gebe
  1. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

İpin Hesabı

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında nisan tarafından paylaşıldı.

İpin Hesabı
    İpin HESABIİpin Hesabı
    Zenginin biri ölümden ve kabirdeki yalnızlıktan çok korkuyormuş. “Öldüğüm geceyi kim kabre girerek sabaha kadar benimle geçirirse servetimin yarısını ona bağışlıyorum” diye vasiyet etmiş. Öldüğünde “Kim birlikte kabre girip sabahlamak ister?” diye araştırmışlar. Kimse çıkmamış. Nihayet bir hamal,
    -Benim sadece bir ipim var, kaybedecek bir şeyim yok. Sabaha kadar durursam zengin olurum.” diye düşünerek kabul etmiş.
    Vefat eden zengin ile birlikte defnetmişler. Sorgu sual melekleri gelmiş. Bakmışlar kabirde bir ölü, bir canlı var. “Nasıl olsa bu ölü elimizde… Biz şu canlı olandan başlayalım” demişler ve hamalı sorgulamaya başlamışlar.
    -O ip kimin? Nereden aldın? Niye aldın? Nasıl aldın? Nerelerde kullandın?” Sabaha kadar sorgu sual devam etmiş, adamın hesabı bitmemiş. Sabahleyin kabirden çıkmış.
    - Tamam, servetin yarısı senin, demişler.
    - Aman,demiş hamal, istemem, kalsın. Ben, sabaha kadar bir ipin hesabını veremedim. O kadar servetin hesabını nasıl veririm?
    Hayatını ve hayatın içerisinde istifade edilen lütufların hesabını vermek hafife alıncak şey değildir…

2. esena

esena Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    38
    Ce: İpin Hesabı
    çok beğendim canım çok güzel emeğine sağlık canım

3. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: İpin Hesabı

sagol canim benim,sevgiler

4. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: İpin Hesabı

emeğine sağlık

İpin Hesabı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hesap / hesaba çekilmek

Hesap / hesaba çekilmek

Kar ve zarar hesabı yapmak, iktisat ederek sıkıntı çekmemeye, Rakamlarla yapılan her çeşit işlem, -lehte yahut aleyhte olsun- kesin ve şaşsaz veri ve bilgilere, insanın eline geçecek yahut karşısına çıkacak bariz sonuçlara; Kazancından hesaba çekilmek hhelal kazancın hesabının, haram kazancım ise azabının olduğu ihtarına, Hesabını kolay bir şekilde verdiğini görmek hanımın dindar ve münis...
  2. hesap

hesap

Rüyada hesap çok farklı şekillerde yorumlanabilir. Olumludur.Rüyasinda hesap yaptigini görmek mal ile tabir edilir. Kendisinin bir isten dolayi hesabinin yapildigini gören, eziyete ve mihnete düser. Biriyle hesaplastigini gören, onu bir zahmete sokar. Bir baska rivayete görede: Rüyada ölü için görülen hesap, o ölünün azapta oldugu sekilde yorumlanir. Kendi nefsiyle hesaplastigini gören kimse...
  3. Balya ipi

Balya ipi

balya ipi balya ipleri rüyada örgü ipi görmek örgü fiyatları fiyatları Rüyada balyaya baglanan ipi görmek, uzun ömre ve yasliliktan dolayi beli bükülmeye isaret eder.
  4. Yokluğumu Hesapla ..

Yokluğumu Hesapla ..

Birlikte yürüdüğümüz yolun uzunluğunu değil, yaşadığımız yolu hesapla! Ben sana yağmur yağarken, gökyüzüne bakıp sevinmeyi öğrettim! Sevinmeyi hesapla! Gün gelir; ölürüm... Yokluğumu hesapla! Kainat boşluğunun sonsuzluğunda ritmik bir noktacık; dünya... Koca dünyada ritmik bir noktacık; kalbim... Rabbimin “Hiçbir yere sığmam; oraya sığarım” övgüsüyle yüce... Ve ama, hırsının örsünde...
  5. İp Perdeler

İp Perdeler

Kendi imkanlarınızlada sahip olabileceğiniz ister hazır alın ister elinizle yapın.Gayet şık duruyor.Birçok yakınım kendi yaptı ve evinde rahatça kullanıyor.Ama genelde evin içinde bir yerde kullanımı daha uygun oluyor.

Sayfayı Paylaş