gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113

Hürriyet aile içi şiddete son! Acil yardım hattı

Konu, 'Site Duyurularımız' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

Aile içinde kötü muamele ve şiddete maruz kalan kadınlara hukuki, psikolojik ve güvenlikle ilgili destek sağlamak amacıyla Kampanya kapsamında 2007’den bu yana 7 gün 24 saat faaliyet gösteren Acil Yardım Hattı’nı 15 Ekim 2007 – 31 Aralık 2012 tarihleri arasında toplam 33 bin 669 kişi aradı, 15.824 kişiye aile içi şiddetle ilgili hukuki, kurumsal ya da psikolojik destek verildi. Hattı arayan mağdur, mağdur yakını ve mağdur tanıdığı sayısı, 11.420. Her iki mağdurdan biri fiziksel şiddetten şikâyet ederek aradı, bunların yarısına yakını ise fiziksel şiddetin yanı sıra diğer şiddet türlerinin bir ya da bir kaçına maruz kaldığını belirtti. Mağdurların 1/3’ü sözel, duygusal şiddete maruz kaldığını, bu grubun da bir kısmı duygusal şiddetin yanı sıra sosyal, ekonomik ya da cinsel şiddet gördüğünü dile getirdi. [​IMG]

Sadece cinsel, ekonomik ya da sosyal şiddet şikâyetiyle arayan mağdurların oranı yüzde 26. Arayan mağdurların yüzde 3,31’i erkek. Toplam mağdurların yaş dilimi 2-90. Mağdurların yüzde 80’i eşlerinden şiddet görmekte. Acil Yardım Hattı, bugüne kadar 1.468 acil vakayla ilgilendi, çoğunluğuna polis ekibin gitmesi sağlandı, önemli bir kısmı sığınma evine yönlendirildi.

Telefonlarına sadece deneyimli psikologların baktığı Acil Yardım Hattı’na tüm illerden ve 14 farklı ülkeden (Almanya, Fransa, Avusturya, Azerbaycan, Belçika, Hollanda, Avustralya, Amerika, Suriye, İsviçre, İran, Tunus, İngiltere, İsveç) ve Kıbrıs’tan arama geldi.

HÜRRİYET AİLE İÇİ ŞİDDETE SON! ACİL YARDIM HATTI

MaWiM bunu beğendi.
  2. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113
    Dünyada ki tüm kadınların hak ettikleri değeri görmelerini ve kadına uygulanan her türlü şiddetin bir önce bitmesi dileklerimle Dünya emekçi kadınlar gününüzü şahsım ve yönetim adına kutlarım.

SadmiN bunu beğendi.
Hürriyet aile içi şiddete son! Acil yardım hattı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ALES'e başvuru için yarın son gün

ALES'e başvuru için yarın son gün

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES), 2007-Sonbahar dönemi başvuruları yarın sona erecek. Sınav, 18 Kasım Pazar günü yapılacak. ALES'e, bir lisans programından mezun olabilecek durumda bulunanlar, lisans programını bitirenler ile denklik belgesi almış olmak kaydıyla yurt dışında lisans eğitimi görmüş olanlar başvurabilecek. Yabancı uyruklu öğrenciler de sınava...
  2. "Kadınlara yönelik şiddete son" filmi

"Kadınlara yönelik şiddete son" filmi

Kadınlara Yönelik Şiddete SON filmi 22 Kasım’da Tempo Dergisi ile Gazete Bayilerinde! Kadınlara yönelik şiddeti, tanıklık ve mücadele deneyimleriyle ele alan, bir yıllık çalışma süreci sonunda tamamladığımız “Kadınlara Yönelik Şiddete SON” filmi 22 Kasım gününden itibaren Tempo dergisi ile ücretsiz olarak da dağıtılacak. Filmde kadınlara yönelik şiddeti ve bu şiddetle mücadeleyi...
  3. hükümetten aile içi şiddete tedbir!!!

hükümetten aile içi şiddete tedbir!!!

Türkiye'de aile içi şiddete ilişkin veriler hükümeti harekete geçirdi.15 Kasım 2006 14:23 Bakanlar Kurulu'nda kabul edilen yeni tasarıya göre, boşanmış ya da ayrı yaşayan eş, bundan böyle koruma altına alınacak. Rakamlar, aile içi şiddetin Türkiye'de oldukça yaygın olduğunu ortaya koyuyor. Son araştırmalara göre, Türkiye'de ailelerin yüzde 34'ünde fiziksel şiddete rastlanıyor. Sözlü şiddet...
  4. aciL yaRdım

aciL yaRdım

aRkadaşLar bN qöndeRdiqim msjLaRı ve payLaştıqım konuLarı heR şeyi sLmek isTiyorum.ama siLemedim..nasıL siLebiLirim ?? ayRıca üyeLiqimi nasıL kaLdıRabiLiRİm...??
  5. Kadına Şiddete Hayır Slogan Resimleri

Kadına Şiddete Hayır Slogan Resimleri

Son zamanlar da kadına yapılan şiddet, taciz ve dilimin söylemeye bile varmadığı ne yazık ki cinayet olayları oldukça artış gösterdi. Kadınlar ve genç kızlara yönelik bu olumsuz davranışlar karşısın da artık birlik olmamız gerekiyor. Asla "benim başıma gelmez" diye düşünmeyin...Bazen olayın ve şiddetin ne zaman ve nerede geleceğini bile kestiremessiniz. Ülkemiz de yaşanan son...

Sayfayı Paylaş