gebe
  1. THESECRET

THESECRET "Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    63

İstanbul'un Fethi Konulu En Güzel Sözler

Konu, 'Güzel Sözler & Mesajlar' kısmında THESECRET tarafından paylaşıldı.

indir.jpg
    Ey Tecrübe Sahibi Bahadırlarım! Ben durumu bu şekilde değerlendirerek, şartların en müsait an olduğunu düşünerek sizleri burada topladım. Hepinizin yapmış olduğum açıklamalara kani olarak fikirlerimde müşterek olduğunuzu muhakkak zannederim ve derim ki: Çok süratli bir şekilde durumun gerektirdiği şekilde hareket ederek bu şehri zapt etmeliyiz.
    Fatih Sultan Mehmet
    Karadan ve denizden bu şehrin dışarıyla olan irtibatını tamamen kesmiş bulunuyoruz. İşte bütün bunlardan dolayıdır ki, şehrin elimizden kurtulmasına imkan ve ihtimal yoktur. Buna bütün kanaati vicdaniyem ile inanıyorum.
    Fatih Sultan Mehmet
    İstanbul Muhakkak Fetholunacaktır. Bunu Gerçekleştirecek Ordunun Kumandanı Ne Mutlu Kumandan ve Askeri Ne Mutlu Askerdir.
    Hz. Muhammed (S.A.V.)

Ey Konstantiniye! Ya sen beni alırsın, ya ben seni alırım!
    Fatih Sultan Mehmet
    (İstanbul’un fethi sırasında)

İki büyük cihanın kesinti noktasında, Türk vatanının ziyneti, Türk tarihinin serveti, Türk milletinin gözbebeği İstanbul, bütün vatandaşların kalbinde yeri olan şehirdir.
    Mustafa Kemal Atatürk

* Dünyaya son kere bakacaksın deseler bu bakışı İstanbul’un Çamlıca’sından isterdim. (Lamartine)

İstanbul'un Fethi Konulu En Güzel Sözler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İstanbul'un Fethi

İstanbul'un Fethi

İstanbul'un Fethi, 29 Mayıs1453'te, şehri günlerdir kuşatan Osmanlı ordusunun, şimdi İstanbul olarak bilinen, o zamanki adıyla Konstantinopolis şehrini Sultan II. Mehmed Han'ın komutanlığında fethetmesidir. Bu fetihten sonra Osmanlı Devleti İmparatorluk olmuş, henüz 21 yaşında olan Sultan II. Mehmed, fatih unvanını da alarak Fatih Sultan Mehmed olarak anılmaya başlanmıştır. Tarihteki en önemli...
  2. 'İstanbul'un fethi' beyazperdede

'İstanbul'un fethi' beyazperdede

Yapımcı Faruk Aksoy, İstanbul'un fethini konu alan 'Fetih' adlı bir film çekmeye hazırlanıyor. 'Güle Güle', 'Yeşil Işık', 'Karışık Pizza', 'Büyü', 'Recep İvedik-1', 'Recep İvedik-2' ve daha bir çok iyi filme yapımcı olarak imza atan Faruk Aksoy, bir çağ kapatıp, yeni bir çağ başlatan İstanbul'un fethini beyazperdeye aktarmaya hazırlanıyor. Prodüksiyonu, anlatım dili, müziği, oyuncu...
  3. İstanbul'un En Güzel Havuzlar

İstanbul'un En Güzel Havuzlar

istanbul havuz fiyatları 2011 istanbul havuz 2011 havuzlar suada fiyatları havuzları havuz, istanbuldaki havuzlar, nasıl gidiler, fiyatları hakkında detaylı bilgiler arkadaşlar Havalar ısındı tatile henüz gidemeyenler havuzlarda serinliyor...Tatile çıkmayı beklemeden, şehir içinde serin kaçamak yapmak isteyenler için buluşma adresleri Suada Farklı konseptteki restoranlarında yemek...
  4. En Güzel Barış Sözleri

En Güzel Barış Sözleri

Barış Sözleri kısa En Güzel Barış Sözleri Merhaba Sevgili Melek'ler, bu yazımızda dargınları düşündük ve küsleri barıştıracak oaln en güzel barış sözlerini sizlerle ve bizden barış sözleri paylaşmamızı rica eden misafirlerimiz ile paylaşıyoruz :) Seviyorum Seni Seni Seviyorum Seviyorum Barışı barışları Seninle Seviyorum. 1 Dua Ediyorum Adı Barış bir insanı Seviyorum Adı Duygusuz Bir...
  5. İstanbul'un Fethi İle İlgili Hadis

İstanbul'un Fethi İle İlgili Hadis

İstanbulun fethi istanbulun fethi ile ilgili hadisi şerifler istanbulun fethini içeren hadis İstanbul'un fethinin 560.cı yıldönümünün kutlandığı 29 Mayıs 2013 tarihi, dünya ve Türk tarihi açısından da büyük bir dönüm noktası olarak kabul edilir. İstanbul'un fethi ile ilgili hadis bulunmaktadır. Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul'un fethini içeren hadis bilgileri sizlerle......

Sayfayı Paylaş