gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

İnterfilite ne kadar yaygın, yoksa şanssızlardan birimiyim :(

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Merhaba. 10 yıllık bir hasretle yazıyorum bu satırları. İnterfilite ne kadar yaygın? Benim gibi çocuk sahibi olamayan kadın sayısı çok mu? Yoksa tek bahtsız benmiyim ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Günümüzde evlenme yaşı ilerlediği ve evlenen çiftler çocuk sahibi olmayı erteledikleri için infertilite daha sık görülmektedir. Ayrıca enfeksiyonların daha yaygın görülmesi de Fallop tüplerinde tıkanıklığa neden olarak infertiliteye yol açabilir. Son zamanlarda yapılan çalışmalar her altı çiften birinde infertilite problemi olduğunu göstermiştir.
    Ortalama olarak çiftlerin %15'i infertilitedir. Evli kadınların 1/5'i infertilite nedeni ile hekime başvurmaktadır. Ülkemiz için bu rakamın %15'in üzerinde olduğu düşünülmektedir. Normal toplumlarda hiç doğurmamış kadınların yarısı gebe kalabilmesi için ortalama olarak gereken süre 5 aydır. Yani hiç doğurmamış kadınların yarısı ilk 5 ayda geriye kalan yarısı ikinci beş aylık dönemde gebe kalır. Bir gebeliğin oluşabilmesi zamanla doğru orantılı olarak artış göstermektedir. Bir çiftin 3 aylık dönemde gebeliğe ulaşma şansı %50 kadarken, 1 yıl sonunda bu oran %85'e yükselmektedir. Bir yıl daha bekleme ile yani ikinci yılın sonunda gebelik şansı %93'e ulaşır.

İnterfilite ne kadar yaygın, yoksa şanssızlardan birimiyim :( konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Açıklanamayan İnterfilite Nedir?

Açıklanamayan İnterfilite Nedir?

açıklanamayan interfilite, nedir, nedenleri, tedavi yöntemleri, bilinmesi gerekenler, ile ilgili bilgiler burada melekler Sevgili melekler, Bazen her türlü test ve araştırma yapıldığı halde interfilitenin sebebi anlaşılamaz Bu gibi durumlara ''Açıklanamayan İnterfilite'' denir. İnfertil çiftlerin yaklaşık %10-20'sinde kısırlığa yol açan herhangi bir neden saptanamamaktadır. Genellikle...
  2. Bir Varmış Bir Yokmuş Deyiminin Anlamı nedir?

Bir Varmış Bir Yokmuş Deyiminin Anlamı nedir?

Merhaba yine size bir deyimin açıklamasını sormak için geldim :) Bu sefer de merak ettiğim deyim Bir Varmış Bir Yokmuş Deyimi oldu ve bu deyimin yani Bir Varmış Bir Yokmuş Deyiminin Anlamını yazmanızı rica ediyorum:)
  3. Açıklanamayan İnterfilite Nedir ?

Açıklanamayan İnterfilite Nedir ?

Bu konu; açıklanamayan interfilite hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, açıklanamayan interfilite en basit anlatımlar, tüm testlerin yapılması sonucunda interfilite nedeninin bulunamamasına açıklanamayaninterfilite denir. 30 yaş üstü kadınlarda daha sık görülen açıklanamayan interfilite hakkında verebileceğimiz bilgiler şöyle... İnfertil çiftlerin yaklaşık %10-20’sinde...
  4. Kadınlardaki Stresin En Yaygın Sebebi Nedir?

Kadınlardaki Stresin En Yaygın Sebebi Nedir?

kadınlarda stresin sebepleri stres neden olur stresin sebepleri Sevgili melekler, hayat şartların bu derece zor olduğu bir zamanda ben rahatım, keyfim gıvır diyen birine rastlamak herhalde imkansızdır. Ancak bir ortalama yapılmak istenirse, yapılan araştırmalar, kadınların erkeklerden daha stresli olduğunu ortaya çıkarmış.. Oxford Üniversitesi'nden Prof. Daniel Freeman ulusal çapta ilk...

Sayfayı Paylaş