modunu gösteriyor.

Bu rutin işlerden birini zamanında yapmadığınızda ise saatiniz bu konuda sizi uyarıyor ve ilgili aktivitenin zamanının geldiğini anında hatırlatıyor.

Şimdilik eğlenceli bir konsept olmaktan öte bir anlam taşımayan Cycle Life, rutinleşen hayatlarından sıkılan ve biraz heyecan arayan kullanıcılar için ilginç bir oyuncak olabilir.

ayy sorma canım ya..bnedede var o..bide bazıları var oturup ilkokulda ne yaptıgını anı anına anlatıp konuşur şaşırıyorum..valla ben hatırlamıyorum çok az şey var hatırladıgım........

Benim zaten hastalik oldu artik.İlaç ve hap kullanmaya başladim.Hiç değilse biraz iyi geliyor bana da.Haplarin mahkumu oldum resmen...

bu saat bnce bize faydadan .çok zarar vericektir.çünkü herşey teknolojinin nimetlerinden okadar faydalanıyoruzki kendimizi hiçbirşey için zorlmamaız yormamız gerkmiyor artık herşeyi internet yoluyola pc yoluyla hallediyoruz bizi işe yollamak için bile birlerinn bizi uyandırması gerkmiyor,yada horozun ötmesi,nasıl olsa otomatik olarak alarm bizi uyandırıyor ;)düşünmüyoruz eskisi kadar yormuyoruz hfızamızı,zihnimizi nede olsa pc internet gelişmiş teknolojiler saolsun hespsi bizim beynizi olmuş artık..robotlaştık iyice,,;)

pek unutkanlığım yoktur ama kesınlıkle unutmama gereken bırsey vardır ıste onu kesın unuturum psıkoljikmidir nedir:S

Geri