Işın Karaca röpörtajı

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Işın Karaca röpörtajı
ışın karaca röportaj ışın karaca kıyafetleri
isin_rop.jpg
Işın Karaca

SON ALBÜMÜNÜZE 3 VİDEOKLİP HAZIRLADINIZ VE BAŞKA KLİP ÇEKMEYECEĞİNİZİ AÇIKLADINIZ, YENİ ALBÜM ÇALIŞMALARINIZ BAŞLADI MI?

Yeni bir albümün hazırlığı içindeyiz şu sıralar. Haliyle yine stres zamanı başlıyor. Doğum sancıları demek daha doğru olur buna. Çünkü hayatımda birşeyin hem bu kadar stres verdiği hem de beni mutlu ettiği, keyif aldığım tek bir şey olmuştu. O da oğlum. Bunun gibi birşey albüm yapmak da. Hazırlıklarımız devam ediyor.

PEKİ YENİ ALBÜMDE NASIL BİR SOUND İLE KARŞILAŞACAĞIZ? IŞIN KARACA MÜZİĞİNDE NE GİBİ DEĞİŞİKLİKLER YAPACAK ?

Yeni albümde açıkcası kendimi keşfetmem gerekti bunun da bir süreç olduğuna inanıyorum.. Erdem ile birlikte şimdiye kadar 5 parçayı hazırladık. Bu albümde tabiki sound farklılıkları da olacak. Dünya gelişiyor ve değişiyor buna bağlı olarak müzik zevkleri de farklılaşıyor. En sonunda Türkiye benim yıllardır çok sevdiğim bir müziğe de artık kulak vermeye başladı. Bana gelen maillere bakıyorum, hayranlarımın isteği, Işın Karaca daha fazla R&B parça söylemez mi şeklinde oluyor. Tabi çoğu ekliyor, “lütfen duygusal parçalarınızdan da vazgeçmeyin” diye. Hep, “acaba daha batıya yönelik şarkılar söyleseniz de, içinde bizden de birşeyler olsa” benzeri söylemler oluyor maillerde. Dinleyicilerimizin istekleri seçimlerde çok önemli, müziğimi yaparken onların isteklerine kulak vermek mecburiyetindeyim.

ALBÜMLE İLGİLİ GELİŞMELERDEN BAHSEDER MİSİNİZ BİZİM İÇİN ?

Repertuarın %80’i hazır durumda. Bu albümde senfoni orkestrası eşliğinde 2 şarkıya yer vereceğim. Ayrıca enteresan düetler de olacak. İlki Hüsnü Şenlendirici ile. Bir de Dolapdere Big Gang grubu ile yapacağımız bir çalışma yer alıyor. Benim bir şarkımı düzenlediler ve onların tarzıyla benim müziğim birleşince ortaya enteresan bir sound çıkacak diye düşünüyorum. Erdem Yörük her zamanki gibi albümün başında. Tüm müzikal işler ile o ilgileniyor. Ben onsuz bir çalışma düşünemiyorum. İnsan işinde, çalışma arkadaşları ile büyüyor. O ve ben bu hayata çok farklı yönlerden bakıyoruz ve bu farklılık birlikte ürettiğimiz müzikte yeni yollar açmamızı sağlıyor. Kardeşim Akın’ın da bana çok faydası var. Albümün prodüktörlerinden biri de o. Özellikle yabancı soundları ve müzikleri takip etmemde onun payı büyük.

Bu albüm, büyüme süreci çok güzel ve özel bir albüm oluyor benim için. Kendimi çok iyi anlattığım bir albüm. Başkalarının kılıflarını taşımak çok zordur ve bu yüzden bu albümde çok başka bir Işın Karaca ile karşılaşacaklarlar dinleyenlerim.

Geri