gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

İslamiyette Çocuğa İsim Koyma

Konu, 'Çöplük' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

İslamiyette Çocuğa İsim Koyma nasıl olmalı bu konuda İslamiyette Çocuğa İsim Koyma hakkında bilgisi olanlardan bilgi rica ediyorum.

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

İslamiyette Çocuğa İsim Koyma konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çocuğa Sınır Koyma

Çocuğa Sınır Koyma

çocuğa sınır koymak çocuğum giyinmek istemiyor çocuğunuza sınır koymak çocuğunuza koyma çocuğa koyma Çocuklar Neden Sınırlara İhtiyaç Duyarlar? Sınırların etkili bir biçimde belirlenmediği ve anne-baba tarafından çocuğa, net olmayan mesajların gönderildiği bir evde büyüyen çocuklar, dünyaya açıldıklarında çatışmalar, reddedilmeler ve olumsuz tepkilerle karşılaşırlar. Çocuklara çevresi ile...
  2. çocuğunuza isim koyarken

çocuğunuza isim koyarken

çocuğunuza isim anlamsız isimler bebeğin kulağına ezanı kim okur Yeni doğan bir çocuğa nasıl isim verilir? Dinimizde yeni doğan bir çocuğa aşağıda madde madde vereceğimiz hususların uygulanması müstehap olarak görülmüştür: • Yeni doğan çocuğa süt vermeden evvel ağzına yumuşatılmış hurma gibi tatlı bir şeyler sürülür. • Çocuğa doğunca veya doğumu mütakip yedinci günü adı konur. •...
  3. Çocuğa isim koyma muhabbeti :))

Çocuğa isim koyma muhabbeti :))

+ çocuğun adını anıl koyalım necati? - ne o öyle anırrr der gibi +buldum..o zmn yamaç koyalım? - ben de bişi buldun sandım ne o öyle topaç gibi! +... + o zmn saraç koyalım? - tabi millet de dalga geçsin "saraaççç, gel de kolamı bi aççç" diye + ya o zmn mert koyalım. hem daha bilindik isim - tabi "mertttt, gel de bizi kerttt" desinler. çocuğumun geleceğiyle oynayamam cevriye...
  4. Çocuğa İsim Verilirken , İkaz...

Çocuğa İsim Verilirken , İkaz...

cocuga isim verilirken cok ibret verici bir ikaz hani sag kulagina Ezan sol kulagina Kamet getiriliyor ya ... ve hepimizce malum cenaze namazlarinda ayriyeten ezan okunmuyor kamet getirilmiyor şu demekmis ; " ey insanoglu bak ezanin okundu kametin getirildi biraz sonra cenaze namazin kilinacak" ( bu “ biraz sonra “ mecazi manada , belki 70 sene sonra ama ) o yüzden olüme...
  5. İslamiyette Çocuklara İsim Koyarken Nelere Dikkat Edilmeli

İslamiyette Çocuklara İsim Koyarken Nelere Dikkat Edilmeli

İslamiyette Çocuğa İsim Koymanın Adabı İslamiyette Çocuklara İsim Koyarken Nelere Dikkat Edilmeli İslam dininde yeni doğan bebeğe isim verirken nelere dikkat edilmeli, nasuıl isim konulmalı gibi merak ettiğiniz soruların yanıtını bu sayfamızda sizlerle paylaşıyoruz Melek'ler. Yeni doğan çocuğa kısa bir süre içinde güzel bir isim koymak anne ve babaların en önemli görevlerindendir. Çocuğa...

Sayfayı Paylaş