gebe
  1. Angel_tears

Angel_tears Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

Kişiliğiniz Yoksa

Konu, 'Kişisel Gelişim' kısmında Angel_tears tarafından paylaşıldı.

Sınıf, öğrencilerin gürültü patırtısıyla sallanırken sert görünümlü hoca kapıda beliriyor. İçeriye kızgın bir bakış atıp kürsüye geçiyor. Tebeşirle tahtaya kocaman bir (1) rakamı çiziyor. “Bakın” diyor. Bu, kişiliktir. Hayatta sahip olabileceğiniz en değerli şey...”

Sonra (1)’in yanına bir (0) koyuyor:
    “Bu, başarıdır. Başarılı bir kişilik (1)’i (10) yapar”.

Bir (0) daha... Bu, tecrübedir. (10) iken (100) olursunuz”.

Sıfırlar böyle uzayıp gidiyor: Yetenek, disiplin, sevgi...
    Eklenen her yeni (0)’ın kişiliği 10 kat zenginleştirdiğini anlatıyor hoca...

Sonra eline silgiyi alıp en baştaki (1)’i siliyor. Geriye bir sürü sıfır kalıyor.

Kişiliğiniz Yoksa konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yoksun yok

Yoksun yok

Bir sürü hayaller kurdum seni ararken ve buldum birtanem seni: kendi içimde o kadar sıcak o kadar candan o kadar bendeydin ki ben sen olmuştum işte peki sen nerde? annemin anlattıklarını daha iyi anlıyordum artık seveceksin kızım, bağlanacaksın sende, evet bağlandım anne hemde delicesine ve çok sevdim anne olur ya hani ölürcesine… hep imrendim arkadaşlarıma ve onların aşklarına ne...
  2. Yoktun

Yoktun

Yeryüzüne düşen ilk yağmur tanesi vardı avuçlarımda o gece... Hayallerim gözümün önünde dans etti...Düşlerimdi gökyüzünden bana göz kırpan, yıldızlar değil; yalnızlığımda...Oysa aşk iki kişilikti... Çayım vardı; bir kupa elimde, diğer elimde ise o gece yeryüzüne düşen ilk yağmur tanesi... Çiseleyen yağmur bile ürpertemedi bedenimi; hayalin gibi... Bense yalnızdım; yokluğunda... Sadece...
  3. yok

yok

günümüzde ençok rağbet gören meslekler ve nedenleri nelerdir????!!!!

Sayfayı Paylaş