gebe
  1. KızılÖtesi

KızılÖtesi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    38

Kadın bir çok şeydir

Konu, 'Kadınca' kısmında KızılÖtesi tarafından paylaşıldı.

Çoğu zaman küçümsenir ev kadınlığının ağır yükü... Anneliğin kutsallığı ve gerçekten iyi bir eş olmanın emeği... Oysa ki, ne çok şeydir bir kadın ve sadece bir kadındandır bir çok şey... BİR KADIN GİTTİĞİNDE...

Kadınlar gittiklerinde, arkalarında daha büyük boşluklar bırakırlar.
    Onlar bir gün çekip gittiklerinde, peşlerinde yetim-öksüz kalan çok olur.
    Mutfaktaki dolap, perdeler, kavanozun içindeki eski düğmeler, özenle saklanmış küçülmüş giysiler, dolap diplerindeki kurdeleler... Sabah karanlığında mutfaktan gelen tıkırtılar susar, yetim kalmıştır tabaklar.
    Bir kadın gittiğinde hep suyu unutulur saksıların.
    Sık sık boynunu büker sarıkız.
    O teki kalmış eski bardağın anlamını bilen olmaz, değerini kimse anlayamaz krom hac tasının.
    Balkon artık sessizdir, koridor kimsesiz.
    Hep böyle olur; bir kadın gittiğinde; övgüler, uyarılar, yakınmalar, dualar yetim kalır.
    Kapı eşiğindeki "Dikkat et" duyulmaz, annesi gitmiştir "Geç kalma"nın.
    Kadınlar, arkalarında büyük boşluklar bırakarak giderler.
    Bir kadın gittiğinde pek çok kişi gitmiştir aslında.
    Ve bir kadın gittiğinde pek çok yetim bırakmıştır arkasında.
    Bir kadın gittiğinde ne çok kişi gider aslında; bir ağır işçi, bir temizlikçi, bir bakıcı, bir bahçıvan, bir muhasebeci...

Bir anne gider...

Bir dost...

Bir arkadaş...

Bir sevgili...

Ne çok kişi yok olur bir kadın gittiğinde...

2. Angel_tears

Angel_tears Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Kadın bir çok şeydir
    Harika ablamm..Emeğine sağlık teşekkürler

3. @şK_MeLeĞ!.

@şK_MeLeĞ!. Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0

emegıne saglık..canımm.çok guzeldıı

4. semazen

semazen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Güzeldiii..
    Teşekkürler canımm

5. zuzu65

zuzu65 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    bir kadın gittiğinde hem kendi mutsuz olur hem de arkada bıraktıkları...

çok teşekkürler canım güzel paylaşım emeğine sağlık

6. sahtedüşler

sahtedüşler Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Kadın allahtan sonraki 2. yaratıcı bence kadın hayataki en kutsal varlık erkeleri dünyaya getiren bi kadınn kadın herşeyyy bence harşeyyy...

Kadın bir çok şeydir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kadınların ´yok bir şey´i

Kadınların ´yok bir şey´i

Kadınlar, genellikle kızgın oldukları zaman ‘neyin var?’ sorusuna ‘yok bir şey’ şeklinde cevap verirler. Oysa cevap yok dese de aslında anlatmak istedikleri çok şey vardır. İmalardan anlamlı sonuçlar çıkarmak zordur. Fakat çoğunlukla insanlar söylemek istediklerini dolaylı yollarla anlatmayı tercih ederler. Bu dolaylı anlatım sık olmasa bile ilişkileri kırılma noktasına...
  2. Kadınların "yok bir şey"i

Kadınların "yok bir şey"i

Bayanlar, genellikle kızgın oldukları zaman ‘neyin var?’ sorusuna ‘yok bir şey’ şeklinde cevap verirler. Oysa cevap yok dese de aslında anlatmak istedikleri çok şey vardır. İmalardan anlamlı sonuçlar çıkarmak zordur. Fakat çoğunlukla insanlar söylemek istediklerini dolaylı yollarla anlatmayı tercih ederler. Bu dolaylı anlatım sık olmasa bile ilişkileri kırılma noktasına getirebilmektedir....
  3. :::Bir çok şey istemiyorum aslında:::

:::Bir çok şey istemiyorum aslında:::

ruhum uzaklarda salınıyor.. bıseylerın pesınde kosmakla gecıyor sankı hayatım.. huzursuzlugum hırcınlıgım aslında kendımı anlatamamamdan dan.. hayatıma sureklı bırılerı gelıp gelıyor kımılerı gelerek kımılerıde gıdısıyle baştan yakıyor canımı.. ama ben hırcbır soluga karıstırmıyorum solugumu.. huzne yer vermemeye calısıyorum saatlerımın ıcınde.. ama ya ben daha buyumemıssem? ya hala sana...
  4. kadınların 'yok bir şey 'i

kadınların 'yok bir şey 'i

Kadınlar, genellikle kızgın oldukları zaman ‘neyin var?’ sorusuna ‘yok bir şey’ şeklinde cevap verirler. Oysa cevap yok dese de aslında anlatmak istedikleri çok şey vardır. İmalardan anlamlı sonuçlar çıkarmak zordur. Fakat çoğunlukla insanlar söylemek istediklerini dolaylı yollarla anlatmayı tercih ederler. Bu dolaylı anlatım sık olmasa bile ilişkileri kırılma noktasına getirebilmektedir....
  5. Kadınların En Çok Para Harcadığı Şeyler!

Kadınların En Çok Para Harcadığı Şeyler!

kadınların en çok para harcadığı şeyler kadınların parası neye gider Sevgili melekler, kadınlarla erkekler kıyaslandığında kadınların daha çok para harcadığı söylenir ancak yapılan araştırmalar erkeklerin kişisel bakımları için kadınlardan çok daha fazla para harcadıklarını ortaya çıkarmıştır. Kadınların en çok harcama yaptığı 5 sektör -Makyaj: Kadınlara özel bir tüketim kalemi olan...

Sayfayı Paylaş