Kasim 2010 hamişleri buraya...

Benim ikinci bebegim olucak...4 yasinda oglum var buda erkek olucak insallah...normal dogum yapmam icin su anda hic bir sorun yok insallah normal dogum yapicam...Korku yok bende deneyim varya...

ohh süper bende şimdiden başladı doğum korkusu bi yandan ne var herkes doğuruyo diyorum bi yandanda çok korkuyorum gerçekten ama bende Allah nasip ederse normal istiyorum bakalım.. Allah bağışlasın canım 2 oğlunuda sana... isim hazır mı? :)

Maşallah Allah'ım sizleri nazarlardan saklasın sağlkla bebeğinize kavuşmayı nasip etsin inşallah... senin nasıl olacak doğumun canım? gün geçtikçe artıyordur dimi heyecanın? :)
ınsallah hepımızın canım.....dogumla alakalı b ır gelısme yok suanda yarın kontrolumuz var benım kız hala dönmedıgı ıcın suan bısey soylenemıyor beklıyoruz bakalım...tabıkı heyecan var herseyımız tamam allaha sukur tek bebısın gelmesıne kaldı beklıyoruz hayırlıısyla atlatsaydık bırde korkular var tabı ogun kalbım erınden fırlar galıbaaaayupis

ınsallah hepımızın canım.....dogumla alakalı b ır gelısme yok suanda yarın kontrolumuz var benım kız hala dönmedıgı ıcın suan bısey soylenemıyor beklıyoruz bakalım...tabıkı heyecan var herseyımız tamam allaha sukur tek bebısın gelmesıne kaldı beklıyoruz hayırlıısyla atlatsaydık bırde korkular var tabı ogun kalbım erınden fırlar galıbaaaayupis

yaa o doğum korkusu zaten bu olayın tek ve en kötü yanı galiba :) bende şimdiden başladı seni düşünemiyorum... ama ben kendimi hep herkes doğruyo ve çok kötü bişey olsayd insanlar 1 kereden fazla doğurmmayı göze alamazlardı diye ikna etmeye çalışıyorum. :) şimdilik işe yarıyor gibi ama yaklaştkça yarar mı bilemem :)

bu arada kızlar biz yeni hamilelere tavsiyelerde bulunursanız ne güzel olur.. nasıl besleniyosunuz doktorunuz neler için uyardı sizi... kaç kilo aldınız ... nelere dikkat etmek lazım... gibi :)))

yaa o doğum korkusu zaten bu olayın tek ve en kötü yanı galiba :) bende şimdiden başladı seni düşünemiyorum... ama ben kendimi hep herkes doğruyo ve çok kötü bişey olsayd insanlar 1 kereden fazla doğurmmayı göze alamazlardı diye ikna etmeye çalışıyorum. :) şimdilik işe yarıyor gibi ama yaklaştkça yarar mı bilemem :)

bu arada kızlar biz yeni hamilelere tavsiyelerde bulunursanız ne güzel olur.. nasıl besleniyosunuz doktorunuz neler için uyardı sizi... kaç kilo aldınız ... nelere dikkat etmek lazım... gibi :)))
tabıkı oyle ıyı tarafından duusn mesela allahım aratmadı eksıklıgını yasatmadı cok sukur okadar kadın varkı hamıle kalmak ıcın cırpınan.....dogum da bır sekılde gecıyor bu sekılde ıyı dusunerek zaten bu korkuyu yenerız bence......
sana tavsıyem oncelıkle,kendıne dıkkat et,ayaklarını usutme sıcak tut ve eger calsmıyorsan evde uzanır pozıyonda yat cok hareket etme ozellıkle mecbur kalmadıkca cok ayakta durma kı bebısın ıyıce yerlessın yerıne.....
suan bulantıların varoldugu ıcın cok bısey yıyemezsın kı zaten ılk 3ay onemlı degıl bebıs senden beslenıyor bısey olmaz yanı ac kalmaz.....ama kalsıyum acısından ve vıtamın acısından beslenmeye calıs....süt ıecebılırsın,peynır,yogurt,meyve ve sebze,dısardan bılmedıgın yerlerden cok bısey yeme ozellıkle yesıllıklerı falan bol suyla yıka.....ve sakın doktora sormadan agrı kesıcı ılac vs alma.....neolursa olsun en ufak bıseyde ya bızlere sor topıgmız var ya mercımek sevdalıları ordan sana yanıt verılır mutlaka canım,bırde kasık agrıların falan olabılır dınlenmeye calıs bol bol....bulantı ıcın beyaz leblebı yıyebılırsın......
ben toplamda 13 kılo aldım kı zaten balıketlı bır yapım var ılk 5ay hıc kılo almamıstım sonradan almaya basladım...kılo onemlı degıl bebeıs ıyı olsun ınan hersey bos bısekılde verıcez artık.....

