gebe
  1. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

Horlama basit bir sağlık sorunu olmayabilir

Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında nisan tarafından paylaşıldı.

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak-Burun-Boğaz Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Sabri Uslu, horlamanın basit bir sağlık sorunu olarak değerlendirilmemesi gerektiğini bildirdi ve ekledi: [​IMG]"Uykuda solunum durmasının uzun süreli devam ettiği kişilerde kalp ve damar sistemi olumsuz etkileniyor. Böyle bir durumda sadece horlama üzerinde yoğunlaşmayıp, detaylı bir muayeneyle birlikte uyku testi de yapılması gerekiyor. Başarılı bir tedavi için kilo vermek çok önemli. Ayrıca, sigara ve alkolden de mutlaka uzak durmak gerekiyor."

Horlama basit bir sağlık sorunu olmayabilir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Horlama ciddi bir sorun mudur?

Horlama ciddi bir sorun mudur?

Horlama ciddi bir sorun mudur? Sosyal olarak evet! Bu aile yaşamında ciddi bir şekilde tehdit eder. Horlayan kişi alay konusu olur. Ailenin diğer bireyleri için uykusuz gecelerin sorumlusu tutulur. Horlayan kişi tatil ve iş gezilerinde istenilmeyen oda arkadaşı olur. Tıbbi olara evet! Kişinin kendine verdiği zarar daha büyüktür. Dinlenilmeden geçirilen geceler vardır. Aşırı horlayan kişilerde...
  2. Horlama basit olmayabilir

Horlama basit olmayabilir

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Sabri Uslu, horlamanın basit bir sağlık sorunu olarak değerlendirilmemesi gerektiğini belirterek, ''Horlama sorunu ele alınırken uyku apnesi bulunup bulunmadığının da araştırılması gerekir'' dedi . Uslu, horlamanın basit bir sağlık sorunu olarak değerlendirilmemesi gerektiğini bildirdi. Tek başına...
  3. basit bir soruu

basit bir soruu

İki asker nöbetteydi. Biri kuzeye bakıyordu, diğeri güneye. Bir süre sonra kuzeye bakan diğerine, "ne sırıtıyorsun be?" dedi. Güneye bakanın sırıttığını nasıl anlamıştı?
  4. Sorum; Sağlık Raporu....

Sorum; Sağlık Raporu....

Slm kızlar .Geçenlerde sağlık raporu aldım.tam 9 gün.Müdürümde sağolsun kuruma bildirmemiş.yani kafadan izin kullandım.Ama daha sonra bu sağlık raporu aldığım için galiba adıma belli bi miktar para yatıyormuş.ben bu konuda hiçbişi bilmiyorum.Olay nasıl işliyor?Hastaneden bi şekilde senin hbrin olur dediler.Hiçbiyerden hbr gelmedi.nette de çok araştırmadım acıkcası.olay o şekilde kaldı.Zaten...
  5. Horlama hakkında soru-cevap

Horlama hakkında soru-cevap

horlama nedir,horlama nedenleri,horlama hastalıkmıdır,horlamanın tedavisi varmıdır,horlama hakkında bilgiler Horlamak bir hastalıktır.Horlama Tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır. 1 Sabahları dinlenmiş, uykunuzu almış uyanıyor musunuz? 2Geceleri sık sık uyanıyor musunuz? 3Geceleri terlemeniz var mı? 4Geceleri sıklıkla tuvalete kalkma ihtiyacınız oluyor mu? 5Horlamanız var...

Sayfayı Paylaş