gebe
  1. *LavinyA*

*LavinyA* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Güvercinler ülkesinden!!! Uzak çookkk uzak yerler!

..Kızdığın kimseye karşı da ölçülü ol ...

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında *LavinyA* tarafından paylaşıldı.

Ebu Hureyre Hazretleri Peygamber Efendimiz (sallALLAHu aleyhi ve sellem)’in şöyle buyurduğunu rivayet etmektedir:

Sevdiğin kişiyi ölçülü sev.
    Yoksa, bir gün gelir o insan gözünde sevimsizleşir de önceki aşırı muhabbetinden dolayı elemin iyice ziyadeleşir.
    Kızdığın kimseye karşı da ölçülü ol ve nefret hissinin önünü kes. Aksi halde, gün döner de o şahıs dostun oluverirse evvelki öfkeli tavırlarının mahcubiyeti seni çok üzer.

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: ..Kızdığın kimseye karşı da ölçülü ol ...
    emeğine sağlık

..Kızdığın kimseye karşı da ölçülü ol ... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. siz siz olun kimsenin karıncasını ezmeyin:

siz siz olun kimsenin karıncasını ezmeyin:

İtalyan yazar Lucianno düşünce suçlusuydu. 4m2 lik bir hücreye mahkum oldu, hem de tam 17 sene için ! O kahrolası hücreye yerleştiği birinci gün herşey normaldi. Aradan birkaç hafta geçti. Lucianno düşünmeye başladı "burada 17 sene nasıl geçer..." Aradan aylar geçti. Sanki her geçen gün biraz daha mahkum oluyordu zavallı hücresinde. Bir sabah bir karıncanın burnunu ısırmasıyla...
  2. Ölçülü Davranmak

Ölçülü Davranmak

Üşlerinde ölçülü hareket ettiğini görmek her türlü hayırdan istifade etmeye, Allah -c.c.- rızası için alçakgönüllü olmaya; Ölçülü davranmak bekâr kimse için istediği kadınla evlenmeye, geçimini temin edecek bir işe, din ve dünya işlerinde üstad ve mezhep imamlarına uymaya, bir millete mensup olma bilincine delalet eder.
  3. Edip Harabi - Olaydın (Kimsenin Hatasın)

Edip Harabi - Olaydın (Kimsenin Hatasın)

Kimsenin hatasın göremez idin Kendi noksanını bilmiş olaydın Herbir söze cevap veremez idin Benlik davasından geçmiş olaydın Kulağın olaydı sözüm duyardın İrfanın olaydı bana uyardın Ayağın ısırıp kana boyardın Bir kelbin ağzında on diş olaydın Ben nerye kaçsam görecek. idin Defter-i amalim dürecek idin Bilirim Şani'yi sürecek idin Dervişan üstüne teftiş olaydın Gazeller yaparsın lafların...
  4. Su içerken ölçülü olun!...Fazla tüketmeyin...

Su içerken ölçülü olun!...Fazla tüketmeyin...

Meleklerim Herseyin fazlasi zarar oldugu gibi, suyunda fazlasi zarar... Buyrun... Yaz aylarında suyun az tüketiminin yanı sıra fazla tüketiminin de sakıncalı olabileceği belirtildi. İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Murat Akbaş, suyun insan yaşamı için vazgeçilmez bir unsur olduğunu, insanların yemek yemeden haftalarca canlılığını sürdürebildiğini, ancak susuz sadece birkaç gün...
  5. arkadaşlar yardım edin :(( kimseye soramıyorum da

arkadaşlar yardım edin :(( kimseye soramıyorum da

arkadaşalar daha önce hamilelikten şüphelendiğimi ve belirtileri söylemiştim normalde dün regl olmam gerekiyordu ikinci günü hala olmadım ve kasıklarım çok fena agrıyor ayakta duramıyyorum iştahım da kalmadı halsizlik var yardım edin lütfen

Sayfayı Paylaş