gebe
  1. >ÖZLEM<

>ÖZLEM< Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Karşılıksız Aşk VEREME Neden OLuyor..

Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında >ÖZLEM< tarafından paylaşıldı.

Karşılıksız aşk, vereme davetiye çıkartıyor
    Uzmanlar, 'kara sevda' olarak tanımlanan karşılıksız aşk acısı çekenleri uyarıyor. Antalya Devlet Hastanesi doktorlarından Psikiyatrist Dr. Erhan Özcan, Türk filmlerinde 'ince hastalık' olarak tanımlanan verem hastalığının en önemli nedenlerinden birinin depresyon olduğunu belirtti.

KADINLARDA İKİ KAT FAZLA

Depresyonun kadınlarda görülme sıklığının erkeklere oranla iki kat fazla olduğuna dikkat çeken Özcan, "Kadınlarda görülme sıklığı yüzde 20-25 olan depresyon erkeklerde yüzde 10-12 oranında görülüyor" dedi.
    Depresyonun kronik bedensel hastalıklardan daha yıkıcı olduğunu ifade eden Özcan, şöyle konuştu: "Depresyon kalp, damar, hipertansiyon, şeker, astım gibi hastalıkların oluşmasına zemin hazırladığı gibi bu hastalıkları artırabilir de. Kronik romatizma hastalıklarının kökeninde depresyonun ciddi etkisi olduğu bugün Dünya Sağlık Örgütü tarafından ortaya konmuş bir gerçektir. Çünkü depresyon hücresel bağışıklık sistemini bozar. Örneğin, bir cilt hastalığı olan sedef ile kas romatizmasının kökeni
    depresyondur."

DEPRESYON SINIR TANIMIYOR

Pek çok insanın depresyonu kendine yakıştıramadığı ve kabullenemediğine dikkati çeken Özcan, bu ruhsal hastalığın akıl, zeka, irade, kişilik yapısı, benlik gücü, sosyoekonomik durum, eğitim seviyesi ve cinsiyet gibi sınırlar tanımadığını söyledi. Hastalığın toplumun her kesiminden insanlarda görülebileceğini anlatan Özcan, ilaç ve terapiden oluşan doğru tedavi ile depresyonla baş edilebileceğini belirtti. Dünya Sağlık Örgütü'nün konuya büyük bir ciddiyetle yaklaştığını bildiren Özcan, şöyle konuştu:
    "Dünya Sağlık Örgütü, tüm dünyada en sık rastlanan ruhsal hastalık olan depresyonun tanısı ile ilgili hekimleri uyarıyor. Psikiyatristin bulunmadığı sağlık ocakları gibi ilk basamak sağlık kuruluşlarına başvuran hastalara doğru tanı konması için diğer branşlardaki hekimlerin gerekli hassasiyeti göstermesini istiyor."
    Depresyonun tedavi edilebilir bir hastalık olduğunu anlatan Özcan, ilaç ve psikoterapiden oluşan kombine tedavi sonunda hastaların eski yaşamlarına dönebildiğini söyledi.

AMAÇ, HASTALARI BİLGİLENDİRMEK

2007 yılının Haziran ayında bir internet sitesi hazırlayıp hizmete sunan Özcan, amacının hastaları bilgilendirmek olduğunu belirtti.
    "http://www.erhanozcan.com" adresli siteyi bugüne kadar 3 ayda 3 bin kişinin ziyaret ettiğini ifade eden Özcan, sitede merak edilen ruhsal hastalıklara yer verdiğini söyledi. Özcan, amaçlarından birinin, "hastaların bir psikiyatri uzmanına gitmelerini hızlandırmak" olduğunu belirterek "Çünkü ruhsal hastalıklar, profesyonel yardım almadan atlatılamaz" diyor.

Karşılıksız Aşk VEREME Neden OLuyor.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Aşk Bitince Neler Oluyor

Aşk Bitince Neler Oluyor

Ayaklarımızı yerden keser, başımızı döndürür, kalbimizde fırtınalar estirir ve bir gün geldiği gibi gider aşk. İşte o gün, ilişkiler büyüteç altına alınır: 'Aşkın gözü kördür' derler peki ya sonrasında neler oluyor? SIK SIK bekarlIk GÜNLERİNİZİ HATIRLAMAYA BAŞLARSANIZ: Kız arkadaşlarınızla sabahı sabah ettiğiniz geceler, özgürlüğün tadını çıkardığınız başına buyruk günler... Onunla birlikte...
  2. Ex Aşkıma neler Oluyor Yardmmm!!!

Ex Aşkıma neler Oluyor Yardmmm!!!

Gerçekten yardıma ittiyacım Var. Benim Geçen sene Çıktığım Bir Çocuk Var Aynı sınıftayız lise 3. sınıftayken yani. Bu Benden Ayrıldı ben Çok seviyordum ama eski sevgilim bizi rahat bırakmıyordu. Bir günde beni kankamla görmüş ve oda benim istemedim kızların yanında diye hiç gitmedim. Neden beni kıskanmasımı yanına gitmemem mi bilmiyorum Ama ayrıldık. Ayrılırkende Kavga ettik. Ona Çok...
  3. Karşılıksız AŞK

Karşılıksız AŞK

Karşılıksız aşk yaşayan bir aşıktan güzel bir yazı....:asigim: Seni ne çok sevdim ben. Ne çok gözyaşı döktüm senin için. Geceleri sen yatağında meleklerin kanatlarıyla uçarken ben penceremin önünde senin rüyana girmek için dua ederdim. Bir bakışına bir dudak kıvrımında titreşen gülüşüne ulaşmak için dünyanın bütün çiçeklerini önüne sererdim. Karşılıksız aşk. Şiirler şarkı sözlerilar...
  4. karşılıksız aşk sözleri

karşılıksız aşk sözleri

karşılıksız aşk sözleri karşılıksız aşk sözleri kısa karşılıksız aşk sözleri anlamlı Dileriz ki hiç kimse karşılıksız aşka tutulmaz ama ne yazık ki, hayat hep bizim dilediklerimiz gibi olmuyor. Kimi zaman aşka karşılık vermiyoruz, kimi zaman da aşkımıza karşılık bulamıyoruz. İşte bunada karşılıksız aşk diyoruz. Biz de bu sayfamızda karşılıksız aşk sözleri sunuyor ve diyoruz ki karşılıksız...
  5. karşılıksız aşk sözleri 2012

karşılıksız aşk sözleri 2012

karşılıksız aşk sözleri 2012 2012 karşılıksız aşk sözleri 2012 karşılıksız aşk sözleri kısa Bilindik sözlerden sıkıldıysanız ve size cevap vermiyen karşılıksız aşkınıza karşılıksız aşk sözleri 2012 mesajları sunuyor ve arayanlar için 2012 karşılıksız aşk sözleri burada diyoruz Melek'ler. pLatonik bir sevgi ateşindeyim ya bana gülme yada hep gül yanımdan gitme seviyorum seni Sen Sadece...

Sayfayı Paylaş