gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

İslamiyette Anne Baba Hakkı

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

İslamiyette Anne Baba Hakkı nedir bu konuda bana bilgi verin lütfen. İslamiyette Anne Baba Hakkı hakkında bilgiler bekliyorum bu sayfadayım

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

İslamiyette Anne Baba Hakkı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Anne-Baba

Anne-Baba

Anne-Baba Abdullah b. Mes'ud diyor ki: "Peygamber (s.a.s.) Efendimize: -Allah'ın katında en sevgili amel hangisidir? diye sordum, Peygamber (s.a.s.): -Vaktinde eda olunan namazlar, buyurdu. -Namazdan sonra hangisi daha sevgilidir? dedim. -Ana-babaya iyilik etmektir, buyurdu. -Sonra hangisidir? dedim. -Allah yolunda cihaddır, buyurdular. (Riyâzu's-Sâlihîn, I, 347). Çocuklar...
  2. hiçbir annenin hakkı ödenmez........

hiçbir annenin hakkı ödenmez........

HİÇBİR ANNENİN HAKKI ÖDENMEZ,HERKESİN ANNESİ BİR TANEDİR.SEVGİ-SAYGI VE HÜRMET İNSANİYETİNİZİN GÖSTERGESİDİR!!!!!!!! SEN DE Mİ BENİ UNUTTUN BEY ? Son günlerde, bir surat, bir surat ki gelinde, Çayımı bile yarım dolduruyor bey. Allah'tan kulaklarım ağır işitiyor da Duymuyorum ne söylediğini Ama yine de hissediyorum bey; Beni bu evde galiba istemiyor artık Hey gidi...
  3. İslamiyete Göre Ana Baba Hakkının Önemi

İslamiyete Göre Ana Baba Hakkının Önemi

İslamiyette Anne Baba Hakkı nedir Ana Baba Hakkı İle İlgili Ayetler‎ Her zman söylemez miyiz melekler, anne babamızın hakkını nasıl öderiz diye :) Ödeyemeyiz. İslamiyete göre ne yapsak ana babamızın hakkını ödeyemeyiz. Gerçekten de bizlerin hayatta olmasına vesile olan, bizlere kolk kanat geren, besleyip büyüten, herşeylerini bize adayan anne babalarımızın kıymeti paha biçilemezdir. Bu...
  4. anne baba hakkı ve saygısızlıkla ilgili atasözü

anne baba hakkı ve saygısızlıkla ilgili atasözü

anne baba hakkı ve saygısızlıkla ilgili atasözü arıyorum lütfen bana anne baba hakkı ve sayfısızlıkla ilgili atasözü örnekleri yazar mısınız teşekkür ediyorum.
  5. Anne baba hakkıyla ilgili soru ve cevaplar

Anne baba hakkıyla ilgili soru ve cevaplar

Sual: İhtiyar ve salih anam babam yanımdadır. Ancak sıkıntıları çok fazla. Ayrı bir ev tutsam uygun olur mu? CEVAP İster yanınızda kalsın, ister ayrı ev tutun, ama onların rızalarını almaya çalışın. Onlara bakmak, ihtiyaçlarını karşılamak iyidir ancak hazine bu değildir. Hazine onların rızasını duasını kazanmaktır. Aynı niyetle, kayınvalide ve kayınpederinize de öyle davranın. Yani karı koca,...

Sayfayı Paylaş