gebe
  1. elane

elane Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Kadınlar gittiğinde...

Konu, 'Kadınlar' kısmında elane tarafından paylaşıldı.

Kadınlar gittiğinde...
    KADINLAR gittiklerinde arkalarında daha büyük boşluklar bırakırlar.

Onlar bir gün çekip gittiklerinde, peşlerinde "yetim-öksüz" kalan çok olur:

Mutfaktaki dolap, perdeler, kavanozun içindeki eski düğmeler, özenle saklanmış küçülmüş giysiler, dolap diplerindeki kurdeleler...

Sabah karanlığında mutfaktan gelen tıkırtılar susar, yetim kalmıştır tabaklar.

Bir kadın gittiğinde hep suyu unutulur saksıların.

Sık sık boynunu büker "sarıkız".

O teki kalmış eski bardağın anlamını bilen olmaz, değerini kimse anlayamaz krom hac tasının.

Balkon artık sessizdir, koridor kimsesiz.

*

Bir kadın gittiğinde...

Bir kadın gittiğinde ne çok kişi gider aslında; bir ağır işçi, bir temizlikçi, bir bakıcı, bir bahçıvan, bir muhasebeci...

Bir anne gider...

Bir dost...

Bir arkadaş...

Bir sevgili...

Ne çok kişi yok olur bir kadın gittiğinde.

*

"Güzin Abla gitti..." dediklerinde, kaç kişinin gittiğini ve arkasında kalan "yetimlerini" düşündüm.

O benim dostumdu.

Dün Feyza’yı arayıp başsağlığı diledim.

O canımın sıkıldığı gün telefonda "Sana gelen bana gelsin" diyen sesini hiç unutmamıştım.

Yine ıslandı göz pınarlarım, ben dahi yetim kaldım.

Sözcükler yetim kaldı.

Hep böyle olur; bir kadın gittiğinde; övgüler, uyarılar, yakınmalar, dualar yetim kalır.

Kapı eşiğindeki "Dikkat et..." duyulmaz, annesi gitmiştir "geç kalma"nın.

Kadınlar, arkalarında büyük boşluklar bırakarak giderler.

Bir kadın gittiğinde pek çok kişi gitmiştir aslında. Ve bir kadın gittiğinde pek çok "yetim" bırakmıştır arkasında.

Bekir COŞKUN

2. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Kadınlar gittiğinde...
    paylasim icin tskler

3. örgüm

örgüm Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    16

kadını anlatan en güzel yazı bence teşekkürler

4. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83

güzeldi hemde çok paylaşım için saol canım

Kadınlar gittiğinde... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kadınlar gittiklerinde...

kadınlar gittiklerinde...

KADINLAR gittiklerinde arkalarında daha büyük boşluklar bırakırlar. Onlar bir gün çekip gittiklerinde, peşlerinde "yetim-öksüz" kalan çok olur: Mutfaktaki dolap, perdeler, kavanozun içindeki eski düğmeler, özenle saklanmış küçülmüş giysiler, dolap diplerindeki kurdeleler... Sabah karanlığında mutfaktan gelen tıkırtılar susar, yetim kalmıştır tabaklar. Bir kadın gittiğinde...
  2. KADINLAR gittiklerinde arkalarında daha büyük boşluklar bırakırlar...!!!! çok güzel..

KADINLAR gittiklerinde arkalarında daha büyük boşluklar bırakırlar...!!!! çok güzel..

kadınlar gittiklerinde arkalarında daha büyük boşluklar bırakırlar Kadınlar gittiğinde... KADINLAR gittiklerinde arkalarında daha büyük boşluklar bırakırlar. Onlar bir gün çekip gittiklerinde, peşlerinde "yetim-öksüz" kalan çok olur: Mutfaktaki dolap, perdeler, kavanozun içindeki eski düğmeler, özenle saklanmış küçülmüş giysiler, dolap diplerindeki kurdeleler... Sabah...
  3. KADINLAR gittiklerinde..

KADINLAR gittiklerinde..

kadınlar gittiklerinde arkalarında daha büyük boşluklar bırakırlar KADINLAR gittiklerinde arkalarında daha büyük boşluklar bırakırlar. Onlar bir gün çekip gittiklerinde, peşlerinde "yetim-öksüz" kalan çok olur: Mutfaktaki dolap, perdeler, kavanozun içindeki eski düğmeler, özenle saklanmış küçülmüş giysiler, dolap diplerindeki kurdeleler... Sabah karanlığında...
  4. gittiğinden beri

gittiğinden beri

GİTTİĞİNDEN BERİ..... SEN BENDEN GİTTİĞİNDEN BERİ KARALAR BAĞLAMIŞ DİCLE AKMAM DİYOR... YAĞMUR KÜSMÜŞ TOPRAĞA YAĞMAM DİYOR NASIL BIRAKTINDA GİTTİ DİYE.... GÜNEŞ KÜSMÜŞ DÜNYAYA AYDINLATMAM DİYOR FERHAT KALDI KARANLIKTA SİZDE KALIN KARANLIKTA DİYE... ŞİMDİ BÜYÜK ŞEHİRLERİN, UZAK SEMTLERİ GİBİ OLAN GÖZLERİN GELİYOR AKLIMA... NE GÜZEL PARLIYORU İÇİNDEKİ SONSUZLUĞA İNAT. KAMBİLİR KİMİN İÇİN...

Sayfayı Paylaş