gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Kadir gecesinde ne oldu neler yapılır ?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Kadir gecesinde ne oldu neler yapılır okunacak dua hangisidir gibi sorularım var benim aslında. Bana geniş olarak Kadir Gecesinin Faziletleri, neler olduğu ve kul olarak benim neler yapmam gerektiğinin yazılmasını rica ediyorum. Saygılar

Melike Tandoğan

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Kadir gecesinde ne oldu neler yapılır ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kadir Gecesinde Ne Yapılır?

Kadir Gecesinde Ne Yapılır?

inna enzelnahu fi leyletil kadr kadir gecesi ne yapılır kadir gecesinde ne yapılır inn enzelnhü f leyletil kadr gecesi neler Bin geceden daha hayırlı olan Kadir Gecesinde yapılması gereken ibadetler...Rabbim ibadetlerimizi kabul etsin... Bu gece 4 rek'at Kadir gecesi namazı kılınır: 1'inci rekatte: 1 Fâtiha-i şerîfe, 3 „İnnâ enzelnâhü fî leyletil-kadr...“ 2'nci rek'atte: 1 Fâtiha-i şerîfe,...
  2. kadir geceniz mübarek olsun

kadir geceniz mübarek olsun

Bin Aydan Hayırlı Bir Gece Geceler vardır gecelere ve zamana sığmayan, uhrevî hissiyatın kanatlandığı geceler… Geceler vardır kıymetini Hakk’ın takdir ettiği ve sevapların ucunu açık bıraktığı geceler… O gecelerde kul, Rabbine daha yakın olmak için zamanla yarışır adeta. Gözyaşları seccadeleri ıslatır o mübarek gecelerde. Bu kutlu vakitlerde kulun yalvarışları akissiz kalmaz. Zamanın iyice...
  3. Miraç Gecesinde Neler Oldu?

Miraç Gecesinde Neler Oldu?

miraç kandilinde ölmek kandilde ölmek Mirac Gecesi, Recep ayının 27. gecesidir. Mirac mucizesi, hicretten bir buçuk yıl önce, 621 yılı başlarında vuku bulmuştur. Olayın iki aşaması vardır. Birinci aşamada Hz. Peygamber (s.a.v) Mescidül-Haram'dan Beytü'l-Makdis'e (Kudüs) götürülür. Kur'an'ın andığı bu aşama, gece yürüyüşü anlamında isra adını alır. İkinci aşamayı ise Hz. Peygamber (s.a.v)'in...
  4. Kadir gecesinin fazileti nedir?

Kadir gecesinin fazileti nedir?

Kadir Gecesi, 24 saat sürer; fazileti sadece gecesi ile sınırlı kalmaz, gündüzünü de kuşatır. Kadir Gecesi'nin gündüzünü diğer günlerden daha çok dua ve ibadetle geçirmek sünnet, bütün Müslümanların sorunları için çare duasında bulunmak ise müstehaptır. Kadir, sadece bir gece midir, yoksa gündüzüyle beraber tam bir gün müdür? "İslam uleması, Kadir Gecesi'nin gündüzünün de gecesi gibi...
  5. Kadir gecesinin gizlenmesinin nedeni nedir?

Kadir gecesinin gizlenmesinin nedeni nedir?

Kadir Gecesi'nin hangi gece olduğu kesin olarak bilinmemekle beraber, genellikle ramazanın yirmi yedinci gecesinde olduğu tercih edilmiştir. Hz. Peygamber (asm) bunun kesinlikle hangi gece olduğunu belirtmemiş, ancak şöyle buyurmuştur: "Siz Kadir Gecesi'ni ramazanın son on günü içerisindeki tek rakamlı gecelerde arayınız." (Buhârî, Leyletü'l-Kadir, 3; Müslim, Sıyam, 216) Kadir...

Sayfayı Paylaş