gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Kız Beşikte Çeyiz Sandıkta Atasözünün Anlamı Nedir ?

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

kız beşikte çeyiz sandıkta atasözü anlamı manası açıklaması ile ilgili bilgiler burada melekler. Birbirinden değişik ve manidar atasözlerimiz içinde bir tanesi olan Kız Beşikte Çeyiz Sandıkta atasözü açıklaması ile ilgili olarak bu yazımızı yazıyoruz melekler :) Kız çocuğu olanlara verilen bir tür öğüt olan bu ataösü ne demek istiyor makalemize geçelim ve kız beşikte çeyiz sandıkta atasözü anlamı neymiş öğrenelim :) [​IMG]

Genç kızlar evlenirken kocasının evine eşya götürürler. Buna çeyiz denir.Çeyiz, yeni kurulacak yuvanın temelini oluşturur. Bunların bazıları hazır alınır, bazıları da önceden hazırlanır.

Çeyiz hazırlama işi uzun sürdüğü ve fazlaca harcama gerektirdiği için kız henüz küçükken çeyiz hazırlamaya başlanır. Önce anne, daha sonra da kız el emeği, göz nuru dökerek çeyizi hazırlar.Çeyizin değeri, toplumumuza göre kıza verilen değeri belirler.

Çeyizin uzun sürede hazırlanması, ona harcanacak paranın aile bütçesine fazla yük olmamasını sağlar. Çünkü toplu parayı aile o anda bulamaz. En iyisi çeyizi yavaş yavaş hazırlamaktır.

Kız Beşikte Çeyiz Sandıkta Atasözünün Anlamı Nedir ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çeyiz sandıkları

Çeyiz sandıkları

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. Çeyiz sandıkları !

Çeyiz sandıkları !

çeyiz nişan sandiklari Evlenecek kızların el emeği göz nuru döktüğü ceyizlerini saklamaları için çeyiz sandık modelleri hepsi birbirinden güzeller:)
  3. zamanın eskitemediği çeyiz sandıkları

zamanın eskitemediği çeyiz sandıkları

ceyiz sandıkları bebek sandıkları elişi dünyamız çeyiz sandık modelleri gelin Anadolu kültürünün parçası olan, geleneksel Türk el sanatı ürünü süslemelerle bezeli çeyiz sandıkları, ''dünya evi''ne girecek genç melişlerimizin yıllarca biriktirdikleri el işi ürünleri saklamaya devam ediyor.benim en çok oymalı ahşap olanları hoşuma gidiyor.ya sizlerin :)
  4. Tuqc€_'nin çeyiz sandığı

Tuqc€_'nin çeyiz sandığı

Kızlar çeyiz sandığımı aldım ve hemen huzurlarınıza sunuyorum bakalım beğeneckmisdiniz?:D:D Çok beğenerek aldım ne kadar kullanışlı olur bilemem ama görüntüsü çok hoşuma gidiyor.İçinde hep iç çamaşırı kutusumu var demeyin sakın altları çeyiz dolu :D:D
  5. kız beşikte çeyiz sandıkta atasözünün anlamı

kız beşikte çeyiz sandıkta atasözünün anlamı

kız beşikte ve çeyiz sandıkta atasözünün anlamı nedir burada ne anlatılmak isteniyor ?

Sayfayı Paylaş