gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Kan Pıhtılaşması Sebeiyle Düşük Yapanların Topiği

Konu, 'Gebelik' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Bu konu; kan pıhtılaşması sebebiyle düşük yapanlar hakkında bilgiler vermektedir.

Sevgili melekler, etrafımızda da sık sık duyuyoruz, çette de bu konu hakkında sıkıntı yaşayan meleklerimizi görüyoruz. Bu sebeple bu topiği açmayı uygun gördük. Kan pıhtılaşması sorunu sebebiyle düşük yaşayan meleklerimiz bu topikten deneyimlerini, başarılarını, üzüntülerini, sevinçlerini kısacası tüm duygularını paylaşabilir, tecrübesiz olanlara faydalı olabilirler. Bu konudan muzdarip herkesi topiğe bekliyoruz...

ARZUZU bunu beğendi.
  2. ARZUZU

ARZUZU Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    345
    Ödül Puanları:
    63
    açıkcası tuhaf olacak ama 2 tane dusuğum var dr.lar bugune kadar bana pıhtılaşma testı yaptırmadılar erken dusuklerde kan pıhtılaşması bı neden olabılıyormuşş ıyı bı dr. arayıısndayım ve hemen bu testı yaptırmalıyımmmmmm

TİTAN bunu beğendi.
  3. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Arzu testi yaptır ve sonuçları lütfen burdan paylaş, aynı problemi yaşayan çok meleğimiz var, birbirinize faydanız olursa ne mutlu..

ARZUZU bunu beğendi.
  4. ARZUZU

ARZUZU Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    345
    Ödül Puanları:
    63
    evet canım hemen bu testı yaptırmalıyımmm benımm gıbı bır uru ınsan var bırbırımıze rehber olmalıyızzz

5. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Doğru diyorsun..

ARZUZU bunu beğendi.
  6. aynak

aynak Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    2006 ve 2007 yıllarında 2 düşük yaşadım. pıhtılaşma testini en az 3 düşükten sonra istiyorlar ama benim yaşım 33 tü ve 3. düşüğü beklemeye niyetim yoktu tabi... doktora 3 düşük yaşadım dedim ve bu genetik testi yaptılar. mthfr heterozigot olduğum ortaya çıktı. bundan sonra çok rahat hamile kalan ben, ne olduysa 6-7 ay hamile kalamadım. sonra gittiğim bir doktor yaşın ileri daha fazla beklemeyelim, tedaviye başlayalım dedi ve 2008 yılında 2 ay gonaphene ve çatlatma iğnesi oldum. tabi yine hamilelik yok... 3. ay kontrole gittiğimde ilaçlar yumurtalıklarımı aşırı uyardığı için nurtopu gibi kocaman kistlerim oluştu, doktor yeniden ilaç veremem bir dahaki ay gel, ilaca devam ederiz dedi. ben de nasıl olsa bu kistlerle hamile kalamıycam diye stres yapmadım, hatta adetim bitince bir süre ilaç kullandığım için eşimle uzun süre ilişkiye de girmedim, herhalde bir sonraki adetime 8-10 gün kala ilişki yaşadım (tam hatırlamıyorum:)) hatta ramazan ayıydı, sonra adet olmadım, 1-2 gün geçti idrar testi de negatif, 4-5 gün geçince kana baktırayım dedim. hcg 25 çıktı, çok düşüktü, 2 gün sonra tekrar test yaptırdım sonuç 78 gibi bir rakam çıktı ve hamileydim, hala bunun mucize olduğunu düşünüyorum. imkansız gibi bir şeydi, hamileliği öğrenir öğrenmez kan sulandırıcı iğne ve coraspin 100 başladım. Rabbime çok şükür 4 yaşında çok sağlıklı bir kızım var, şimdi ikinciyi düşünüyorum, bakalım hayırlısı...

ARZUZU bunu beğendi.
  7. aynak

aynak Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    bence de yaptırmalısın. doktorlar bekletiyor ama gerek yok. benim kız kardeşim de 1 düşük yaptı, ben hemen doktora yönlendirdim onu, çünkü bendeki pıhtılaşma genetik olduğundan onda da çıkabilir diye düşündüm ve o da doktora 3 düşük yaptığını söyledi onu da araştırdılar ve benim durumumla aynı çıktı, o da 2. gebeliğinde kan sulandırıcı kullandı, şimdi 1 yaşında bir oğlu var.

