gebe
  1. MeLOo

MeLOo Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    63

Kahve bağımlılık yapar mı ??

Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında MeLOo tarafından paylaşıldı.

[​IMG]Yapılan yeni bir araştırmaya göre, bazı insanların fazla kahve tüketmesinde genetik faktörlerin payı var. Amerikalı bilim insanları, bu sonuca varmadan önce 40 binden fazla kişinin genlerini inceledi. Bilim insanları iki DNA molekülünün, yüksek düzeyde çay, kahve, çikolata, gazlı içecekler ve kafein içeren başka bazı içeceklerin daha fazla tüketilmesine yol açtığını tespit etti. Bu moleküller; CYP1A2 ve AHR.
    Söz konusu genlerden AHR daha çok CYP1A2′nin faaliyetlerini düzenliyor.
    Çalışmanın sonuçları ise PLoS Genetics dergisinde yayımlandı.
    ‘İlk kez genlerle kahve tüketimi arasında bağı saptadık’
    Doktor Neil Caporaso, Amerika Birleşik Devletleri’nin Maryland eyaletinde Bethesda’daki Ulusal Kanser Enstitüsü’nden ve araştırmayı yapan ekipten.
    Neil Caporaso, bazı genlere sahip insanların diğerlerine kıyasla günde yaklaşık 40 mg daha fazla kafein tükettiklerini söyledi.
    Bu miktar da, bir bardak kahvenin üçte birinde ya da bir kutu kolada bulunuyor.
    Doktor Neil Caporaso, “İlk kez, özel bazı genlerin bireylerin tükettikleri kafein miktarını etkileyebileceğini biliyoruz” dedi.

CeMoŞ bunu beğendi.
Kahve bağımlılık yapar mı ?? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bağlanma mı ? Bağımlılık mı?

Bağlanma mı ? Bağımlılık mı?

BAĞLANMA NEDİR? Bağlanma; İnsanların kendileri için önemli olan kişiler ile güçlü duygusal bağlar kurma eğilimi nedenlerini açıklayan bir yaklaşımdır. Duygusal bağ kurma eğilimi ve gereksinimi, yeni doğan bebeklerin yaşamlarını sürdürebilmeleri için gereklidir. BAĞLANMANIN GELİŞİMİ Bebekler 2 günlükken annelerinin suratlarını, birkaç gün sonra annelerinin seslerini ve kokularını...
  2. Alkol Bağımlılığı Bir Hastalık mıdır?

Alkol Bağımlılığı Bir Hastalık mıdır?

Alkolizm müzmin (kronik), tekrarlayıcı bir hastalıktır. Bu hastalık ilerleyicidir, yani gittikçe kötüleşebilir. Aralarda kendiliğinden ya da herhangi bir dış etkiyle belirtileri azalsa bile zaman içinde yeniden ortaya çıkabilir. Alkolizm; şeker hastalığı, yüksek tansiyon vb diğer kronik hatalıklar gibi sürekli takibi gerektirir. Aralarda kriz durumları yaşanabilir. Alkoliklerde alkole karşı...
  3. Söyle Deniz suyu bağımlılık yapar mı ki?!?!

Söyle Deniz suyu bağımlılık yapar mı ki?!?!

Suya yazıldı bu yazı… Gökyüzünde parlak bir yıldız vardı… Saat, gece yarısı şarkılarının üçüncü perdesi… Uyuyorsun… Ben kelimeleri henüz indirmişim raflarından. Görsen, nasıl naz etti her biri. Sana ‘suya’ yazacağım sizleri deyince, hiç zorluk çıkarmadılar biliyor musun? Ben de son birkaç gündür neden tozlu rafları benim yazılarıma tercih ediyorlar diye düşünüyordum. Meğer, sensizlik...
  4. Çikolata İnsanda Bağımlılık Yapar mı?

Çikolata İnsanda Bağımlılık Yapar mı?

çikolata, insanda bağımlılık yapar mı, tatlı, sebepleri, nasıl, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Çikolata benim için en büyük mutluluktur.Onsuz bir hayat düşünemiyorum.Bağımlısıyım diyebilirim.Peki bu bağımlılık insanda nasıl oluşuyor? Bir çok besin ve madde kişilerin vücutlarında bir çok değişikliğin meydana gelmesine neden olmaktadır. Bu değişimler...
  5. Türk Kahvesi ve Hazır Kahve Kilo Yapar mı?

Türk Kahvesi ve Hazır Kahve Kilo Yapar mı?

nescafe kilo yapar mı, türk kahvesi kilo yapar mı, kahve kilo aldırır mı Sevgili melekler, dost meclislerinde sohbet ederken, arkadaşlarımızla buluştuğumuzda hatta bir yere gittiğimizde içtiğimiz yegane içecekler çay ve kahve çeşitleridir. Özellikle bayanların sıklıkla tükettikleri Türk kahvesi ve hazır kahve çeşitleri acaba ne kadar masum? Kilo aldırırlar mı? İşte bu soruların cevabı......

Sayfayı Paylaş