gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

kaburga kemiklerim çok ağrıyor neden olabilir?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Kızlar birkaç gündür kaburga kemiklerimde öyle bir ağrı var ki, zaman zaman hafiflese de geçmiyor. Annem üşütmüşsündür diyor da bu nasıl üşütme, kaburga ağrırmıymış üşütünce ? :S

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Kaburgalarımız boynumuzla karın boşluğumuz arasında vücudumuzun öntarafında olan iskelet kemiği grubudur. hemen iki köprücük kemiğimizin altından başlayarak karın boşluğumuzda sona erer ve içerisinde akciğer ve kalp gibi organları barındırır. Her ne kadar kalp ve akciğeri korusa da kaburgalarımızın asıl görevi soluk alıp vermede akciğerlere yardımcı olmaktır. kaburga ince ve yassı kemiklerden oluşan birden fazla kemiğin bir araya gelerek oluşturduğu bir kemikler sistemidir. Bu kemikler vücudun ön kısmında göğüs kemiğine, vücudun arka kısmında ise sırt omurlarına bağlantı yapar.
    Bütün bu yapı ve özellikleriyle kaburga vücudumuzdaki en önemli yapılardan birisidir. Kaburga değişik nedenlere bağlı olarak insanı rahatsız edecek belirtiler verir. Bu belirtiler;

Ağrıması,
    İnsana sıkışıklık hissi vermesi,
    Gerilmesi
    şişmesi şeklinde sıralanabilir.

Kaburga ağrısı doğrudan kaburgadan meydana gelebildiği gibi dolaylı olarak da meydana gelebilmektedir.

Doğrudan kaburgadan meydana gelen kaburga ağrıları,

Kaburga kırıkları
    Kaburga kemiği iltihabı(osteoartrit)
    Kaburga kıkırdağında hasar
    Romatoid artrit
    Kaburga kaslarında “multibl myelom”
    Osteoporoz şeklinde sıralanabilir.

Dolaylı yollardan kaburga ağrıları;Akciğer iltihabı

Pnömoni
    Tüberküloz
    Asbest maruziyeti
    Akciğer kanseri
    Kadınlarda göğüs kanseri
    Ankisiyete(gerilim)
    Sırt omurlarındaki bazı rahatsızlıklar.
    iç organlarda meydana helen hastalıklar şeklinde sıralanır.

Kaburga ağrısından şikayetçi olursanız mutlaka bir iç hastalıkları(dahiliye) uzmanına görünmeniz gerekir. buradan sizi yönlendireceklerdir

kaburga kemiklerim çok ağrıyor neden olabilir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çok fazla uyuyorum nedeni ne olabilir

Çok fazla uyuyorum nedeni ne olabilir

Melekler, o kadar uykum var ki anlatamam, günün büyük bölümünde uyuyorum ve bu çok canımı sıkıyor dra mı gitmem lazım artık bilemedim, neden bo kadar çok uyuyorum fikri olan var mı ;(
  2. ayaklarımın altları çok ağrıyor ne yapabilirim acaba?

ayaklarımın altları çok ağrıyor ne yapabilirim acaba?

Merhaba.Benim ayaklarımın altları çok ağrıyor. Hiç ağrı kesici falan da kar etmiyor.Acaba ne yapabilirm, ne önerirsiniz bana ?
  3. 6 haftalık hamileyim karnım çok ağrıyor neden acaba?

6 haftalık hamileyim karnım çok ağrıyor neden acaba?

6 haftalık hamileym karnımın alt tarafı ağrıyo ama hep aynı taraf deıil degişiyo yani bide nefes almkta güclük cekiyorum sebebini bilen vrmı neden oluyor acaba?
  4. hamileyim ve bademciklerim çok ağrıyor ne yapmalıyım

hamileyim ve bademciklerim çok ağrıyor ne yapmalıyım

bebeğime bir şey olmasından korkuyorum diye ilaçlara yanaşömıyorum ama bademciklerim çok fena şişti bana önerebileceğiniz doğal ve hızlı çözümler var mı
  5. Kaburga ağrısı neden olur?

Kaburga ağrısı neden olur?

Sağ kaburga altında ağrılar neredeyse herkesin başına gelebilen bir rahatsızlıktır. Sağ kaburga altındaki ağrılar acı dolu sancılara ve uykusuz geçen gecelere neden olabilmektedir. Sağ kaburga altında hissedilen ağrılar başta küçük sancılar şeklinde olsa da ilerleyen dönemlerde şiddetli ve sık ağrılara, sancılara dönüşebilmektedir. Sağ kaburga altında oluşan ağrıların bir çok nedeni olabilir....

Sayfayı Paylaş