gebe
  1. gullu_23

gullu_23 Forum Okuru

kaşarlı düğüm poğaça yapımı resimli :)

Konu, 'Hamur İşleri' kısmında gullu_23 tarafından paylaşıldı.

düğüm poğaça [​IMG]

***KAŞARLI DÜĞÜM POĞAÇA****

MALZEMELER:

3 yumurta (birinin sarısı ayrılacak)

1 su bardağı ılık süt

1 subardağı sıvı yağ

4 yemek kaşığı şeker

1 tatlı kaşığı tuz

1 adet maya (ben yuva kullanıyorum)

Aldığı kadar un

ÜZERİ İÇİN:

1 su bardağı kadar kaşar rendesi

YAPILIŞI:
    Yoğurma kabına ılık sütü şekeri ve mayayı alıp eritin.eridikten sonra süt,sıvı yağ ve yumurtaları ilave edin.Unu yavaş yavaş ilave ederek yoğurun.Yoğurduğunuz hamurun üzerini kapatıp iki katı kabarana kadar bekletin.Mayalanan hamurdan yumurta büyüklüğünde bezeler alıp elinizde uzatıp düğüm atın.Yağlanmış veya yağlı kağıt serilmiş fırın tepsinine dizin.Üzerlerini kapatak şekilde kaşar rendesi serpin.üzerlerine yumurta sarısı sürüp önceden 200 derecede ısıtılmış fırına verin.
    AFİYET OLSUN..

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 8 Haziran 2011
kaşarlı düğüm poğaça yapımı resimli :) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ev yapımı  nefis poğaça

ev yapımı nefis poğaça

poğaça pogaca nefis poğaçalar nefis poğaça ev yapımı Ben poğaça hastasıyımdır...Fırsat buldukça yaparım. Dün akşamda canım poğaça çekti kızlar.Aklımca bir şeyler yapayım dedim mutfağa girdim ve poğaça yapacak malzemelere baktım. Evde malzeme azdı ben de olanlarla birşey yaptım. Ev halkı çok beğendi. Ortaya ev yapımı pastane poğaçası çıkmıştı. Tarifi o kadar kolay ki. Yeter ki püf noktalara...
  2. Sütlü poğaça tarifleri resimli

Sütlü poğaça tarifleri resimli

poğaça tarifleri sütlü poğaça tarifleri sütlü tarifi resimli resimli sütlü poğaça, sütlü poğaça tarifleri, sütlü poğaça tarifi, sütlü poğaça yapımı, sütlü poğaçalar, sütlü poğaça tarifleri resimli 5 Çayların da yada pazar kahvaltıalrında enfes bir ziyafet olan sütlü poğaça tariflerimiz bu yazımızda Melek'ler. Buyrun sütlü poğaça tarifleri resimli hemde:A:A SÜTLÜ POĞAÇA Malzemeler...
  3. Resimli Video Yapımı

Resimli Video Yapımı

Resimli Video Yapılışı Resimli Kolay Video Nasıl Yapılır Programsız resimli video yapılışı Sevgili melekler, bu yazımızda programsız video yapılışını resimlerle sizlere anlatmaya çalışacağız.. :) Öncelikle Başlattan Programlara Geliyoruz arkadaşlar Programlar menüsünden Windows Movie Maker Programını açın.. Proğram İlk açılışta karşınıza böyle bir ekran çıkacak Videomuzda...
  4. Balerin Topuzu Yapımı (resimli)

Balerin Topuzu Yapımı (resimli)

balerin topuzu balerin topuzu nasıl yapılır Topuz modelleri özellikle saçımız kirliyse ne yapacağız diye bizi düşünmekten kurtaran, temizse asil ve derli toplu durmasını sağlayan çok kullanışlı modellerdir melekler. Bu yazımızda sizlere balerin topuzu nasıl yapılır, resimlerle anlatmaya çalışacağız :) Saçlarınızı gergin toplamanızı gerektiren bir modelle şekillendirirken mutlaka...
  5. Ev Yapımı Poğaça Tarifi istiyorum

Ev Yapımı Poğaça Tarifi istiyorum

oruç oruç canım bir poğaça istiyor ki kızlar sormayın heralde akşama iftarda poğaça yapacam ama önce bir sizden yapılışını öğreneyim. Ev Yapımı Poğaça Tarifi bilen varsa versin

Sayfayı Paylaş