gebe
  1. @şK_MeLeĞ!.

@şK_MeLeĞ!. Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0

İlahi Aşk işte öyle bir şeydir ...

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında @şK_MeLeĞ!. tarafından paylaşıldı.

ilahi aşk hikayeleri ilahi aşk [​IMG]

[FONT=Trebuchet MS, Arial, Helvetica, sans-serif]'' Aşk nedir? dediler Mansur'a. Sabredip bekleyin dedi.
    Üç güne varmaz görürsünüz. Önce kollarını ayaklarını kestiler
    Her uzvu Aşk dedi. Astılar, bedenini o yine Aşk dedi.
    Yakıp küllerini nehre saçtılar
    Her bir zerresi Aşk ile Enel-Hak dedi.''
    ''AŞK'TA ABDESTİ, SAHİBİNİN KANIYLA ALİNACAK İKİ REKAT NAMAZ VARDIR ''

Aşk, insan duygusal alanı içinde en karşı konulmaz olanlarından biri. Çağlar boyunca insanın insana, insanın hayvana, doğal dünyaya hatta kendine duyduğu sevgi karşı konulmaz seviyelere gelince bu isimle anılmış. Ümitsiz aşıklar, efsaneler, aşkı için ölenler, öldürenler, bir prensesin aşkı için savaşan toplumlar, işgaller, yazılan şiirler, her yere kazınan baş harfleri, balkon altı serenatlar, gönderilen çiçekler, parfümler, yemekler, dijital aşklar, platonik aşklar, hayali aşklar, tek yanlı ümitsiz aşklar, ömür boyu süren aşklar ve anlattıkça uzayan milyarlarca aşk öyküsü.

Aşkın aldı benden beni / Bana seni gerek seni /
    Ben yanarım dünü günü / Bana seni gerek seni
    ''Ben bu sûretten ileri adım Yunus değil iken /
    Ben olidim, ol benidim, bu aşkı sunandayıdım.''
    Sus Yunus Sus Söyleme Seni de Mansur gibi asarlar. /
    Yunus Emre

Anam aşk, babam aşk, Peygamberim aşk, Allahım aşk, Ben bir aşk çocuğuyum, Bu aleme aşkı ve sevgiyi söylemeye geldim. / Mevlana

Varoluşuyla başlayan kimlik arayışı insanı çeşitli uygulamalara itmiş. Her araştırma yeni bir fikir yeni bir duygu getirmiş. Ancak dünyanın çeşitli zamanlarında ve yerlerinde bazı insanlar benzer şeyleri söylemiş, hissetmiş ve yansıtmış.

İşte Aşk, burada imdada gelir. Boşluk kadar sonsuz sessizlik kadar yakan kavuran önünde durulmayan bir Aşk her birinin hem dilinden hem eylemlerinden dökülür.

Aşk diyerek anlattıkları durumda çevrelerindeki herşeyi sevdikleri tanım ötesi olan hakkında konuşulamayan bilinç durumunun yansıması olarak görürler. Artık onlar ölümsüz bir oluş ve farkındalık içindedirler. Bilinç ve akıl doğacak ve ölecektir onlarsa dünyanın kendi içlerinde cereyan ettiğini söyleyecektir.

İlahi Aşk sırlarla dolu bir sırdır. Anlatması sırdır. Anlaması sırdır. Paylaşması sırdır.

Aşk öylesine bütünseldir ki ''Onları affet'' der ''Ne yaptıklarını bilmiyorlar'' Bu sevgi öylesine bütündür ki bir ata vurulduğunda kendi bedeninde hisseder acısını, öylesine nefes aldırmazdır ki semalara koşturur, şiirler dillendirir, en kötüye bağışlama yüreğini açar, en karanlığa ışık götürür.

İnsanlar benleriyle sevdikçe bu Aşk bilinmez. Sadece o Aşka dalanların pervaneler gibi o ışığın aşkıyla daldıklarını duyarsınız ateşe yanıp dirildiklerini tekrar yandıklarını tekrar attıklarını görürsünüz o ateşe. Mecnunlar bile utanır onların sevgisi karşısında İlahi Aşk işte öyle bir şeydir ...
    [/FONT]
    [FONT=Trebuchet MS, Arial, Helvetica, sans-serif]-Alıntıdır-
    [/FONT]

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: İlahi Aşk işte öyle bir şeydir ...
    emeğine sağlık

İlahi Aşk işte öyle bir şeydir ... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Erol Evgin - İşte Öyle Bir Şey

Erol Evgin - İşte Öyle Bir Şey

Seni düşündüm dün akşam yine Sonsuz bir umut doldu içime Birde kendimi düşündüm sonra Bir garip duygu çöktü omzuma Hani ıssız bir yoldan geçerken Hani bir korku duyarda insan Hani bir şarkı söyler içinden İşte öyle bir şey Hani eski bir resme bakarken Hani yılları sayarda insan Hani gözleri dolarya birden İşte öyle bir şey,işte öyle bir şey Seni düşündüm dün akşam yine Bir garip huzur doldu...
  2. İşte 'aşk' böyle bir şey!

İşte 'aşk' böyle bir şey!

İşte 'aşk' böyle bir şey! Afganistan'da yaralanıp tanınmayacak hale gelen Martyn Compton'u nişanlısı yalnız bırakmadı ve herşeye rağmen onunla evlendi. Vücudunun yüzde 70'i girdiği çatışma sonrasında yanan Martyn Compton'un, üç ay komada yattı. Uyandığında ise onu kötü bir sürpriz bekliyordu. Yüzü ve vücudu derin yanıklar içindeydi Bu kötü günlerinde başucundan bir saniye bile...
  3. İşte 'Aşk' Böyle bir şey!

İşte 'Aşk' Böyle bir şey!

Afganistan'da yaralanıp tanınmayacak hale gelen Martyn Compton'u nişanlısı yalnız bırakmadı ve herşeye rağmen onunla evlendi. Vücudunun yüzde 70'i girdiği çatışma sonrasında yanan Martyn Compton'un, üç ay komada yattı. Uyandığında ise onu kötü bir sürpriz bekliyordu. Yüzü ve vücudu derin yanıklar içindeydi Bu kötü günlerinde başucundan bir saniye bile ayrılmayan nişanlısı Michelle Clifford,...
  4. İşte öyle bir aşk hikayesi

İşte öyle bir aşk hikayesi

Üniversiteli delikanlı, kolejli kıza bir voleybol maçında rastladı. Okul salonundaydı maç. Tribünsüz, minik bir salon. Seyircilerle oyuncular arasında sahanın çizgisi vardı sadece... O kadar yakındılar. Delikanlı bu tatlı, bu güzel, bu dünyalar şirini kızı ilk defa görüyordu takımda. Ondan hoşlandığını hissetti. Az sonra birşeyi daha hissetti. uzun zamandan beri maçı değil o güzel kızı...
  5. öyLe Bİr aşk işte...

öyLe Bİr aşk işte...

öyle bir aşk işte bazen öyle biri gelir ki hayatınıza tam da yıkılmışlığın ortasına olsa da uzak diyarlar da gözyaşlarınıza dokunacak kadar yakındır aslında dondurduğunuz hislerinize tercüman olup dokunuverir yüreğinize onunlayken konuşmalara sınır koymak zorunda değilsinizdir yanlızlığı kucaklamanın bir anlamı yoktur gelip sarıverir sevgisi tüm hücrelerinize ben diye birşey...

Sayfayı Paylaş