gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Karacaoğlan - Aciz Kaldım Şu Gönlümün Elinden

Konu, 'J-K Harfli Şarkılar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Aciz kaldım şu gönlümün elinden Benim gitmediğim yollarım kaldı Cevr idi ki yüz döndürüp serime
    Başıma gelmedik hallar mı kaldı

Taşkın sular gibi akıp çağlarım
    Didarın görüben gönül eğlerim
    Dünyaya geleli her dem ağlarım
    Çeşmim karışmadık seller mi kaldı

Alları çıkarıp karalar geyip
    Sen varıp illerin sözüne uyup
    Bir gün ben kendime kıyarım deyip
    Urgan atmadığım dallar mı kaldı

Karacaoğlan eydür dost bizim eller
    Biter menevşesi dermeli güller
    Dinledim hep sizi söyleşir iller
    Benim düşmediğim diller mi kaldı

Karacaoğlan - Aciz Kaldım Şu Gönlümün Elinden konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Karacaoğlan - Felek Senin Elinden

Karacaoğlan - Felek Senin Elinden

Be felek senin elinden Hem yanarım hem ağlarım Gece gündüz ağlar gözüm Başımı döğer ağlarım Çağırırım gani deyi Gel ağlatma beni deyi Kimi görsem seni deyi Yüzüne sakar ağlarım Lutfeyle beyim urandır Gözümün yaşı barandır Kaygılı gönlüm virandır Hicrimi çeker ağlarım Karacaoğlan düştü derde Gece gündüz yanar narda Hak kadı olduğu yerde Kabrimden çıkar ağlarım
  2. Karacaoğlan - Ela Gözlüm Ben Bu Elden Gidersem

Karacaoğlan - Ela Gözlüm Ben Bu Elden Gidersem

ela gözlüm ben bu elden gidersem hikayesi ela gözlüm ben bu elden gidersem akor notaları el ala hikayesi Ela gözlüm ben bu elden gidersem Zülfü perişanım kal melül melül Kerem et aklından çıkarma beni Ağla gözyaşını sil melül melül Elvan çiçekleri takma başına Kudret kalemini çekme kaşına Beni unutursan doyma yaşına Gez benim aşkımla yol melül melül Yiğit ey sevdiğim sen seni gözet Karayı...
  3. Karacaoğlan - Bir Yiğit Düşmesin Elin Diline

Karacaoğlan - Bir Yiğit Düşmesin Elin Diline

Bir yiğit düşmesin elin diline Söyleyi söyleyi destan ederler Nice Yavuz olsa yiğidin adı Anı gurbet ile mihman ederler Sevdiceğim bunun ile dört oldu Saramadım yüreğime dert oldu Öpmedim koçmadım adım sevd'oldu Billahi sevmedim bühtan ederler Karac'oğlan der ki namı alemde Kudretten çekilmiş kaşlar kalemde Vadem yetip gurbet elde ölende Duyar düşmanlarım bayram ederler
  4. Karacaoğlan - Bağlandı Yollarım Kaldım Çaresiz

Karacaoğlan - Bağlandı Yollarım Kaldım Çaresiz

kapandı yollarım kaldım çaresiz Bağlandı yollarım kaldım çaresiz Gayri dünya bana aralandı gel Derildi dertlerim artsız arasız Üstüste dizildi sıralandı gel gel Yari görse idim haftada ayda Sevip ayrılmakta ne buldum fayda Azrail göğsümde canım hay hayda Ciğerimin başı yaralandı gel Karac'oğlan der ki başa yazıldı Gözüm yaşı Ceyhan oldu süzüldü Kefenim biçildi kabrim kazıldı Mezarımın üstü...
  5. Karacaoğlan - Ak Ellerin Sala Sala Yürüyen

Karacaoğlan - Ak Ellerin Sala Sala Yürüyen

Ak ellerin sala sala yürüyen Nasıl getireyim seni ele ben Ben şahan olsam da sen bir balaban Alsam çırnağıma çıksam yola ben İlinizde yok mu idi kadılar Ak ellerin altın tasta yudular Seni bana yeşil ördek dediler Onun için dolaşırım göle ben Hemene de Karacaoğlan hemene Çanlı kervan indirmişim Yemene Sevdim ise ben yarimi kime ne Nettim ola şu koğlaşan ile ben

Sayfayı Paylaş