gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113

Hiç çalışmam yok. İsteğe bağlı sigortalı olabilir miyim?

Konu, 'Yeni Ssk Yasaları' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

isteğe bağlı sigortalı olabilirmiyim sigortalımıyım kimler isteğe bağlı sigortalı olabilir çalışmadan olmak Hiç çalışmam yok. İsteğe bağlı sigortalı olabilir miyim? Sağlık hizmetlerinden yararlanabilir miyim?

Yeni düzenleme ile Türkiye'de yasal olarak ikamet edenlerden 18 yaşını dolduran ve talepte bulunanlar isteğe bağlı sigortalı olabilecektir.

İsteğe bağlı sigortalı olmak için SSK’da aranan 1080 gün ile Emekli Sandığında aranan 10 yıllık hizmet süresi şartları kaldırılmış ve bunlara genel sağlık sigortası primi ödemeleri suretiyle sağlık hizmetlerinden yararlanma imkanı getirilmiştir.

Hiç çalışmam yok. İsteğe bağlı sigortalı olabilir miyim? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çalışma isteğim Yok Diyenlere***

Çalışma isteğim Yok Diyenlere***

Ne Yapmalı?? 1-Tören beklemeyin, eyleme geçin: İnsanların birçoğunda harekete geçmek için isteğin oluşmasını beklemek gibi bir saplantı var. Halbuki insanoğlu istek oluşmadan harekete geçince belli bir süre sonra bu istek ortaya çıkabilmekte. Yani kimi zaman istemeye istemeye harekete geçmek, ders çalışma isteğini kendiliğinden oluşturabilir. O nedenle çalışmak için tören beklemeyin,...
  2. Kısmi süreli çalışıyorum. Eksik sürelerimi isteğe bağlı ödeyebilir miyim?

Kısmi süreli çalışıyorum. Eksik sürelerimi isteğe bağlı ödeyebilir miyim?

Kısmi süreli çalışıyorum. Eksik sürelerimi isteğe bağlı ödeyebilir miyim? Yapılan yeni düzenleme ile 30 günden az süreli işlerde çalışanlara eksik sürelerini isteğe bağlı sigortalı olarak tamamlamaları imkanı getirilmiştir.
  3. İsteğe bağlı sigortaya devam eden kadın sigortalı eşinden dolayı sağlık...

İsteğe bağlı sigortaya devam eden kadın sigortalı eşinden dolayı sağlık...

ssk sağlıktan yararlanma isteğe bağlı sağlıktan yararlanma ssk eşten eşten sigortalı isteğe bağlı şartları İsteğe bağlı sigortaya devam eden kadın sigortalı eşinden dolayı sağlık yardımından yararlanamayacak mı? Mevcut uygulamada, isteğe bağlı sigortalıların sağlık yardımlarından yararlanamamaları önemli bir eksiklikti. Yeni düzenlemeyle isteğe bağlı sigortalılara sağlık primi ödemek...
  4. İşsizlik maaşı alan işçi isteğe bağlı sigortalı olup prim ödeyebilirmi?

İşsizlik maaşı alan işçi isteğe bağlı sigortalı olup prim ödeyebilirmi?

işsizlik maaşı alan sağlık işsizlik maaşı alırken sigorta İşsizlik ödeneği olan bir işsiz sigortalı aynı süre içinde İsteğe Bağlı Sigortaya prim ödeyebilir mi? İlk bakışta tezat bir görüntü oluşsa da yasal çerçeveden bakıldığında bu mümkün. Şöyle ki; işsizlik sigortasını düzenleyen 4447 sayılı Kanun hükümlerine baktığımızda işsizlik yardımı alan işçi çalışmaya başladığı takdirde işsizlik...
  5. arkadaşlar benim içimde hiç çocuğum olsun diye bir istek yok, neden olabilir

arkadaşlar benim içimde hiç çocuğum olsun diye bir istek yok, neden olabilir

ben neden çocuk istemiyorum, neden çocukları sevmiyorum ya, bazen özeniyorum ama hemen vazgeçiyorum

Sayfayı Paylaş