gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113

İşte Annelik İçgüdüsü ve Mucizesi

Konu, 'Doğum ve Doğum Çeşitleri' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

mucize doğumlar annelik içgüdüsü annelik içgüdüsel mi Bugün sabah posta gazetesi aldım arkadaşlarım orada bulunan bir haberi sizlerle paylaşmak istiyorum. Çünkü inanılmaz duygulandım. Tüylerim diken diken oldu desem yeridir. [​IMG]
    Avustralya’da Kate Ogg adlı kadın geçen martta ikiz bebek dünyaya getirmişti. 27 haftalık olarak dünyaya gelen bebeklerden Emily sağlıklıydı. Fakat sadece 900 gram ağırlığında doğan Jamie, doktorların tüm çabalarına rağmen nefes almıyordu.

Sonunda doktorlar “Oğlunuzu kurtaramadık” dedi. Annesi minik Jamie ile vedalaşmak istedi.

‘Kanguru bakımı’ uyguladı

Anne gözyaşları içinde 9 ay karnında taşıdığı Jamie’ye 2 saat boyunca sarıldı, onunla konuştu öpüp okşadı. Bu uzun veda mucizeyle sonuçlandı. 2 saatin sonunda Jamie nefes almaya başladı.

Anne sütü verildiğinde de bebek ağlayarak yaşama döndü. Şimdi 5 aylık olan Jamie son derece sağlıklı. Annelerin bebeklerini çıplak bedenlerine yaslayarak sıcak tutmasına ‘kanguru bakımı’ deniyor.hoppa

MaWiM ve EnCey bunu beğendi.
  2. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83
    Harika bir olay gerçekten benim de tüylerim ürperdi :)

3. lavinya07

lavinya07 Banned

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    vayy ben olaya bak muc'zee

4. eminegelin

eminegelin Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    91
    Ödül Puanları:
    0
    ayy ben bunu duymustum... gözlerim doldu valla...

5. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113
    Bu hamilelik beni iyice sulugöz yaptı yeminle:DŞu konu bile beni ağlatmaya yettide arttı bile...Gerçekten çok güzel ve duygusal bir olay..Rabbimin ve annenin sevgisinin mucizesi işte bu:)

6. selma.175

selma.175 Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım kaç aylk hamilesin ben 1 aylık hamileyim insanın bütün dengesi alt üst oluyor ilk hamileliğmdn biliyorum ALLAH hepimizin yardımcısı olsun canm

İşte Annelik İçgüdüsü ve Mucizesi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İŞte Peygamberİmİzİn Ay Mucİzesİ...!

İŞte Peygamberİmİzİn Ay Mucİzesİ...!

Peygamberimizin (s.a.v.) ay mucizesi Peygamber Efendimizin (s.a.v.) en büyük mucizelerinden biri, Sâkk-i Kamer adiyla bilinen "Ay'in ikiye ayrilmasi"'dir. ZAFER su ana kadar ele alinmaya pek cesaret edilemeyen bu mucizeyi Temmuz 1991 sayisinda incelerken, âyet ve hadislerin yanisira çesitli teknik bilgilere, astronomik haritalara ve uydu fotograflarina yer verdi. "AY...
  2. Annelik mucizesi!Beyin ölümünden 2 gün sonra doğum yaptı

Annelik mucizesi!Beyin ölümünden 2 gün sonra doğum yaptı

İngiltere'de bir sağlık mucizesi yaşandı. Kariyeri madalyalarla dolu İngiliz buz patenci Jayne Soliman, 25 haftalık hamileyken fenalık geçirerek düşmüş, kaldırıldığı hastanede beyninde tümör olduğu tespit edilmişti. Hastaneye kaldırıldığı gün yaşam destek ünitesine bağlanan Soliman'ın beyin ölümünün gerçekleştiği açıklandı. Ancak Soliman'ın kalbinin atması bebeğin dünyaya...
  3. kalp pili ve annelik

kalp pili ve annelik

Kalp pili anne olmaya engel mi? Ritim bozukluğu nedeniyle kalbine pil takılan kadınlar, anne olamayacakları korkusuna kapılıyor. Uzmanlara göre bu korku tamamen yersiz. Çünkü kalbinde pille yaşayan kadınlar hamile kalabiliyor, normal doğum ya da sezaryen ile bebek sahibi olabiliyor. Memorial Hastanesi Kardiyoloji Bölümü’nden Doç. Dr. Kani Gemici, kalp pillerinin hamilelik sürecine...
  4. Ev işlerinde sirke mucizesi

Ev işlerinde sirke mucizesi

gümüş parlatma sirke fayansların parlaması için çelik yüzük nasıl parlatılır evi sirke ile silmek gümüş yüzük nasıl parlatılır Ev temizliğinden tutunda mutfakta birçok işinizde sizlerin işlerinizi pratik hale getireceği gibi harikalar yaratan sirkenin marifetleri karşısında şaşkına döneceksiniz.Bakın sirkeyi nerelerde ve nasıl kullanabiliyoruz Üzüm ve elma sirkesi ev işlerinde en büyük...
  5. Ihlamur ve ayvanın Mucizesi

Ihlamur ve ayvanın Mucizesi

ıhlamur faydaları ayva tatlısı ayva reçeli ayvanın faydaları gribe ne iyi gelir soğuk algınlı hakkında bilgi için yazımıza buyrun arkadaşlar Kış geldimi hastalıklarda baş göstermeye başlar melekler :) Grip Soğuk algınlığı derken iyiden iyiye hastanelik oluruz. Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi ve Fitoterapi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Erdem Yeşilada, birkaç yıl önce...

Sayfayı Paylaş