gebe
  1. sebla

sebla Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

içimdeki tek yenilmişliğim....

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında sebla tarafından paylaşıldı.

Kaçıyordu insanlar yorgunluğundan aşkın.
    Uzandığım uykular dindiremiyordu gönlümdeki yorgunlukları. Biliyordum ki aşktı kederin hiç geçmeyeni. Yine de hep bir yanım koşuyordu aşka; acısında da vardı çekiciliği…acısında da vardı gidilemeyişleri..

Bir gün mavisine bulutların uzanıp tutmak istiyordum. Uzanıp kalmak öylece.. Bir gün Anlaşılmazlığımı susturmak, konuşmadan kalmak, uyumak, bakmak, susmak istiyordum. Bazen güneşin çekiciliğinde düşünüyordum saatlerce. Acelesi vardı düşünmelerin biliyordum. Ve birazdan yağmura yenilmeden gözlerim ve birazdan uzanmadan umutsuzluğa düşünmek lazım diyordum. Yazmadığım ne varsa ya da anlatmadığım ne varsa anlatmak lazım diyordum. Yabancı hissetmeden yüreğine. Ben söylemeden bendekileri hissedebilirsin diye. Birgün acelesi oluyordu konuşmalarımın. birgün tepetaklak susmaları..hep zıttı hayatın aşktan kapıma bıraktıları.

Siyahım bak ötelerden gözlerime ve gülümse, senleyim yine…

Bütün hissiz zamanlarına inat peşindeyim akrebin. Kendimi saldığım uykulardan sana kuruyorum uyanışlarımı. Akrep yelkovanı kovalıyor ben seni. Ve her kovalayışımın sonuna düşüyor tedirginliği korkuların. Korkular; içimdeki tek yenilmişliğim.
    Yazma diyordum kalemim kâğıdıma kavuştuğunda, yazma, anlatma diyordum. Sen dururken bile karşımda bir düşü aralıyordu kâbuslarım. İrkilip düşüyordum imkânsızlığına sevmelerin ve bilmesen de hep imkânsızlığınaydı sitemlerim. Gerçeklerin önümden gidemeyişineydi. Yazma diyordum kendime, her yazı biraz daha anlatırken beni sana yazma diyordum. Bırak anlamak isteyen anlar seni; anlaşılma…

ve...

Olmuyordu siyahım, kelimelere boyalı benim, yüreğim. Her harf bir sana değiyor sadece. Avaz avaz bağırışlarımda, içime atışlarımda, ağlayışlarımda hep sana değiyor ve hayat sen varsan anlam buluyor. Diziliyor harfler sana yüreğimin sayfalarında. ben sus desemde susmuyor, kelimelerin sana seslenişleri.

İnsanlar kaçıyor aşktan, ben kaçıyorum ve her kaçtığım yerde yakalanıyorum gözlerine sevmelerin. Anlaşılmazlığını kabullenip bekliyorum öylece. Düşünmeleri erteliyor, kâğıdı kalemi sen olunca yüreğim. Ve akrebin peşini bırakmadan yelkovan, dinleniyor sessizliğinde. Siyahım anlayamasan da dur ve dinle…

Korkular; içimdeki tek yenilmişliğim benim; hissedebildiğinde….

2. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: içimdeki tek yenilmişliğim....
    İnsanı etkileyen cümleler... Ellerine sağlık paylaşım için.

3. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: içimdeki tek yenilmişliğim....

ellerine saglik cok guzel siirdi canim,paylasim icinde tskler

içimdeki tek yenilmişliğim.... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. yenilmişliğim!

yenilmişliğim!

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. Tüm Dinleri İçinde Barındıran Dünyadaki Tek Mabet

Tüm Dinleri İçinde Barındıran Dünyadaki Tek Mabet

dinlere ait mabet isimleri Bu mabedi yapanları gerçekten tebrik ediyorum. Çok özel ve anlamlı bir yapı bence. İnsan hangi dine mensup olursa olsun eğer dininin gereklerini yerine getirmeye özen gösteriyorsa insanları sever ve sayar. Bu yapı kardeşliğin simgelerinden biridir. TÜM DİNLERİN KARDEŞLİĞİ GERÇEK OLDU. TATARİSTAN'IN BAŞKENTİ KAZAN'DA HEM CAMİ HEM KİLİSE HEM SİNEGOG HEM DE BUDİST...
  3. 1800 erkek içinde tek başına

1800 erkek içinde tek başına

1800 ERKEK ARASINDA TEK BAŞINA. Habere bakın melişler ilk başlığına baktım okudum valla ne diyim okuyun ve görün. Bolu’da bin 800 öğrencinin eğitim gördüğü İzzet Baysal Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nin tek kız öğrencisi karnesini aldı. İzzet Baysal Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinin tek kız öğrencisi olan Pelin Batur, karnesini müdür yardımcısı Güngör Arslan’ın elinden...
  4. Van İçin Tek Yürek Kampanyası

Van İçin Tek Yürek Kampanyası

van depremi vanda deprem son dakika van için tek yürek oluyoruz Melekler! Bu akşam 22:30 da başlamış olan Van için Tek Yürek kampanyası çok iyi bir şekilde başladı ve devam ediyor.Toplanılan yardımlarla bir çok depremzedenin ihtiyaçları karşılanacak.Van deprem bölgesi karı bekliyor ve çadır eksikliği de var.Toplanılan yardımlarla çadır dışında yazlık evi olan kişiler evlerini depremzedelere...
  5. Mezuniyet İçin Tek Omuz Abiyeler 2013

Mezuniyet İçin Tek Omuz Abiyeler 2013

Bu sayfa; Mezuniyet İçin Tek Omuz Abiyeler 2013 konusu hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, abiye kıyafetler içinde en tercih edilir modellerden birisi olan tek omuz kıyafetler özellikle mezuniyet gecelerinin vazgeçilmezleri olarak genç kızların hayallerini süslüyor. Vücudu saran ve düzgün hatların ortaya çıkmasını sağlayan tek omuz abiyelerle şık stilettolardan platform...

Sayfayı Paylaş