gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

Kel Kalmamak İçin Kelliğe Önlem Alın

Konu, 'Saç Bakımı' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

Eşlerinizin saçlarının olmadığını düşünün şimdi tabi varsa eğer.:D Saç dökülmesi herkes için ciddi bir sorun.Kellik hem kadınlarda hem de erkeklerde olan bir rahatsızlıktır. Ama kellik erkeklerde daha çoktur.:dil:

Kelliğin nedenleri:

- Yeterli ve düzenli beslenememe
    - Beslenme eksiklikleri
    - Vitamin eksiklikleri
    - Travmalar
    - Genetiklik
    - Hormonlar: Yani salgıladığınız duygu düşünceler; sinir stres mutluluk üzüntü vebenzeri şeyler
    - Yaş: Yaş da saçda kelliğin önem tutan faktörlerinden bir tanesidir. Yaş ilerledikçe
    saçlar ve saç derisi kendini yenileme sürecini yavaşlatır bundan dolayı da ileri yaşlı
    insanlarda kellik söz konusu olabilir.
    BİTKİSEL ÇÖZÜMÜ VAR MI?
    - Isırgan otu kökünü 1 ay boyunca günde 1 kere olmak üzere 1 vuç dolusunca olacak ısırgan otu 1 litre suda
    bekletib ve sonra 3 avuç ısırgan otu yaprağı ilave edin. Kaynatın. 10 dakika dinlensin ve demlensin.
    Sonra bu suyu saç derinize bu suyla masaj yapar gibi yıkayın.

Kel Kalmamak İçin Kelliğe Önlem Alın konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. KeLime aLtı Hece ...?

KeLime aLtı Hece ...?

Bir GÜn AğLarken Görürsen Beni Sanmaki sana AğLıyorum Seni Severek NasıL Bir Hata Yaptım Ona AğLıyorum GözLerimden Akan Her DamLa Yaş Sanmaki Senin İçin Seni GözyaşLarımLa Boğacak Okyanusu DoLdurmak İçin Sevgi Nedir BiLİrmisin Sen ? Aşk İçin öLÜrmüsün Sen ? Sen Aşktan Ne anLarsınki ? öLmeyi Göze aLasın Sen Hani Her AşıkLar DerLerya Birbirine Sadecene İki KeLİme aLtı Hece...
  2. Reflü için önlem alınız...

Reflü için önlem alınız...

reflü önlemleri Gece beni uykumdan uyandıran öksürüklerden, nefes tıkanıklığından ve mide ekşimesinden şikayetçiyim. Astımla mide arasında bir bağ var mı? Elif D./Rize Mideniz özellikle sırtüstü uzandığınızda ağrıyorsa, mide sıvısının boğazınıza kadar geldiğini hissediyor ve şiddetli göğüs ağrılarından yakınıyorsanız; aklınıza reflü sorunu gelmelidir. Reflü hastalığında yemek borusunun...
  3. Çocuğunuzun güvenliği için önlem alın

Çocuğunuzun güvenliği için önlem alın

Çocukları pamuklara sararcasına korumak her zaman mümkün değil. Bu nedenle çocuğunuz için tehlikeli olabilecek durumları önceden düşünüp, bunlara karşı önlem almalısınız… Bebekler ve küçük çocuklar, uykudan arta kalan her anlarını sürekli bir şeyleri keşfetmekle değerlendiriyor. Çevrelerinde buldukları nesnelere dokunarak, onları ağızlarına sokarak tanımaya çalışıyorlar. Bu durumda onları...
  4. Boyun bölgesi kırışıklığı için önlem alın

Boyun bölgesi kırışıklığı için önlem alın

Yaşlanmaya karşı savaşımız bitmiyor! Öte yandan bu 'savaşın' stratejisini de doğru belirlemek gerekiyor. Nasıl mı? Mesela yüzümüze ve cildimize ne kadar önem veriyorsak boynumuza da aynı özeni göstermemiz gerekiyor. Çünkü boyun bölgesi yapı olarak yüz cildine göre daha hassas ve gevşek bir yapıya sahip. Sürekli kullanıldığı için de burada oluşan çizgiler daha derin ve kalıcı oluyor. Yüz ne...

Sayfayı Paylaş