gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Kırık Saç Uçlarımızı Nasıl Onarırız?

Konu, 'Saç Bakımı' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

kırık saclar nasıl onarılır kırık saç uçları, nasıl onarılır, reçeteler, formüller, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz

Sevgili melekler,
    Saçlarımızda en çok şikayet ettiğimiz ve sık sık sırf bu yüzden gidip kestirmek zorunda kaldığımız sorun ,uçlarının kırık olmasıdır.

Uçları kırılan,kuruyan ve bir nevi süpürgeye benzeyen saçlar için uygulayacağınız bakım şöyle olmalıdır:

*Onarıcı bakım şampuanı alıp yarısına çam terebentin ekleyin ve cam bir şişede iyice karıştırın.

*Bir saç bakım spreyi alıp ,saçınızı bununla ıslatıp tarayın,kuru kuru taramayın.

*Aktarlarda satılan karışık bakım yağlarından sürün,özellikle uçlara.

*Elma sirkesiyle friksiyon yapın.Bunun için;

- 2 kaşık elma sirkesi
    - 2 kaşık limon suyu taze sıkılmış olmalı limon suyu ya da limon tuzundan temin edilmemelidir.
    - 1,5 litre su
    - Derin bir kab
    HAZIRLANIŞI:
    - Derin kabınızı öncelikle önünüze alın. İçi temiz olmalıdır. Güzelce yıkayın ve kurulayın. Ardından suyunuzu koyun. Su ılık olmalıdır. Çok soğuk ya da çok sıcak olmamalıdır.
    - Ardından 2 kaşık elma sirkesini koyun ve karıştırın.
    - Son olarak da limon suyunu ilave etmelisiniz ve karıştırmalısınız.
    - Saçlarınızın diplerine kompres yapar gibi yedirmelisiniz.
    - Saçlarınızın diplerinde ferahlığı hissetmelisiniz.
    - Bu uygulamayı saçlarınız ıslakken yapmalısınız.
    - Uygulama sonunda saçlarınızda 15 dakika kadar bir süre bu karışım beklemelidir.
    Saç diplerinize ve derinize iyice etki edebilmesi için bu süreyi ayırmaya özen göstermelisiniz.

Kırık Saç Uçlarımızı Nasıl Onarırız? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ucu kırık kalemımden

ucu kırık kalemımden

uCu KıRıK KaLeMiMm......... ufacık bir kagıda ve ucu kırık kalemime esir düştüm yine.... her vedanda olduğu gibi simdi bir tek onlar benimle.... kolay olurdu önceleri ; sana olan kırgınlığımı, kırık kalemimle ufacık kağıtlara uzun uzun cümlelerle anlatmak... sanırım değişen birşeyler var şimdi... elim gitmiyor kalemime... gitmek için cabaladığındaysa kalemim ondan kacıyor... ben seni yazdım mı...
  2. Vega - Uçları Kırık

Vega - Uçları Kırık

Bir sen varmışsın ve biri istiyor seni Karanlıkmışsın onun uçları kırık saçları gibi Hemen arkandan o yürür Kanı aktıkça korkusu gözlerinde büyür Bir sen varmışsın ve biri bekliyor seni Dağınıkmışsın onun en yakını, yorganı gibi Her rüyanda gizlice uyur İstemezsen yalnızlığa uyanmaya mecbur Dileğini tutmuş sayar, sonsuzdan geri Yanarken yanakları üşürmüş elleri Ah dönebilsen, bakabilsen geri...
  3. sağlıksız kırık saçları onarmak

sağlıksız kırık saçları onarmak

kırık saçları onarmak saç kırıklarını onarma kırık sac onarımı saclar nasıl onarılır saç kırıkları nasıl onarılır Saçlarınız kırıldı ve siz saçlarınızı hem sağlıklı yapmak hemde kestirmemek istiyorsunuz.İşte size saçınızın uzunluğunu pek kaybetmeden saç kırıklarınızı onarıp saçınızın eski sağlığına kavuşmasını sağlayacak bilgiler:):) Saçlarım kırıldı Mutlaka bir-iki santim kestirmelisiniz....
  4. Saç kırıklarını önlemek

Saç kırıklarını önlemek

saç kırıklarını önlemek için saç kırıklarını önlemek kırıkları kırıkları için Saçlarımızın kırılmaması için evde uygulayabileceğimiz yöntemler:) SICAK YAĞ BAKIMI Kurumuş ve yıpranmış saçları canlandırmanın en iyi yöntemi zeytinyağ tavsiyesidr.Eğer saçlarınızı beslemek ve parlaklık vermesini istiyorsanız 2 çorba kaşığı zeytin yağını ısıtmanız ve yavaş yavaş saç derinize yedirmeniz yeterli...
  5. saçlarımdaki fazla kırıklar

saçlarımdaki fazla kırıklar

mrb arkadaşlar ben 14 yaşındayım ve saçlarım kıvırcık olduğundan dolayı düzleştiricii yapıordum ama tabi sonrasında pişman oldum çünkü saçlarım kırılmaya başladı kuaföre gittiğim zaman saçımdaki kırıkları aldırmak istedim fakat saçımı çok keseceklerinden korktum herhangi bir bakımla giderilmesi mümkün mü veya kuaförde çok kesilmeden alınması mümkünmü :grev::grev:bidaha kesinliikle saçımı...

Sayfayı Paylaş