gebe
  1. Mirmiga

Mirmiga Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    0

Kavram Geliştirme :Bunun adı nedir ?

Konu, 'Çocuk Sağlığı ve Eğitimi' kısmında Mirmiga tarafından paylaşıldı.

kavram geliştirme kavram geliştirme nedir adı nedir Nesnelerin isimleri hakkında konuşmak için pek çok uygun zaman vardır. Çocuğunuzun sizi duyduğundan emin olun. Onun neyi araştırdığına bakın. Ayak parmağına bakıyorsa, ayak parmağı hakkında konuşun. Bebeğinizin kelimeyi dinlemesi ve bakması için doğal ortamlar yaratın. Farz edin ki bebeğinizin karnı aç. “Babanın çantasında ne var?” diye sorabilirsiniz. (baba bisküvileri sallar) “Evet, bisküvilerimiz var!” Daha sonra bisküvileri görmesini sağlayın. “Bisküvileri gördün mü? Bisküvi istiyor musun? Çok heyecanlandın değil mi?”
    Her şeyin bir ismi vardır. Aile içindeki kişileri de bebeğin ilgisini çeken nesneleri adlandırmaları konusunda teşvik edin. “O” kelimesini kullanma kolaylığına kaçmayın.

Sınıflandırın, etiketleyin. Hiç durmadan. Nesneleri isimlendirin, ama sadece nesnelerle sınırlı kalmayın. Hareketleri isimlendirin. Duyguları ve tepkileri isimlendirin. Basit kavramları isimlendirin. (örneğin; görüntüsü, tadı, sesi nasıl?)

Kavram Geliştirme :Bunun adı nedir ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ♥ Bunun Adı ♥

♥ Bunun Adı ♥

Seni unuttum artık sevmiyorum diyecek kadar iddialı cümlelerim olmadı hiçbir zaman.Sanırım olmayacak da..Kimi zaman ağlayarak,kimi zaman sızlanarak ama çektiğim her bir acının hakkını fazlası ile vererek; Tükenmeden Bitmeden Her gün biraz daha fazla Ne nazla Ne niyazla Sadece masum bir aşkla Kah ölesiye Kah öldüresiye Ama her gün biraz daha delice Umarsızca Sevmek seni.. Sensizliğin...
  2. Bu saç modelinin adı nedir? Yardım

Bu saç modelinin adı nedir? Yardım

su dalgasımı kuaföre resim gösterip yaptırcam umarım becerir :(
  3. Bu Çiçeğin Adı Ne Olsun?

Bu Çiçeğin Adı Ne Olsun?

canan çiçeği bakımı canan çiçeği Bu Çiçeğin Adı Ne Olsun? Bu çiçeğin adına hemen gitme daha çok vaktimiz var koydum... Ve bu çiçeği kocaman bir şehirmiş gibi incelemenizi istiyorum... Bakın desenlerine, saflığına, ve anlayın bizi nasıl bir yaratıcı yarattı... Ve yaratanın müthiş işçiliğini görün. Kavrayın... Ve bilin ki Allah her zaman kahır vermez bize... Bazen bu çiçek kadar...
  4. yeşilaya neden bu adı koymuşlar

yeşilaya neden bu adı koymuşlar

yeşilaya neden bu adı koymuşlar cevabını bilenler yazarsa çok sevinirim meraklandım :)
  5. depresyon mu bunalım mı ne bunun adı şimdi?

depresyon mu bunalım mı ne bunun adı şimdi?

canım çok sıkılıyor.pek mutlu değilim ya da ben öyle sanıyorum derdimde yok çok şükür ama sıkılıyorum.bilgisayar başında oyun oynayıp, video izlemekten, müzik dinlemekten,internetten magazin sağlık gündem ekonomi spor sayfalarını gezinmekten, televizyon izlemekten,telefondan,sağlık problemlerinden sıkıldım.midemin küçüklüğü yüzünden yemek yerken hemen doymaktan,hemen şişmesinden,tansiyonumun...

Sayfayı Paylaş