gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Kireç lekelerine kolay çözüm

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Eğer lavabonuzda çirkin kireç lekeleri oluşuyorsa, yarım limonla hızlı şekilde ovmayı deneyin. Sonra su ile çalkalayın ve kuru bir bezle kurulayın. Su koyup kaynattığınız kapların iç kısımları zamanla kireçle kaplanır. Sivri uçlu bir bıçakla ne kadar kazırsanız kazıyın, bu kireç tabakasını tam olarak çıkartmanız mümkün değildir. En iyisi, bu kapların içine soyduğunuz patates kabuklarını koyup uzun süre kaynatmaktır. Zamanla içini kirecin kapladığı çaydanlığınızı, boşken kısık ateşin üzerine koyun. Çaydanlığı yakmamaya dikkat ederek, bir süre bu şekilde ısıtın. Göreceksiniz, kuruyan kireci kolayca çıkartabileceksiniz.

2. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48
    Cevap: Kireç lekelerine kolay çözüm
    teşekkürler paylaşım için

3. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113
    Cevap: Kireç lekelerine kolay çözüm

bilgi için teşekkürler emeğine sağlık canım

Kireç lekelerine kolay çözüm konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Güneş Lekelerine Estetik Çözüm

Güneş Lekelerine Estetik Çözüm

güneş lekelerine çözüm güneş lekeleri doğal çözüm vücut lekelerine yüzdeki yüzdeki lekelere Solar keratozlar: Kronik olarak güneşe maruz kalan vücudun açık olanlarında gelişen premalign (kanser öncüsü) lezyonlardır. Ciltte kırmızımtırak bir zemin üzerinde sert ve pul pul olmuş bir yüzey gösterir. Uzun bir süre tedavi edilmeden bırakılırsa % 10-20’si yassı hücreli kansere dönüşür. Bununla...
  2. cilt lekelerine kesin çözüm

cilt lekelerine kesin çözüm

cilt lekelerine son! cilt lekelerine son cilt lekelerine ilaç soyma ilaçları lekelere son lekeye cildinizdeki sivilce,doğum,güneş vs vs lekelerinizi gidermek için bir kaç öneri;) Cilt lekeleri kabusunuz olmasın İşte kurtulmanın yolları... Yazın tadı bir başka oluyor. Deniz, kum güneş, hafif giyisiler.. Ancak her güzelliğin de bir cefası muhakkak oluyor. Bunlardan biri de ciltteki...
  3. Diş Lekelerine Etkin Çözüm

Diş Lekelerine Etkin Çözüm

diş lekelerine çözüm diş lekelerini temizleme lekesi nasıl temizlenir sarı lekeleri nasıl temizlenir Özellikle sigara içenlerin dişleri çok lekeli olur ya sarı sarı yada böyle sanki is olmuş gibi bir görünümü olur.Gerçektende çok çirkin bir görüntü:D:D Bu çirkin görüntüden kurtulmak için ilk önce sigarayı bırakmalısınız sonra da ; sonrası yazımızda buyrunuz:D Diş Lekelerine Etkin Çözüm...
  4. Cilt lekelerine çözüm

Cilt lekelerine çözüm

Çiller, siyah lekeler, sivilcelerin bıraktığı izler ve doğum lekeleri doğal yöntemler kullanılarak kolayca giderilebilir. Çiller nasıl geçer diye bir araştırma yaparak başladım bu işe. Bulduğum çil geçiren doğal yöntemleri uyguladım ve cildimdeki izlerin zamanla geçtiğini farkettim. Sizin de benim gibi lekelenmeye müsait bir cildiniz varsa, bu doğal leke giderici maskeler inanın en zor...
  5. Yüzeylerdeki kireç lekeleri nasıl çıkar ?

Yüzeylerdeki kireç lekeleri nasıl çıkar ?

Kireç lekeleri ;Evimizin her alanın da nerdeyse bu lekelerle mücadele ederiz.Özellikle mutfakta , banyoda karşılaştığımız bu durum can sıkıcı olsa da farklı alternatiflerle kurtulmak mümkün.Mutfak tezgahında , musluklarda,çaydanlıklarda,duşakabinlerde bulaşıklarda oluşan kireç lekeleri kullanılan eşyaların işlevini yitirmesine de neden olabiliyor.Bu yüzden oluşan kireçler zamanın da doğru...

Sayfayı Paylaş