kaynanayla yaşanırmıymış , aslında ben cvbımı aldım yasanmzmış,...

allh kolaylık versin canım ama ben şahsen yaşarım kaynanam la ama hani o bana iyi olursa ben ona kul köle olurum tabi hayatlar va yaşamlar farklı ama seni anlarım babaannemde tam bir cadı:):):):ANNEME AZMI ÇEKTİRİYOR:.

of kızlar ya böyle demeyin kaynanyla oturulmaz falan diye.bi yıl sonra kısmetse benmde dügünm olcak ve kaynanmla oturmak zorundayım.başka care yok.annemi nereye atıyım diyo benmki oda haklı kafam iyice karıştı.

kızlar slm 3 yıllık evliyim bende kaynanadan muzdaripim aslında burda çook rahat yazıoruz ama durum gerçekten ciddi :( Ben ; kaynanam kayınbabam,kaynım la yaşamayı kabul ettim etmez olaydım (bu cümleyi o kadar çok kurdum ki ..) Kaynım obezite hastası her zaman her anında yemek yiyor bulaşık tükenmiyor evde.. Bi kolu sakat diye çalışmıyor da...Daha bi sürü şey.. Kaynanam koah hastası iş güç göremiyo herşey benim üstümde, kayınbabam iş beğenmiyo .... E bi de 1,5 yaşında oğlum var özen isteyen bi yaşta :( ilgilenemiyorum hiç o kadar zayıf ki annem babam niye bakmıyosun çocuuna diyolar.. Amaaan insan yazdıkça rahatlar ama ben beter bunalım oluyorum eşimle severek evlendik babam çok uyardı iyi bi işi yok kaynana yanında hiç yapamazsın die karşıma aldım onu dinlemedim canım babam ne kadar haklıymış :(... diyorum ki şimdi oğlumu da alıp evden ayrılsam eşim ayrı eve çıkar mı yoksa umrunda olmaz mı ? akıl verin lütfeen çaresizim ....

Herkes ne dertliymis kaynanadan valla merakla okudum ohh bee iyiki bizkiler cokk uzaklarda kizlar cok zor baska insanlarla yasamak benm durumumda olsaniz ne yapardiniz hic tanimadim insanlarla yasiyorum bi goz odada kaliyorum gurbeteyim sabir ediyorum gecici bi durum diye ewimizin olmayasindam cok kavgalar ettik. Esimle gunlerce kus gezdik gunlerce birbirimizi gormeden uyuduk cok zor Alllah hepmize yardim edsin ne diyeyim

kızlar slm 3 yıllık evliyim bende kaynanadan muzdaripim aslında burda çook rahat yazıoruz ama durum gerçekten ciddi :( Ben ; kaynanam kayınbabam,kaynım la yaşamayı kabul ettim etmez olaydım (bu cümleyi o kadar çok kurdum ki ..) Kaynım obezite hastası her zaman her anında yemek yiyor bulaşık tükenmiyor evde.. Bi kolu sakat diye çalışmıyor da...Daha bi sürü şey.. Kaynanam koah hastası iş güç göremiyo herşey benim üstümde, kayınbabam iş beğenmiyo .... E bi de 1,5 yaşında oğlum var özen isteyen bi yaşta :( ilgilenemiyorum hiç o kadar zayıf ki annem babam niye bakmıyosun çocuuna diyolar.. Amaaan insan yazdıkça rahatlar ama ben beter bunalım oluyorum eşimle severek evlendik babam çok uyardı iyi bi işi yok kaynana yanında hiç yapamazsın die karşıma aldım onu dinlemedim canım babam ne kadar haklıymış :(... diyorum ki şimdi oğlumu da alıp evden ayrılsam eşim ayrı eve çıkar mı yoksa umrunda olmaz mı ? akıl verin lütfeen çaresizim ....
Canim senin yazini okurken cok duygulandim senin durumun daha kotuymus canim baban seni uyarmis adam nelerle karsilascagini biliyo tecrubeli keske onu dinleseydin burde cocuk yapmissin en buyuk hatta orda artik cocugun icin sabir edecen sen ayri bi eve gecmeye calis maddi durumdan sikintiniz yoksa en guzeli bu kaynanin tarafindan bakarsan o hakli gelin tarafindan bakarsan gelin hakkli boyle gelmis boyle gider ya sabir edeceksin ya cekip gideceksin Allah yardimcimiz olsun ...

