kabirde ilk gece | Melekler Mekanı FORUM - 27 Eylül 2016

kabirde ilk gece

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında ışılsu tarafından paylaşıldı.

1. ışılsu

ışılsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    ölen kişinin ilk gecesi kabirde ilk gece video mezarda gece video kabirde videosu ölünün gecesi
    çok zengin bir adam ölür ve çocuklari babalarina kabirde ne sorulacagini merak ederler. içlerinden bi tanesi bir fikirde bulunur.

- Bir adam kiralayalim babamla beraber kabre koyalim ve ertesi sabah adami çikartip gece olup bitenleri bize anlatmasini isteyelim der. Diger kardeslerde bu fikre sicak bakarlar ve baslarlar kabre girecek gönüllü aramaya. Tabi kimse istemez korkudan. En son çare fakir mi fakir, üzerinde yirtik bir gömlek, pis ve yamali bir pantalon ve alti delik desik olmus ayakkabisindan baska dünya'da hiç bir seyi olmayan bir gariban bulurlar. Adama servet sayilabilecek bir miktarda para teklif ederler ilk gece babalari ile kabre girmesi için. Adam parayi duyunca kabul eder ve girer kabre. Neyse gecenin bir yarisi Münker ile Nekir ölüyü sorgulamak için kabre inerler. Münker;
    - Nekir baksana kabirde iki kisiler. der. Nekir;
    - Evet ama birisi ölü öteki canli istersen önce canliyi sorguya çekelim. ölü nasil olsa burada bir yere gidemez der. Münker bunu kabul eder ve girerler mezara. Bizim gariban melekleri görünce korkar ama belli etmemeye çalisir. Nasilsa beni degil ölüyü sorguya çekecekler diye düsünürken Münker adamin yakasindan tutup
    - RABBIN KIM ? der
    neye ugradigini sasiran zavalli korkudan kem küm etmeye baslar ve bir cevap veremez. Nekir adama öyle bir tokat vurur ki adam yerin yedi kat dibinde bulur kendini. Melekler adami tekrar mezara getirirler ve sorarlar;

- üzerindeki gömlegi nerde nasil kazandin? Adam korkudan zangir zangir titrer ve bunada bi cevap veremezTabi yine tokat yine yerin tedi kat dibi. Pantalonu, ayakkabisi, ömrünü nerede ve nasil geçirdigi sorulari ile bizimki sabaha kadar sorgulanir durur. Sabah ölünün çocuklari gelip mezari açarlar ki zavalli adam her tarafi mos mor, korkudan bembeyaz olmus bi sekilde çikar mezardan. çocuklar sorar; - Eeee melekler ne sordular babama ?
    - Ben, der adam su yirtik gömlekle su yirtik pantalonun hesabini veremedim. Babanizin halini varin siz düsünün.
    çocuklar adama parasini vermek isterler ama adam arkasina bile bakmadan oradan kaçmaktadir...

renesme bunu beğendi.
  2. Gül Hanım

Gül Hanım Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    çok anlamlı canım teşekkürler

3. beren.efe

beren.efe Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ülkemin en sıcak köşelerinden bir yerden.
    Emeğine sağlık arkadaşım.

4. »| HeRCai |«

»| HeRCai |« Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    38
    Cok anlamli gercekten...
    Rabbim yardimcimiz olsun...

5. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    Çok anlamlı bir yazı teşekkürler tatlım

kabirde ilk gece konusuna benzer içeriklerimiz
  1. kabirde bir gece

kabirde bir gece şehrin en zengini öldüğünde, tellallar sokaklara dökülüp; Ey ahali, diye bağırmışlar. Biliyorsunuz Veli efendi öldü. Bir vasiyeti var. Ahiret hayatına alışabilmek için, kendisine bir günlük yardımcı arıyor. Kim ki, mezardaki ilk gecesini onunla beraber geçirirse, Veli Efendiye ait servetin yarısı kendisine verilecektir. Ey ahali,duyduk duymadık demeyin…. Tellalların bütün...
  2. Kabirde İlk Soru...

kabir soruları kabirde ilk gece neler olur kabirde ilk gece gün kabrin gecesi . Bedenin kokmaya başlarken sen sorgu meleklerini beklersin. Bu bekleme süresi işkence gibi gelir eğer hazırlanmamışsan. Acaba ne soracaklar? Düşünme payım olacak mı? Ya da yardımcı olacaklar mı? Ya da kabrime gelenler tüyo verebilirler mi? Ya da kabrimde yapılacak dualar kolaylaştıracak mı? Acaba yapmış olduğum...
  3. ilk gece

arkadaslar öncelikle böyle bir site acıldıgı için cok tesekkür ederim,sizlerle burada sorunumu paylasmak istedim,ben daha 1 ay bile olmadı evleneli ve görücü usulu evlendim ve inanın cinsel ilişki konusunda hiç bişey bilmiyorum bana bu konuda yardımcı olabilecek arkadaslar lütfen yazsın.özel mailde atabilirler sümdiden tesekkürler
  4. Kabirde ilk gece ve 40ına kadar geçen sürede neler Yaşar?

Kabirde ilk gece ve 40ına kadar geçen sürede neler Yaşar? cevaplariniz için şimdiden teşekkürler.
  5. Dünyada Gece Aydınlatılan İlk Cadde

dünyada gece aydınlatılan ilk cadde gece aydınlatılan dünyada ki ilk cadde Dünya üzerinde gece ışıklarla aydınlatılan ilk caddednin neresi olduğunu biliyor musunuz melekler ? Sorunun cevabını aşağıda bulabilirsiniz :) Antakyada HEROD caddesi dunyanın aydinlatilan ilk caddesidir. Dünyada meşalelerle aydınlatılan ilk sütunlu cadde olan HEROD CADDESİ (KURTULUŞ CADDESİ) Antakya’dadır.

Sayfayı Paylaş