gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Kırık Kanatlar

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Yirmi yaşımdayken annem bana şöyle demişti: - Manastıra girseydim, hem kendim, hem başkaları için en iyisini yapmış olacaktım.
    - Eğer manastıra girmiş olsaydın ben dünyaya gelmezdim, dedim.
    - Dünyaya gelmen daha önce kararlaştırılmıştı oğlum, dedi.
    - Evet ama, dünyaya gelmeden çok önce seni annem olarak seçmiştim ben, diye karşılık verdim.
    - Dünyaya gelmeseydin cenette bir melek olaarak kalacaktın, dedi.
    - Ama ben hâlâ bir meleğim, diye cevaplardım.

Gülümsedi ve dediki ' Kanatların nerede peki? '
    Elini tutup omzuma koydum ve ' Burada ', dedim.
    ' Kırılmışlar ', dedi.

Bu konuşmadan dokuz ay sonra, annem dönülmez ufukta yitip gitti. Ama 'kırılmışlar' sözü içimde yankılanmaya devam etti...

* * *

Bana mutluluktan söz etme; anısı beni mutsuz ediyor. Bana huzurdan söz etme; gölgesi beni korkutuyor; ama ban bana, sana, Cennet' in kalbimin külleri içinde yaktığı mübarek feneri göstereceğim; seni bir annenin yegane bir çocuğunu sevdiği gibi sevdiğimi biliyorsun. Aşk seni kendimden dahi korumayı öğretti bana. Beni, seninle birlikte uzak diyarlara gitmekten alıkoyan şey, ateşle temizlenmiş o aşktır. Aşk, senin özgürce ve erdemli bir şekilde yaşamana imkan vermek için içimdeki arzuyu öldürüyor. Sınırlı aşk, sevdiğini sahiplenmek, sınırsız aşk ise sadece kendini ister. Gençliğin saflığı ve uyanışı arasına düşen aşk kendini sahiplenme ile tatmin eder ve sarılmalarla büyür. Ama gökkubbenin kucağında doğan ve gecenin sırlarıyla inen aşk, edebiyat ve ölümsüzlükten başka hiçbir şeyle huzurlu olamaz; İlahi varlık dışında hiçbir şeyin önünde hürmetle eğilemez.

alıntı

Son düzenleme: 14 Aralık 2007
Kırık Kanatlar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kırık Kanatlar Dizi Özetleri

Kırık Kanatlar Dizi Özetleri

1.bölüm Onurun ve doğruluğun galip geldiği savaş; Kurtuluş Savaşı… Bir ulus yeniden doğuyor! Yüreklere ateş düşürecek bir aşk öyküsüyle harmanlanan milli mücadele yılları, destansı bir anlatım ve görsel bir şölenle Kanal D'de ekrana geliyor! Kanal D'de, Ocak ayında, başrollerinde Özge Özberk, Mehmet Ali Nuroğlu, Cansel Elçin, Begüm Birgören, Şemsi İnkaya, Türkü Hazer, Turgay Aydın ve...
  2. Kırık kanatlar güzel sözleri

Kırık kanatlar güzel sözleri

Anadoluma ateş yağarken Korkuyorum Ölürüm diye değil Seni bir daha GÖREMEM diye…
  3. Kırık Kanatlar Foto Galeri

Kırık Kanatlar Foto Galeri

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  4. Kırık bir kanattı yüregim

Kırık bir kanattı yüregim

kırık bir kanattı yüreyime taktığın bu sevda senden sonra uçamadım.duygularım hep bir roldü sanki.ağladıkça içim kan kustu gözlerim.yapayanlız geçen günlerimi hep kalabalıktaymışım gösterdim sana.yüzümde gördüğün o tebessüm aslında yorgunlugumdu sensiz geçen her saatte.gözlerine bakabilme ve ellerini birkez tutabilme umuduyla doluyken ben yapamadım.görmedin duymadın ve bilmedin hiçbir zaman...

Sayfayı Paylaş