ahh kaynana meselesi hepp neden anne gibi yakın olmuyorlar benimki uzak ama tel ile yetiyor lanet olsun diyorum hep allaha havale ediyorum en iyisi görüşmemek muhatap olmamak beni hiç istemediler batılı olduğum için halada hep horluyorlar artık beni istemeyeni ben hiç istemem diyorum aynısını aradıklarında onlarada diyecğim bayadır görüşmüyrz yakındır arayıp karnının şişkinliğini indirmesi ben aramıyrm oda aradığnda bende ona indirecğim eşimde anası babası orda giitsin görsün ne yaparsa yapsın artık bıktım yıllardr siz siz olun baştan kendinizi ağırdan satın kendinizi ezdirmeyin yoksa sinir hastası olursunuz :(

Benim kayınvalidem kendi kaynanasından çok çekmiş o yüzden Allah razı olsun bize çok dikkatli davranıyo karışmamaya çalışıyo, ayrı da oturuyoruz. Biraz da karakter meselesi bi yerde yani oğlun evlenmiş yuva kurmuş elin kızının çekmecesini çamaşırını ne karıştırıyosun yani değil mi? Erkeklere göre mesele değil belki bu ama hiçbir bayan özel çekmecesinin karıştırılmasından hoşlanmaz.Ben nişanımda çeyiz alışverişine çıktığımızda gecelik çamaşır seçerken bile utanmıştım hep beyaz seçmiştim kayınvalidem falan vardı :D o kadar iyi olmalarına rağmen evlenmeden önce söyledim birlikte oturmam ama hasta olur bakılması gerekir her şekilde bakarım diye..bence evlenmeden önce bunlar kesinlikle konuşulup anlaşılmalı.

Ne deyim Allah kimsenin ağzının tadını bozmasın,herkese iyi geçim versin.Ama kızlar evlenmeden önce çok iyi düşünün,dünya iyiside olsa ev ev üstüne olmaz ve en önemlisi sakın kaçarak evlenmeyin.Kaçan kız hiçbir şekilde kabul görmez,saygı görmez erkeğin aile-akrabası nezdinde hatta eşi bile saygı duymaz nasılsa bana mecbur gidecek yeri de yok diye düşünür.Kabul görende binde bir ihtimal,bütün ömrünüzü bu riske atmayın değmez..

Bende 9 yıllık evliyim kaynana kaynatayla yasıyorum .3 tane de kızım var.cok fedakarlık yaptım onlara sacımı süpürge ettim fakat yine adım gelin oldu onlar yüzünden esimle cok kavgalar yaptık cokda dayak yedim sadece kaynana kaynatada değil 5 de gorumceyi çektim en sonunda kocamida kaybettim kumara başladı karı kiz filan cok çaresiz kaldım bırakıp gidemedim çünkü cocuklarım var herseye boyun eğdim cok pişmanım çünkü bastan basıp gitmeliydim ilk cocuktan sonra bir tane yapayım belki düzelir diye diye uc tane cocuğum oldu hayatımın yanlısını yaptım anliycaginiz

bende çok çektim cnm altlı üstlüyüz çok yıprandım çok sorunlar yaşadım Rabbime şükürler olsun şimdi tavrımı koydum konuşmuyoruz bi işimiz düşerse eh iste o kadar...ben her gün ağlıodun ellerin ayaklarım titriodu hala daha kayınpederimle kayınvalidemle muhatap olayım dizlerim ellerim titriyo yaz 21 daha yolun başındayız tavrını koy sende çok yıpranırsın ben geç bile kaldım 7 ay geçirdim aynı evde sinir hastası oldum son 7-8 aydır çok rahatım..şükürler olsun...

Geri