Kıvırcık saçlar için mükemmel sırlar | Melekler Mekanı FORUM - 30 Ağustos 2016

Kıvırcık saçlar için mükemmel sırlar

Konu, 'Saç Bakımı' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

1. Misafir

Misafir Forum Okuru

kıvırcık saçlara modeller kıvırcık saça maşa nasıl yapılır maşa olmadan saç nasıl yapılır Saçı kıvırcık olanlar, hep bu durumdan dert yanar. Saçı düz olanlar ise tam tersine, kıvırcık saçlara sahip olmak ister. Aslında kıvırcık saçlara doğru yapılan işlemlerle, mükemmel havalı bir görünüme kavuşmayı da hesap etmeliyiz:) Bu yazımızda saçı kıvırcık olan Melek'lerimize ve kıvırcık saç isteyen Melek'lerimize, mükemmel sırlar sunuyoruz :)

Esnek, canlı ve dolgun buklelere sahip olmak zor değil. İmrenilecek bukleler için tavsiye ve ipuçlarına göz atın.

Buklelerin havalı ve esnek olabilmesi için saçın...

- Sağlıklı olması; yani yeterince beslenmiş olması gerekir. Çünkü sebum uzun saçı en uç noktasına kadar besleyemez. Bu nedenle her yıkamadan sonra saç tipine uygun bir bakım ürünüyle saçınıza bakım yapılması gerekir. Saça dipten uca kadar yapılacak bu bakım sayesinde kırıklar da önlenebilecektir.

- Doğru kesimli olması gerekir. Saç ne kadar kısaysa o kadar fazla kıvrılacaktır. Bu nedenle bukleler için isteğiniz doğrultusunda bir kesim yaptırmanız da gerekir.

Kıvırcık saçların beslenmesi ve yıpratıcı dış etkenlerden korunması gerekir. Saçlar kurumuşsa canlılığını yitirir ve istenmeyen şekilde, düzensiz kıvırcıklar haline dönüşür. Her ihtiyaç için muhteşem ürünler çözüm sağlamaktadır:

- Nemli ortamlarda saçınız istenmeyen şekilde kıvrılıyor mu? Gündüz kremleri gibi derinlemesine işleyen bir serum kullanın. Bukleleri ağırlaştıran yağlı ürünlerden kaçının.

- Kıvırcıklarınız düzensiz mi? Ayaklanan buklelerinizi “styling” yani şekillendirme ürünleriyle alt edebilirsiniz.

- Kıvırcıklarınız hafifliklerini mi yitirmiş? Onlara hafifliklerini tekrar kazandıracak bir güç vermek için nemlendirici bir ürün kullanın ama fazla ağır sabitleyicilerden kaçının.

- Kıvırcıklarınız havalı değil mi? Defrize edici bir jel yardımıyla saçınızdaki kırıkları iyice düzeltin bigosu bulunmayan fönleri hiçbir zaman kullanmayın. Bu tip fönler kıvırcıkların tüm esnekliğini yok eder.

Saçınızı duşta ıslatın, bir havluyla kurulayın, hafif bir masajla saç şekillendirme ürününü hemen uygulayın. Saçınız çok kıvırcıksa onları fırçalamayın ve sakın bigosuz bir fön kullanmayın. Saçınıza canlılık ve parlaklık kazandırmak için bir serum da kullanabilirsiniz.

Kıvırcık saçlar kuru oldukları için genellikle cansız ve sönük görünür. Bu nedenle doğru hareket şampuan uygulamasından sonra yapılacak bir bakımdır. Sirkeli suyla durulama yaparak saça canlılığı yeniden kazandırılabilir. Bunların dışında şekillendirme ürünleri de kırıkları düzelterek saça canlılık kazandırır.

Kıvırcıkların sağlığını ve saçın tatlı parlaklığını korumak için permalı saçlara daha özenli bir bakım uygulamak lazımdır. Bu durumda da saçın genel sağlığı için kuruluğa karşı savaşı sürdürmek ve zayıf düşen saçı kuvvetlendirmek şarttır. Bunun için tavsiye edilen şey haftada bir, kuru saça maske uygulamak ve bir saat maskeli durduktan sonra saçı iyice durulamaktır.

Kıvırcık saçlar için mükemmel sırlar konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Mükemmel pilavın sırları

artan pilavla ne yapılır artan pilavdan ne yapılır Pilavın lezzetini artırmak için pirinci önce tereyağı veya margarin ile kavurmayı deneyin. Pilavın pişme suyuna eklenen sıvı yağ da pirinçlerin yapışmasını engeller ve pilavın tane tane olmasını sağlar. Eğer sade pilav pişiriyorsanız, pişme suyuna ekleyeceğiniz 1-2 çay kaşığı limon suyu, pilavın rengini daha beyaz yapacaktır. Pilavın pişip...
  2. Hep düz veya kıvırcık saç için gen

kıvırcık saç geni saç geni düzleştiren hap düzleştirici hap düz Artık bebeğiniz doğmadan bile onun saç tipine siz karar verip genleri ile oynatıp istediğinz saç ile doğmasını sağlıyorsunuz bu yöntemle ben kesinlikle tercih etmezdim tabi ama bilginiz olsun meleklerim buyrun. Avusturyalı bir grup bilim adamı saçın düz ya da kıvırcık olmasını belirleyen bir gen buldu. Trichohyalin diye...
  3. Kıvırcık saçlar için mükemmel bigudiler :D ÇOK UCUZ ÇOOK PRATİK!

Selam melekler :D saçlarım orta boyda ve dalgalı,ama ben hep bukle bukle veya kıvırcık olsun isterdim.Bu neden ile kendime bir sürü bigudi aldım şusuydu busuydu derken hiçbirinin yararını bulamadım.aksine bigudi sarınca saçlarım cici kızlardaki kızlardan birininki gibi bonus kafa oluyordu D: Geçen hafta eminönü Şarkhan'da 10 TL ye bigudi tarzı bişey aldım ve çok yararını gördüm. eğer...
  4. Kıvırcık Saçlı Meleklerimiz İçin Saç Maskeleri

Bu konu; Kıvırcık Saçlı Meleklerimiz İçin Saç Maskeleri hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, bu hep böyledir, kıvırcık saçlı olanlar düz saçlılara, düz saçlı olanlar da kıvırcık saçlı olanlara özenirler her zaman. Ancak en güzeli herhalde elindekiyle yetinmek ve ufak tefek bazı değişikliklerle hayatımıza renk katmaktır. İşte biz de saçları kıvırcık olan ve bakımı konusunda...
  5. Kıvırcık Saçların Çok Daha Güzel Görünmesi İçin...

kıvırcık saçlar için kıvırcık saçların güzel görünmesi için Sevgili melekler, saçları konusunda dert yanan gruplardan biri hiç şüphesiz kıvırcık saçları olanlar. Yıkaması, kurutması, şekillendirmesi hayli zor olan ve özel ilgi isteyen kıvırcık saçlarınızın daha iyi görünmesi için yapabilecekleriniz konusunda bilgiler veriyoruz sizlere... Saç bakım ürünlerini uyguladıktan sonra...

Sayfayı Paylaş