ARZUZU bunu beğendi.
  8. aynak

aynak Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Ayrıca arkadaşlar pıhtılaşma problemi olan bayanların kesinlikle sigara ve doğum kontrol hapı kullanmamaları gerekiyor. ayrıca en az 2-3 ay önce folic kullanımına başlamanız gerekiyor, çünkü bu pıhtılaşma bozuklukları olanların çocuklarında nöral tüp defekti olma ihtimali daha fazla. ve de b12 vitamin takviyesi yapmanız da gerekiyor (tabi buna gerekli ise doktor karar verecek), ben her ay dodex ampul vuruluyorum.

ARZUZU bunu beğendi.
  9. ARZUZU

ARZUZU Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    345
    Ödül Puanları:
    63
    Aynakcım gercekten anlatııkların benı dusundurdu senın dusuklerınn nekadarlıkken oluyorduuu pekı ozele gıtsemde ıstekk uzaerıne kan pıhyılaşma testı yaptıramazmıyımm ve bıde senın dedığın gıbı adete yakın dollenıyorummm yanıı bende klomen +çatlatma ığnesı kullandımm ama hıc bı ıse yaramadı dr. bana asılama yapalım dedı ama ndensse ben kan pıhtılaşma ustunde durmak gelıyor dıye dusunuyorummmmm
    [/QUOTE]

10. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

selma... bende 1 düşük yaptım. 3 düşükten sonra araştırılıyor genetik. bende doktora 2 düşük yaptıgımı soyledım. hemen test yaptılar. kan pıhtılasması cıktı. dusukten donra 3 ay yasak koydu gebelık ıcın. sımdı 3 ayım doldu. korkuyorum sımdı de. tekrar aynı seyı yasamak ıstemıyorum. bır arkadasım var onda da kan pıhtılasması var. 2 kez hamılelıkte ıgne kullanarak tedavıye basladı sımdı de olmuyo cocugu hamıle bıle kalamıyor. ya bende oyle olursam dıye korkuyorum. arkadasım 30 yasında. bn se daha 21 yasındayım. korkularım oldugundan dolayı cesaretım yok ne yapacagım bılemıyorum. ya tedavı olumlu sonuc vermezse...

11. isimsiz

isimsiz Forum Okuru

slm arkadaslar ben birsey sormak istiyorum lutfen bana yardimci olurmusunuz? bendede kan pihtilasmasi oluyor ben cok korkuyorum benim adetlerim normaldi eskiden d.kontrolhabi biraktim iki ay yine normaldi ama sonra pihtilasmaya basladi 8 aydir cocuk istiyoruz ama olmuyor sizce bundan dolayi olabilirmi? dusuk yapan arkadaslar adetleriniz herzamanmi pihtiliydi? lutfen cvp verin cok korkuyorum

12. Pıhtılaşma

Pıhtılaşma Forum Okuru

[/quote]

13. Özlemrah

Özlemrah Forum Okuru

Arkadaşlar merhaba bende tamı tamına 4 düşük yaptım hepsi 6 haftalıktı hamile olduğumu öğreniyordum 10 gün sonra düşüyordu bütün testleri yaptırdık historoskopi bile oldum rahimde sorun varmı diye tabi yoktu sebepsiz düşük söyleyip durdular... Genetikte folik asit eksikliği bulundu mthrf c677t heterozigot çıktı 6 ay folik asit kullandım kan pıhtılaşması yok dendi.... Tabi ben bunun peşini bırakmadım hemotolojiye gittim ve bende kan pıhtılaşması olduğunu öğrendim 3 yıl boyunca kadın doğumlular birşey anlamamıştı:( historoskopiden sonra hamile kalamıyorum ama son düşüğümün üstünden 1 yıl geçti şimdi de kafayı yicem 4 kere hamile kalan ben şimdi kalamıyorum. Hamile kalınca iğne ve aspirine başlıcam... Bi yandan da korkuyorum ya yine düşerse diye hamile kaldığıma bile sevinemiyordum piskolojimi siz düşünün:(

14. yaralı ceylan

yaralı ceylan Forum Okuru

merhaba bende 3 düşük yaptm son düşüğüm beşinci aydaydı on haftalık oldu bebeğm kalp atışları durdugu için alınması gerek dediler özelde aldılar beni araştırmaya soktular bende de ne yazıkki pıhtılaşma saptandı banada folikasit ve ecopirin verdi ecipiriini ömür boyu kullanması grekiyormuş (pıhtılaşması olanlar) kullanmaya başladım doğum kontrol hapıve sigere kesinlikle yasak zaten de içmiyorum aklınızda bulunsun kullanmayın altı ay bebek düşünmeyin dedi doktorum altıncı aydayız iki ay daha geçsin istiyorum ondan sonra dotor kontrolünde devam edeceğim hamillelik aşamasında günlük iğne kullanmam gerekiyormuş va doğmdan 3 ay sonrası dahi vurunacakmışm bakalım allahımdan hayırlısı inşallah ama dikkat edin ve araştırın düşük te kürtajda çok zor ondanda geçtm canından can kopuyor buda insan dayanılmaz bir acı veriyor allahım bütün isteyenlere hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin inşallah...

