gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Kale Grubu Yarım Asırlık Çınar Oldu

Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Türkiye'nin en büyük sanayi kuruluşlarından Kale grubunun 50'nci yılı, İstanbul'da düzenlenen görkemli bir resepsiyonla kutlandı. Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'ndaki törende konuşan Kale grubu kurucusu İbrahim Bodur, Türk ekonomisine hizmete devam ettiklerini belirterek, kendisiyle Kale grubu bayrağını taşıyanlara şükran borçlu olduğunu ifade etti.
    Bodur, 27 Temmuz 2007'de bayrağı kızı Zeynep Bodur Okyay'a teslim ettiğini, Okyay'ın da bu bayrağı çalışma arkadaşlarıyla daha ileriye götüreceğine inandığını kaydetti.

'Daha yapacak çok iş var'

Kale Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Bodur Okyay da 1957 yılında İbrahim Bodur'un girişimiyle Çanakkale'nin Çan ilçesinde başlayan yolculuklarında 50 yılı geride bırakırken, 2007 itibariyle seramik başta olmak üzere hammadde, savunma sanayii ve havacılık, yapı kimyasalları, boya, enerji, turizm ve lojistik sektörlerinde faaliyet gösteren bayileri ve iş ortakları ile yaklaşık 10 bin kişilik büyük aile yapısına ulaştıklarını anlattı.

Okyay, Kale ailesinin bugün 60'ın üzerinde ülkeye ihracat yapmanın ve yılda 1.2 milyar dolarlık satış gerçekleştirmenin gururunu yaşadığını ifade ederek, şöyle devam etti:
    "İbrahim Bodur Bey'in gerçekleştirdikleri, ilkeleri ve vizyonu, Kale ailesinin bundan sonraki yolculuğunda düsturumuz olacaktır. Bayrak yarışında biz ikinci jenerasyon olarak geleneksel değerlerimiz ile çağdaş yönetim ilkelerini bütünleştiren vizyonumuz sayesinde kurucumuzun bize bıraktığı çalışma ilkelerine, iş kültürüne sahip çıkarak, dünya çapında başarılara imza atarak devam etmeye azimliyiz. Daha yapacağımız çok iş var.

İleriye dönük plan ve hedeflerimizde geçmişimiz, geleceğimizin güvencesi olacak. Önemli olan sadece büyümek ve kazanmak değil, sürekli gelişim ile sürdürülebilir rekabet gücünü sağlayacak ve geleceği güvence altına alan stratejileri geliştirmektir. Önümüzdeki 50 yıllara da bu anlayışla yol alacağız."

Erener - Atakoğlu konseri

Resepsiyondaki konuşmaların ardından davetliler, Sertab Erener ve Fahir Atakoğlu'nun konserini izledi. Resepsiyona, Bayındırlık Bakanı Faruk Özak'ın yanı sıra İstanbul Valisi Muammer Güler, İstanbul Ticaret Odası Başkanı Murat Yalçıntaş, eski Sanayi Bakanı Ali Coşkun ile Bülent Eczacıbaşı ve Asım Kocabıyık'ın da aralarında olduğu çok sayıda işadamı katıldı.

Milliyet

Kale Grubu Yarım Asırlık Çınar Oldu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çınar

Çınar

Kadri yüce, çevresi ve yakınları çok insana, Büyük çınar ağacını yapraklı görmek devletin ve ülkenin büyümesine, Onun dallarını rüzgarda sallanırken görmek savaşa, Çınar ağacının dalı kişinin çocuk ve torunlarına, Çınar ağacının altında oturmak devlettenn gelecek hayırlı bir işe delalet eder.Yaşamınızın uzun süreli olacağına sermayenizin devamlı büyüyeceğine, işarettir. Hayırsız, kötü evlada...
  2. Grup Hepsi - Olta

Grup Hepsi - Olta

Hersey çok çabuk oluyor Dur kalk dur kalk hep çabuk oluyor Insanlar kal...kala kala Balik balik bak takildin oltaya Ahh canin aciyor. Ohh her sey çok çabuk oluyor Dur kalk dur kalk hep çabuk oluyor Insanlar kal...kala kala Balik balik bak takildin oltaya Ahh canin aciyor. Yetti yahu ölmek daha mi zor Iki yaka düsman birlesmiyor Samanini buldum seyran nerde Davulun sesi tam dibimde. Yetti...
  3. Grup Anılar - Görmez Olsun

Grup Anılar - Görmez Olsun

dönmez olsun dönmez olsun sensiz bu dünya dönmez olsun sönmez olsun sönmez olsun içimdeki ateş sönmez olsun bu şarkı bizim olsun aşkımız sonsuz olsun gönlümün pınarında adın ceylanım olsun görmez olsun görmez olsun sensiz bu gözlerim görmez olsun sevmez olsun sevmez olsun kalbim başkasını sevmez olsun bu şarkı bizim olsun aşkımız sonsuz olsun gönlümün pınarında adın ceylanım olsun...
  4. Grup 84 - Sabah Olsun

Grup 84 - Sabah Olsun

saygısız yürütemezdik başarqamazdık biz bu aşka köle olduk söylenenler unutulmaz yenilip yutulmaz yanamadan kül olduk sevdiğim herkes "ayrıl" diyor kimse onu bilmiyor içimde senle yarışır o korktuğum her zaman yanında olmadan beni rahatlatabilen o sabah olsun tanrım ne olur uyandır beni benim aşkıma göre duy beni dibine vurdum aşkın suretin boş şişelerde tiryaki oldum artık bu derde
  5. Yeşilçam'da yarım asırlık Sultan...

Yeşilçam'da yarım asırlık Sultan...

sultan türk filmi türkan şoray a taşkent film festivalinde en iyi kadın oyuncu ödülü kazandıran film melekmi şeytanmı türk filmi full izle melek mi şeytan mı full izle Beyazperde’ye adım attığı günden bu yana yediden yetmişe herkesin gönlüne o bir daha hiç yıkılmayacak şekilde tahtını kuran Türk Sinemasının 48 yıllık ‘Sultan’ı Türkan Şoray... Türk Sineması efsanesinin bugünkü durağında,...

Sayfayı Paylaş