gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Kağıt Kalem ve Silgi...

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

kağıt kalem silgi ile ilgili kompozisyon öykü öyküler ile ilgili bilgiler burada melekler. Edebiyat dersi sınavında 10 soru sorulurdu melekler :) Ve ilk 7 soru 10 puan son soru 30 puan olurdu ve kompozisyon yazmamız istenirdi. Bir sayfadan az yazmazdım :) Gerçi sonradan sayısala ağırlık verdim ama kitap okuma, okuduğunu anlama ve ifade etme konusunda da kendime haksızlık etmemeliyim :) Bu makalemiz nette gezerken bulduğum bir hikaye ben yazmadım ancak çok hoşuma gitti ve sizlerle paylaşmak istedim. Kağıt kalem ve silgi ile ilgili kompozisyon arayanlar için de biçilmiş kaftan. Buyrun kağıt kalemin hikayesi, silginin hikayesi, neymiş öğrenelim...

Bir zamanlar kağıt ve kalem adında iki aşık varmış. Bunların askı o kadar büyükmüş ki önlerinde hiçbir engel yokmuş onları durdurabilecek. Kalem kağıd her vuruşunda “Seni Seviyorum” dizeleriyle dolup taşıyormuş kağıt. Mutlulukları uzun ylılar sürmüş. Kalem kağıda ‘Seni çok seviyorum asla bırakmayacağım’ derken, kağıt kaleme ‘Sen benim yaşam kaynağımsın sensiz ben bir hiçim’ diyormuş.

Bir gün kalemin ucu tükenmeye başlamış. Sevgisi giderek azalmış. Kalemin ucu köreldikçe aşk sözcükleri okunmaz hale gelmiş. En sonunda kalemin kağıda aşkı tükenmiş artık yazamaz olmuş. Çareyi kaçmakta bulmuş, yeni aşklar aramaya koyulmuş.

Kağıtsa yapayalnız kalmış, tek yapabildiği kalemin eski yazdıklarına bakarak kendini tüketmek oluyormuş. Baktıkça kendini tüketiyor dertlerine dert ekliyormuş.

Kısa bir zaman sonra, kırık uçlu kalem aşkı kalemtıraşta bulmuş, kalemtıraş kalemin körelen ucunu onarmış ona yeniden can vermişti. Kalem artık ölümsüz olduğunu düşünmekteymiş. Sürekli yeni sapasağlam ve güçlüymüş artık.

Kağıtsa bu üzüntüleri arasında silgi adında biriyle tanışmış. Silgi onun tüm acılarını, kalemin yazdıklarını silip atmış, kağıdın tüm acılarını hafifletmiş. Kağıt silgiye minnettar kalmış ve onlar arasında yeni bir aşk doğmuş. Kağıt silgiyle o kadar mutluymuş ki dertsiz tasasız bir hayatı olduğunu düşünüyormuş.

Günler geçmiş, aylar geçmiş. Ölümsüz olduğunu sürekli güçlü ve yeni olduğunu sanan kalem bir gün tükendiğini bittiğini fark etmiş. Kalemtıraş onun tüm artıklarını bir yana savurmuş.

Kağıtsa yeni doğmuş bir bebek gibi tertemizmiş. Tek bir yazı bile kalmamış üzerinde. Ama ortada bir sorun varmış, kağıt artık yıpranmaya başlamış. Silginin her darbesi ona acı veriyormuş. Her darbede kağıt daha da parçalanmış. Sonunda yırtıkları etrafa saçılmış. Kağıt silgiyi terk etmiş, Kalemse, Kalemtıraşı.

Bir gün rüzgarda savrulan bir kağıt parçası kalemin önüne düşmüş.

Kalem Son gücüyle yırtık kağıt parçasına bir dörtlük yazıp vermiş;

“Bilemezdim ki, senden ayrılmanın ölüm olduğunu

Bilemezdim ki, asıl ölümsüzlüğün senle doğduğunu

Bilemezdim ki, ben tükendikçe aşkımızın büyüdüğünü

Ama biliyorum ki; su an ölüyor olsam da bu satırlarda seninle beraber sonsuza dek yaşayacağım.

Kağıt Kalem ve Silgi... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kokulu Silgi ve Kalemler Yasaklanıyor

Kokulu Silgi ve Kalemler Yasaklanıyor

Çocuklarda bağımlılık yaratabilecek uçucu organik bileşikleri içeren ürünlerin satışı yasaklanıyor. Meclis Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu’nda kabul edilen teklife göre, yapıştırıcı, kokulu olarak üretilen kalem, defter, silgi gibi ürünler, hangi amaçla olursa olsun çocuklara satılamayacak ve verilemeyecek. Kanun teklifinin kabul edildiği Komisyon toplantısında ilginç...
  2. Kokulu kalem ve silgiler tehlike saçıyor

Kokulu kalem ve silgiler tehlike saçıyor

Kokulu kırtasiye malzemelerindeki çözücülerin sağlığa zararlı olduğunu belirten uzmanlar, anne ve babaları çocuklarına kokulu kalem ve silgi almamaları konusunda uyardı. ANKARA - Çocukların çok sevdiği kokulu kalem ve silgiler tehlike saçıyor. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Recep Akdur, aileleri kokulu kalem, silgi, yapıştırıcı, resim...
  3. Boş bir kağıt , bir kalem ve bir silgi...

Boş bir kağıt , bir kalem ve bir silgi...

boş bir kağıt bir kalem birde silgi kalem ve silgi hikayesi kalemle ilgili sözler ile ilgili sözler kağıt ile hikaye Boş bir kağıt , bir kalem ve bir silgi... Bos bir kâğıt, bir kalem, bir de silgi... Kâğıt gönül demek, kalemle silgi ise; benim hayatimi sen yazarsın sen silersin. Sen ne yazarsan güzel, neyi silersen güzel demek. İstediğin gibi yaşat, istediğin gibi oldur demek...
  4. Kağıtla kalemin aşkı...

Kağıtla kalemin aşkı...

Günlük yasantimizin bir parcasidir, kagit ile kalem. Ister okulda, ister is yerinde, yada evde... Her an her yerde ihtiyac duyariz :) Ama sadece biz degil, onlarda birbirlerine ihtiyac duyarlar Meleklerim :) buyrun nedemek istedigimi bu yaziyi okuyunca anlayacaksiniz :) Kağıtla kalemin aşkı... Bir zamanlar kağıt ve kalem adında iki aşık varmış. Bunların aşkı o kadar büyükmüş ki önlerinde...
  5. Kalem misiniz yoksa silgi mi?

Kalem misiniz yoksa silgi mi?

Hiç düşündünüz mü, kırtasiye malzemesi olsanız ne olurdunuz? Belki kalem gibisiniz; renkli, iz bırakan, sürekli bir şeyler yazan, çizen... Ya da silgi gibisiniz; yazılmış çizilmiş şeyleri beğenmeyip silen... Kimbilir belki defter gibisiniz; koruyan, saklayan, hatırlamasını sağlayan... Kişilik Testleri:Kalem misiniz yoksa silgi mi?

Sayfayı Paylaş