bu arada cıg et ıceren seylerı yememeye calıs,sucuk,salam vs.....
meyve suyu ıcersen de hazır degıl taze sıkılmıs olandan ıcmeye calıs.....yumurta yemeye calıs proteın acıısndan super bebıse yarıyor,bırde ıyı pısmıs olsun.....aklıma gelırse yazarım yıne.....

bu arada cıg et ıceren seylerı yememeye calıs,sucuk,salam vs.....
meyve suyu ıcersen de hazır degıl taze sıkılmıs olandan ıcmeye calıs.....yumurta yemeye calıs proteın acıısndan super bebıse yarıyor,bırde ıyı pısmıs olsun.....aklıma gelırse yazarım yıne.....

canım bunlar çok iyi oldu çok teşekkür ederim...eminim bu topic i okuyacak olan yeni gebelerinde çok işine yarayacak... inşallah bende snein gibi ilk aylarda çok kilo almam çünkü zaten tamda kilo almaya başladığım bir dönemde hamile kaldım evlilik yaradı heralde :) meyve yemeye süt içmeye çalışyorum bol bol.. gerçi ben normal süt içemiyorum malesef çikolatalı süt tüketiyorum yoğurt yiyorum onun yerine... bazı şeylerden tiksinmeye başladım malesef :( beyaz peynir yiyemiyorum mesela çok sevmeme rağmen birde tavuktan tiksindim :( inanılmaz halsizliğim var böyle kolumu kaldırmaya üşeniyorum ... yemek yapmak sofra hazırlamak bile işkence gibi geliyo .. umarım yaın zamanda geçer bunlar yoksa ev ev olmaktan çıkacak benim tembelliğimden :)

canım bunlar çok iyi oldu çok teşekkür ederim...eminim bu topic i okuyacak olan yeni gebelerinde çok işine yarayacak... inşallah bende snein gibi ilk aylarda çok kilo almam çünkü zaten tamda kilo almaya başladığım bir dönemde hamile kaldım evlilik yaradı heralde :) meyve yemeye süt içmeye çalışyorum bol bol.. gerçi ben normal süt içemiyorum malesef çikolatalı süt tüketiyorum yoğurt yiyorum onun yerine... bazı şeylerden tiksinmeye başladım malesef :( beyaz peynir yiyemiyorum mesela çok sevmeme rağmen birde tavuktan tiksindim :( inanılmaz halsizliğim var böyle kolumu kaldırmaya üşeniyorum ... yemek yapmak sofra hazırlamak bile işkence gibi geliyo .. umarım yaın zamanda geçer bunlar yoksa ev ev olmaktan çıkacak benim tembelliğimden :)
olur boyle seyler halsızlık falam canın hıcbısey yapmak ıstemez ve ıstahın da olmaz.....sut ıersen bu arada lıght ıc yagsız olsun yanı.....bosver olsun yat dınlen esınde yardımcı olsun sana ıs konusunda yanı kı anlayısla karsılayacaktır.....bende tavuktan uzaklasmıstım bunlarda normal ama duzelır.....
yıne gorurusuz ben cıkıyorum canım.....

Geri