gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

İnsan hayatında 100 litre ağlıyor

Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Halil Aksu, yaptığı açıklamada, insanlığın varoluşundan ve insan oğlunun dünyaya 'merhaba' dediği andan itibaren hayatın bir parçası olan ve duyguların inişi çıkışıyla beslenen olmazsa olmaz olguların başında 'ağlamanın' geldiğini
    ifade etti.

Aksu, gözyaşının anatomi ve fizyolojini anlatmanın saatlere sığmayacağını ancak
    ağlama gözyaşları hakkında yapılan bilimsel araştırmalara göre bir insanın normal
    şartlarda 24 saatte 30 damla gözyaşı döktüğünü, bunun da yaşam boyu yaklaşık 100
    litre yani 10 kovaya ulaştığını söyledi.

Minnesota Üniversitesi'nde yapılan araştırmada bir grup insana 'acıklı film' izlettirildiğini
    ve ağlama gözyaşlarının incelendiğini belirten Aksu, 'Aynı gruba soğan kestirilmiş ve
    soğana bağlı gözyaşları toplanıp incelenmiş ve sonuçlar çok çarpıcı çıkmıştır. Soğana
    bağlı gözyaşı su ve lipid ihtiva ederken, acıklı filme bağlı gözyaşlarında su ve lipid
    ilaveten analjezik ve vücut için toksin bir madde olan lösin ve enkafilin maddeleri de
    tespit edilmiştir' dedi.

Aksu aynı araştırmanın devamının Rusya'da ameliyat olan hastalar üzerinde yapıldığını
    ve çok çarpıcı sonuçlar alındığını vurgulayarak, 'Araştırmada aynı anda ameliyat olan
    hastalar 3 gruba ayrıldı. 1. gruba hiç ağlama seansı uygulanmadı, 2. gruba soğan
    kestirerek ağlama seansı uygulandı, 3. gruba acıklı film izletilerek ağlama seansı
    uygulandı. Sonuç çok çarpıcı. Hiç ağlamayan ya da soğanla ağlayanların yaraları normal
    süreçte iyileşirken, film izletilerek ağlama seansı uygulatılan grubun yaraları normal
    süreçten 12 gün önce iyileşti. Bu da gösteriyor ki, bedenimiz ve ruhumuzun
    temizlenmesinde gözyaşları da görevlendirilmiştir. Bu sonuçlara göre ayrıca erkekler
    ağlamaz aaai de rafa kaldırıldı' diye konuştu.

2. ms_enemy

ms_enemy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: İnsan hayatında 100 litre ağlıyor
    dahaa öncee hiç duymamıştım çok şaşırdım :)

İnsan hayatında 100 litre ağlıyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ALLAH ( C.C )in Resulü Sendemi Ağlıyorsun

ALLAH ( C.C )in Resulü Sendemi Ağlıyorsun

ALLAH ( C.C )in Resulü Sendemi Ağlıyorsun Çölden gelen bir bedevi, mescidde acı acı eski günlerden söz ediyordu. "Bende kız çocuğumu kendi ellerimle diri diri gömdüm." dedi bir ara. "Kızımı elinden tutup çölün uzaklarına doğru götürdüm. Bir yeri kazmaya başladım. Zavallı herşeyden habersiz bana yardım etmeye çalışıyordu. Çukur derinleşince geri çekildim.Kızım çukurun...
  2. bir insanın hayatı boyunca 100 litre gözyaşı döktüğü

bir insanın hayatı boyunca 100 litre gözyaşı döktüğü

Amerika'da yapılan araştırmada, bir insanın hayatı boyunca 100 litre gözyaşı döktüğü belirlenirken 'erkekler ağlamaz' tezinin de koca bir yalan olduğu saptandı. Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Halil Aksu, yaptığı açıklamada, insanlığın varoluşundan ve insan oğlunun dünyaya 'merhaba' dediği andan itibaren hayatın bir parçası olan ve duyguların inişi çıkışıyla beslenen olmazsa olmaz...
  3. 100 kişiden 15'inde varis var!

100 kişiden 15'inde varis var!

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi Ama Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ferşat Kolbakır, kilolu (obez) kişilerde varis oluşumu sıklıkla görüldüğünü belirterek, çay yüzde 61, soğan yüzde 13 ve elma yüzde 10 gibi yüksek gıdaların damar tonusu üzerinde olumlu etkisi olduğunu dile getirdi. OMÜ Hemodiyaliz ve Onkoloji Merkezi'nde düzenlenen Hasta Eğitim...
  4. 100 yıl sonra insan kalmayacak

100 yıl sonra insan kalmayacak

100 yıl sonra insan kalmayacak 100 yıl içinde dünya nüfusunun 10'da 9'u ölecek Dünyanın 8 derece ısınacağını öne süren çevre bilimci Lovelock: Küresel ısınmaya karşı alınan önlemler boşuna! Artık yapacak bir şey yok! Ünlü İngiliz yazar ve çevre bilimci James Lovelock, dünyanın gelecek 100 yıl içinde 8 santigrad derece daha ısınacağını ve bu koşullarda dünya nüfusunun ancak 10'da...
  5. insan vücudunda kaç litre kan vardır

insan vücudunda kaç litre kan vardır

insan vücudunda kaç litre kan vardır ? Evet arkadaşlar insan vücudunda kaç litre kan vardır cevabını bilenler yazsın bakalım

Sayfayı Paylaş