gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Huzur Sokağı Kitabının Özeti ve Kısaca Tanıtımı

Konu, 'Kitap Kurdu' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Huzur Sokağı Kitap Özeti

Huzur Sokağı Kitabının Özeti

Önümüzde ki günlere televizyon dizisi olarak ekranlarda izleyeceğimiz Huzur Sokağı kitap özeti ve tanıtımı ile karşınızdayız melekler :)

Romanda müslümanlığı kendisine yol edinmiş bir adam ile dini islam ama müslümanlıkla hiçbir ilgisi olmayan bir kızın âşkını anlatıyor. İstanbul'un kenar semtlerinden birinde kırık dökük, irili ufaklı ahşap evlerin sıralandığı dar ve küçük bir sokakta başlamıştı her şey.

Eski zamanlarda İstanbul’un batılılaşma, modernleşme sevdasından kurtulmuş küçük bir sokak varmış. Bu sokağın erkeklerinin hepsi cemaatten, kadınlarının hepsi ise başı kapalı, dinine düşkün insanlarmış. Bu sokakta üniversite öğrencisi Bilal (dizide karakteri Kutsi canlandırıyor) adında bir genç annesiyle birlikte yaşamaktadır. Bilal mahallenin gururudur. Kimya mühendisliği okumaktadır. Eğitiminin yanında çok terbiyeli ve ahlâklı bir gençtir.

Feyza onu kendine aşık edip dininden döndürmek için büyük çabalar sarfeder. Bilal bir yandan onu severken bir yandan da dinine olan bağlılığıyla Feyza’dan uzaklaşmaya çalışır. Bir başkasıyla, kendi gibi dinine düşkün birisiyle evlenir. Feyza buna çok üzülür. Dadısının da yardımıyla yavaş yavaş İslamı anlamaya başlar. Bir süre sonra tamamen bir islam hanımefendisi olmuştur. İçkici ve zengin kocasından ayrılır. Kızı Hilal’i İslami şartlara çok uygun bir kız olarak yetiştirir. Yıllar sonra Allah, Feyza ve Bilal’i yeniden karşılaştırır. Ama çok farklı bir şekilde…

2. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113
    farklı bi şekilde derken nasıl bir şekilde karşılaşacaklar yaa izlemek istiyorum ben bu diziyi çok merak ediyorum eylül gelsede bi başlasa şu diziler :D:D

Huzur Sokağı Kitabının Özeti ve Kısaca Tanıtımı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Şule Yüksel Şenler Huzur Sokağı Kitabı Özeti  lazım acil hemde

Şule Yüksel Şenler Huzur Sokağı Kitabı Özeti lazım acil hemde

Selam arkadaşlar pek yakında dizisi olacak olan Şule Yüksel Şenler Huzur Sokağı Kitabının Özeti hakkında bilgi yada Şule Yüksel Şenler Huzur Sokağı Kitabının Özetini paylaşır mısınız acaba?
  2. Huzur Sokağı Dizisi Oyuncu Kadrosu ve kısaca konusu

Huzur Sokağı Dizisi Oyuncu Kadrosu ve kısaca konusu

Huzur Sokağı Dizisinde Kimler Var Huzur Sokağı Dizisi Oyuncuları Pek yakında Atv ekranlarında ünlü yazar Şule Yüksel Şenler Huzur Sokağı kitabı, dizi olarak izleyici ile buluşmaya hazırlanıyor Melek'lerim. Biz de bu sayfamızda Huzur Sokağı oyuncu kadrosu kimlerden oluşuyor diyen arkadaşalrımız için Huzur Sokağı oyuncuları isimleri paylaşımında bulunuyoruz ve ayrıca Huzur Sokağı konusu...
  3. Huzur Sokağı Kitabı Konusu lazım bana ama

Huzur Sokağı Kitabı Konusu lazım bana ama

selam arkadaşlar bana Huzur Sokağı Kitabı Konusu lazım acaba mümkünse Huzur Sokağı Kitabı özeti hakkında bilgi paylaşabilir misiniz lütfen!
  4. Halikarnas Balıkçısı'ndan Aganta Burina Burinata Kitabının Tanıtımı ve Özeti

Halikarnas Balıkçısı'ndan Aganta Burina Burinata Kitabının Tanıtımı ve Özeti

Halikarnas Balıkçısı Aganta Burina Burinata Kitap Özeti Aganta Burina Burinata Kitap Özeti Sevgili melekler, daha önce hayatı ile ilgili bilgiler verdiğimiz Halikarnas Balıkçısı Aganta Burina Burinata Kitap Özeti ve tanıtımı ile ilgili bilgiler de şöyle... Aganta Burina Burinata Halikarnas Balıkçısı'nın en ünlü eseridir. 1945 yılında yayımlanan romanda deniz sevgisi, denizin...
  5. Huzur Sokağının Huzuru Kaçtı !

Huzur Sokağının Huzuru Kaçtı !

Bu konu; Huzur Sokağı dizisi hakkında bilgiler vemektedir. Sevgili melekler, atv ekranlarında yayınlanan Huzur Sokağı dizisi daha yaynınlanmaya başlamadan önce merak konusu olmuş ve yayın tarihi sabırsızlıkla beklenmişti. Bunda ünlü bir roman oluşunun ve muhafazakar kesimle ilgili bir hikaye olmasının etkisi çoktu. Yayına girdikten sonra da ilgiyle ve artan reytingiyle televizyonun en...

Sayfayı Paylaş