gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

hicri yılbaşında okunacak dualar hangileri

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Hicri yılbaşı bugün bildiğiniz gibi. Bu günü nasıl geçirmeli? Hangi dualarla maneviyatımızı güçlendirmeli ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Bütün hamdler, alemlerin Rabbi olan Allah’a aittir! Salat-ü selam, Efendimiz Muhammed’in ve al-i ashabının tamamının üzerine olsun!Ey Allah! Sen Ebedi’sin, Kadim’sin (başlangıcın ve sonun yoktur)! Hayy’sın, Kerim’sin (hakiki hayat sahibi de kerem sahibi de ancak Sensin)! Hannan’sın, Mennan’sın son derece acıyan ve çokça lütuflarda bulunan Rabbimizsin.İşte bu yeni senedir! Ben bu sene Senden dilerim ki beni kovulmuş yşeytandan ve onun dostlarından koruyasın, kötülüğü çokça emreden bu nefse karşı bana yardım edesin ve beni Sana yaklaştıran amellerle meşgul edesin.
    Ey kerem sahibi! Ey celal ve ikram sahibi! Ey acıyanların en merhametlisi! Rahmetinle kabul eyle.

Allah-u Teala, Efendimiz ve Peygamberimiz Muhammed (S.a.v), al-i ashabının ve Ehl-i Beyt’inin tamamına salat ve selam eylesin! derse, şeytan,

Biz bu kişiden ümidi kestik! der ve Allah cc. ona, kendisini sene boyunca koruyacak iki melek görevlendirir.
    Şihabüddin es-Sühreverdi (Ks)’dan nakledildiğine göre, bu duayı (sene başı duasını) aşura günü üç kere okuyan o sene ölmekten emin olur. Zira eceli takdir edilen kişiye o gün bu duayı bu şekilde okumak nasip olmaz!

Arkadaşlar Rabbimiz cümlemize bu mübarek günlerde yaptığımız tüm duaların kabul olmasını nasip eylesin inşallah...

hicri yılbaşında okunacak dualar hangileri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Mirac kandilinde okunacak dualar hangileri kızlar ?

Mirac kandilinde okunacak dualar hangileri kızlar ?

Kızlar Nihat Hatipoğlu'nun proğramında bu dualar söylenmiş ama ben not vs alamadım bilen kişiler bana Miraç Kandilinde okunacak duaların tam bir listesini verebilirmi_ TŞk.
  2. hicri yılbaşı için dua örneği

hicri yılbaşı için dua örneği

Merhaba. Bugün için yani muharrem ayının ilk günü için edilmesi gereken ya da edilmesi makbul olan özel bir dua var mı ?
  3. Hicri Yılbaşında Nasıl Dua Edilir?

Hicri Yılbaşında Nasıl Dua Edilir?

hicri yılbaşı, hicri yılbaşı duası, hicri yılbaşı için dua Sevgili melekler, bugün Hicri Yılbaşı ve muharrem ayının birinci günü. Bu mübarek günde edebileceğiniz bir dua paylaşmak istiyoruz sizlerle. "Kimki bu duayı Muharrem ayının ilk günü olan hicri yılbaşı günü okursa Allahın izniyle o kişiye büyük mükafatlar verilecektir." denilen bu duayı sizlerle paylaşıyoruz... Ey...
  4. Müslümanların yeni yılı ne zaman?

Müslümanların yeni yılı ne zaman?

Dünya'da geçerli olan 2 çeşit takvim vardır, birisi Miladi bu Hz. İsa'nın doğumu diğeri ise Hicri Müslümanların Mekke'den Medine'ye göçmesidir. Miladi takvimine göre yılbaşı 1 Ocak'tır. Hicri takvim'e göre ise Yılbaşı 1 Muharrem'de başlar. Kameri olarak 1 Muharrem 1438'e girdiğimiz zaman Hicri Yılbaşı Miladi takvim'e göre 2 Ekim 2016 Pazar günü kutlanacaktır. Muharremin Başlangıcı Pazar günü...
  5. Her gün hangi duaları okumalıyız?

Her gün hangi duaları okumalıyız?

Okunacak dua çoktur. Hadis-i şeriflerde bildirilen dualardan bazıları şöyledir: (Namazdan sonra, dua ederken “Allahümme ecirnî minennâr ve edhılnil Cennete” demezse melekler, “Yazık şuna, Cehennemden korunmasını istemekten âciz kaldı,” Cennet de, “Yazık şuna Cenneti istemekten âciz oldu” der.) [Taberânî] (Sabah akşam 7 defa “Allahümme ecirnî minennâr” diyen Cehennemden kurtulur.) [Ebu Davud]...

Sayfayı Paylaş