15. ceno

ceno Forum Okuru

Mrh arkadaslar bende kan pirtilasmasi yasiyan bayanlardan biriyim ilk bebegim 9 haftalikti karnimda kalbi durdugu zaman ilkdir normaldir dediler ve uc ay sonra tekrar hamile kaldim ve hic birsey kulanmadan cok sukur bir oglum oldu ama ondan sonra tekrar bir cocum daha olsun istedim ve hamile kaldim dort aylikti ve kalbinin durdugunu ogrendim ve yikildigim andi aradan yillar gecti yurtdisina geldim burdayim arastiritlar sebebi bulunur diye tekrar hamile kaldim hersey arastirilmasina ve hergun igne yapmama ragmen uc ve dorduncu bebegimide kaybettim ve simdi altinci hamileligim yedi haftalik hamileyim aspirin ve igne yapiyorum ayrica magnezyum folid ve progesteron kulaniyorum ama allah herseyin hayirlisini versi vaz gecmeyin

Kan Pıhtılaşması Sebeiyle Düşük Yapanların Topiği konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kan pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanlar var mı kızlar

Kan pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanlar var mı kızlar

Kızlar selam ben toplamda 4 tane düşük yaşatım. Bu drumla ilgili testleri de yaptırdık ve nihayetinde kan pıhtılaşmasının olduğunu söyledi doktar. Şimdi ede yine hamile olmayı gebe kalmayı bekliyorum. Acaba benimle bu dertten müzdarip olan melekler var mı ? Merak ediyorum. Böye benim gibi durumları yaşadınız mı ? Kaç haftalıkkn bebeği düşürdünüz. Nasıl tedavi oldunuz. Lütfen bana yardımcı olun...
  2. Hamilelikte Kan Pıhtılaşması Nedir?

Hamilelikte Kan Pıhtılaşması Nedir?

gebelikte kan sorunları,gebelikte kanda pıhtılaşma,hamilelikte pıhtılaşma neden olur,gebelikte kan pıhtılaşmasının tedavisi,gebelikte kan pıhtılaşması hakkında bilgiler Kanın, kan damarlarında pıhtılaşması olan tromboz, hamilelikte ciddi ama az rastlanan bir sorundur. Tromboz meydana geldiğinde, hamileliğin tüm kalan kısmı ve doğum sonrası birkaç haftada tedavi gerektirir. Ağrılı bir doğum...
  3. Kan pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların yorumları paylaşım alanı

Kan pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların yorumları paylaşım alanı

Değerli Melekler kan pıhtılaşması sorunu nedeniyle düşük yaşayan değerli meleklerimizin paylaşım alanını oluşturuyoruz. Bu durumdan nasıl kurtuldunuz ? Hangi doktora gittiniz, hangi ilaçları kullandınız ? Hangi şehirdeki hangi doktoru ya da hastahaneyi tavsiye ediyorsunuz bu bölümden düşük yaşayanların tamamı gerekli paylaşımlarını yapabilirler. Unutmayın yazacağınız bir yorum ve bir katkı...
  4. Kan pıhtılaşması

Kan pıhtılaşması

Merhaba,2kez düşük yaptım sımdı yeniden hamıle oldugumu öğrendim 14 cıktı değer ve ıkı gün sonra bıdaha bakalım dedı bu sefer 27 hemen clexan ığne başlayalm dedı doktor geç kalmışmıyımdır.carsamba bıdaha kan testı yapılıcak endişeleniyrm benım gibi bunu yaşayan varmı :(
  5. Kan pıhtılaşmasına ne iyi gelir?

Kan pıhtılaşmasına ne iyi gelir?

Atardamar ve toplardamarların içinde dolaşarak; hücreler de özümleme ve gereği kalmayan maddeleri dışan atma görev lerini sağlayan “Plazma” ve “Yuvarlar”dan meydana gelmiş kırmızı renkli sıvıya “Kan” denir. Bazı hastalıklar, kanın koyulaşmasına ve yarı katı (pıhtı) haline gelmesine sebep olur. Bu şekilde kanın, damarlarda dolaşması zordur ve sür’atle Damar sertliği’ne yol açar. Bunun sonucunda...

Sayfayı Paylaş